Мікрохірургія ясен в пародонтології — показання та види операцій
Мікрохірургія в стоматології

Мікрохірургія в стоматології

Мікрохірургія — це проведення оперативного втручання під мікроскопом. Мікрохірургія має на увазі мінімальний травматизм тканин, швидке відновлення і максимальний ефект.

Застосування подібних методик дозволило значно розширити можливості стоматології, зокрема, при лікуванні пародонтиту на запущених стадіях.

У сучасному світі мікрохірургія та пародонтологія тісно пов’язані між собою. І саме цей тісний зв’язок нерідко дозволяє зберегти зуби і повернути красиву посмішку, яка надає людині впевненість у собі.

Коли проводиться мікрохірургія ясен?

Найчастіше мікрохірургія ясен застосовується при пародонтиті. В ході запального процесу відбувається розхитування зубів і значне оголення прикореневих шийок. Якщо захворювання не почали вчасно лікувати, консервативні методики не дадуть бажаного результату. Лікарські препарати зможуть зупинити процес розвитку хвороби, але повернути ясна на оголені ділянки зубів консервативне лікування не може.

Мікрохірургія ясен в такому випадку дозволяє вирішити не тільки естетичну проблему, але і зупинити розвиток пародонтиту. Перед проведенням операції обов’язково проводиться ретельна дезінфекція ротової порожнини. Приділяється увага не тільки нарощуванню ясен, але і усунення причини, яка призвела до розвитку патології.

Також мікрохірургія ясен використовується при надмірному розростанні м’яких тканин, викликаному різними факторами. Мікрохірургічні методики дають можливість без особливого травматизму вирішити проблему гіперплазії ясен.

Коли необхідне застосування мікрохірургії ясен?

Якщо безсила пародонтологія, хірургія приходить на допомогу. Хоча найчастіше ці методики застосовуються в комплексі і доповнюють один одного. Хірургія ясен зазвичай необхідна при запущеній стадії пародонтиту. Вказувати на розвиток патології можуть такі симптоми:

 • ясна стали кровоточити, особливо при чищенні зубів або вживанні твердої їжі
 • ясна опухли, з’явилося почервоніння
 • м’які тканини навколо зуба стали більш чутливими, нерідко присутні неприємні відчуття
 • ясна стали здаватися коротшими, а зуби, навпаки, довшими
 • з’явилася рухливість зубів
 • присутній неприємний запах з рота, який не зникає навіть після гігієнічних процедур
 • з ясенних кишень виділяється гній

Навіть якщо присутні не всі перераховані вище симптоми, може знадобитися мікрохірургія. Однак рішення про оперативне втручання приймає лікар-стоматолог після огляду пацієнта і проведення обстеження.

Мікрохірургічні методики також використовуються при кістковій пластиці, в тому числі і у випадках, коли необхідне проведення операції для відновлення і збереження зуба.

Переваги застосування мікрохірургії в стоматології

Пародонтологія, хірургія і терапія в стоматології тісно переплетені. Зазвичай при різних захворюваннях пародонту застосовується комплексний підхід для максимально ефективного лікування.

Мікроскопічна хірургія ясен за допомогою мікрохірургічних методик досить поширена в стоматологічних клініках, так як налічує чимало переваг:

 • мінімальний травматизм м’яких тканин
 • швидка реабілітація
 • відсутність необхідності перебування в стаціонарі
 • відсутність протипоказань за віком
 • можливість застосування при наявності різних хронічних захворювань
 • мінімальний ризик розвитку ускладнень

Багато пацієнтів відзначають зручність і економію часу. Якщо проводиться мікроскопічна хірургія ясен, пацієнту немає необхідності залишатися в стаціонарі. Відразу після процедури він може відправитися додому. Йому буде достатньо періодично приїжджати на огляд до лікаря, який контролюватиме процес загоєння мікрошвів.

Сучасна мікрохірургія в пародонтології застосовується в клініці Періоцентр. У нас працюють кваліфіковані лікарі з великим досвідом, які зможуть надати ефективну медичну допомогу при будь-якій стоматологічній проблемі. Ми маємо в своєму розпорядженні інноваційне обладнання і застосовуємо ефективні методики для усунення захворювання пародонту.

Записатися на прийом
Мікрохірургія в стоматології