Гній із ясен

При гнійному запаленні у порожнині рота можна помітити на яснах бульбашки, наповнені білим вмістом, а також білі виділення з ясен біля зуба, білі плівки та неприємний присмак у роті. Поява гною або білого нальоту в ротовій порожнині – ознака серйозного запалення, допомогти впоратися з яким може тільки стоматолог.

Проконсультуватися з лікарем

Що вас турбує?

Шишка на яснах, яка заповнюється гноєм

На яснах може бути помітна шишка, яка поступово заповнюється гноєм і збільшується в розмірах, ясна при цьому можуть бути почервоніти та боліти. Часто поруч із такою ділянкою знаходиться зруйнований зуб.

Всі ясна почервоніли і набрякли, з них почав виділятися гній

Ви можете помітити білі виділення гною з ясен в одній або кількох ділянках, при цьому ясна часто сильно червоніють, набрякають та кровоточать – все це ознаки запалення ясен та пародонтиту.

На яснах утворився отвір, через який виходить гній

На яснах утворився гнійник, з якого виділяється гній, а при натисканні та жуванні ясна ту зуб починають боліти. Часто перед появою такого отвору зуб довго болить і вихід гною приносить полегшення, але не варто розслаблятися – запалення все ще є і воно руйнує тепер не лише зуб, але і ясна.

У роті постійно відчувається присмак гною, є неприємний запах із рота

При пародонтиті ясна болять і гнояться, з ротової порожнини відчувається неприємний запах і може бути постійний неприємний присмак у роті.

Можливі причини

1
Пародонтит
При пародонтиті запалення відбувається в яснах і кістці навколо зубів, формуються кишені між зубом і яснами, в яких накопичуються частинки їжі та наліт. В результаті розмножується небезпечна мікрофлора, ясна запалюються та утворюється гній.
2
Періодонтит
Це той випадок, коли запалення починалося всередині зуба, він довго болів, але жодного лікування не проводилося. У такому разі запалення виходить за межі зуба і поширюється на ясна. В результаті ясна набрякають та запалюються, заповнюються гноєм, який виходить через невеликий отвір на поверхні ясен.
3
Періостит (флюс)
На фоні пульпіту або періодонтиту запальний процес охоплює оболонку кістки щелепи. Гнійник, що утворюється, призводить до сильного набряку щоки і губи, а якщо флюс розташований на верхній щелепі, то може опухнути ще й шкіра навколо ока.
4
Хронічні інфекційні захворювання
Місцеві та загальні інфекції за відсутності адекватного лікування поширюються по всьому організму, проникають у м'які тканини, викликаючи запалення та скупчення гною.
5
Травмування
Ясна можуть травмуватися при механічному пошкодженні, неякісному пломбуванні зубів, некоректній установці коронок та протезів. Травми викликають запалення та нагноєння.
Важливо пам'ятати!
Поява гною в роті свідчить про те, що процес запалення вже запущений і звернутися до лікаря потрібно якнайшвидше.
Гнійне запалення дуже швидко поширюється по тканинах і може призвести до втрати зубів.

Що не можна робити, якщо йде гній із ясен

Розрізати або проколювати гнійник, видаляти його вміст
Розрізати або проколювати гнійник, видаляти його вміст
Гній з ясен, потрапляючи на відкриту рану, може поширитися по всьому організму та призвести до інфікування всіх внутрішніх органів.
Прикладати гарячі компреси
Прикладати гарячі компреси
У теплому середовищі всі процеси прискорюються, у тому числі запалення та розмноження бактерій, прогріванням можна спровокувати поширення інфекції.
Самостійно лікуватися, використовуючи полоскання та мазі, що витягують
Самостійно лікуватися, використовуючи полоскання та мазі, що витягують
Полоскання та мазі можуть допомогти з наслідками та тимчасово прибрати гній, але без усунення причини гнійне запалення не зникне.
Не відкладайте проблему на потім
Запитайте у лікаря зараз
Отримати допомогу

Як ми допомагаємо

Проводимо повний огляд ротової порожнини

Лікар проведе детальне обстеження не лише проблемної ділянки, а й усієї порожнини рота, для того щоб точно визначити причину утворення гною та запалення. На цьому етапі також робляться фотографії ротової порожнини, щоб можна було відстежити динаміку захворювання. Лікар-пародонтолог також заповнює індекс PSR для раннього виявлення пародонтиту.
Проводимо повний огляд ротової порожнини
Визначаємо причину

Визначаємо причину

Висококваліфіковані лікарі, які щодня працюють із хворобами ясен, швидко визначають причину появи гною з ясен та знають що робити в будь-якій ситуації. Завдяки тому, що лікар оглядає всю ротову порожнину, він бачить повну картину і може визначити причину виділення гною навіть у складних і комплексних ситуаціях, адже причин може бути більше ніж одна.

Проводимо необхідне лікування

Залежно від ситуації лікар підбирає потрібне лікування, воно допоможе вам позбавитися причини виділення гною з ясен і запобігти появі гною у майбутньому. Якщо причина складніша і потрібна допомога іншого фахівця – лікар-пародонтолог направить вас до потрібного лікаря та передасть йому всю інформацію.
Проводимо необхідне лікування

Результати лікування

Гній із ясен
До
Гній із ясен
Після
Відгуки
8519
Roman P.
2021.06.15
В клинику обратился в первый раз еще в декабре 2017 г по рекомендации врача стоматолога, В то время моим лечащим врачом была Зяблицева Юлия Петровна, которая назначила мне план лечения и подробно объяснила с чем я могу столкнуться в ходе лечения и что будет если игнорировать это заболевание. До этого я обращался с консультацией в другие клиники и п ... Читати далі
8702
Юлия К.
2019.09.15
Благодарна клинике и особенно Дыхал Елене Александровне за спасённые десна и зубы. Тут работают очень профессиональные врачи. Если у вас проблемы с деснами, Вам сюда.
Николай
2016.06.19
Как первый раз попал на прием в периоцентр, консультировала молоденькая врач, Дарья Петровна. В начале закрались сомнения относительно опыта, но потом как она начала работать все прошло. Потом со мной работали другие врачи Алина Анатольевна и Владислав Николаевич. У них очень узкая специализация по специалистам. На мой взгляд это очень хорошо. Кажд ... Читати далі
Кожарін Олександр Михайлович