Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Лікування
переімплантиту

Переімплантит - це одне з тяжких ускладнень імплантації зубів, при якому відбувається руйнування й розсмоктування кістки навколо імплантату через тривалий запальний процес у м'яких і твердих тканинах. Незважаючи на розвиток технологій і постійне вдосконалення матеріалів для імплантацій, згідно зі статистичними даними, таке ускладнення може зустрічатися в 16% пацієнтів.

Симптоми переімплантиту, що вимагають термінового звернення до лікаря-пародонтолога

Гіперемія ясен навколо зубного імплантату

Кровоточивість ясен

Набряклість, рихлість ясен навколо імплантату

Відшарування ясен від імплантату більш ніж на 1 мм

Нагноєння й утворення нориць

Болісність ясен навколо імплантату

Рухливість імплантату

Набряклість ясен

Неприємний запах з рота

doc9

«Необхідно пам'ятати головне - периімплантит консервативно не лікується! Потрібно професійний комплексний підхід у лікуванні, і тільки при дотриманні цієї умови можна досягти гарного результату. При лікуванні ранніх стадій запалення ясен біля дентальних імплантатів можна досягти швидкого й повного видужання»

Віктор Крижановський

Керівник проекту PerioCenter

Переімплантіт - це ...

…запалення м'яких тканин і кісткової основи, у яких тримається зубний імплантат. Коли проводиться імплантація, на місці відсутнього зуба встановлюється основа з інертного для організму матеріалу, наприклад, з титану. При всіх перевагах даного виду лікування, при його застосуванні можуть виникати ускладнення. Одним з найбільш частих є периімплантит, який проявляється вираженим запаленням і призводить до відторгнення імплантату.

Запалення, гіперплазія, резорбція кістки й інші симптоми периімплантиту

Найбільш частим і яскравим проявом периімплантиту є запалення навколо імплантату. Воно проявляється різними ознаками, насамперед - набряклістю і кровоточивістю ясен навколо імплантату. З урахуванням того, що процес імплантації сам по собі супроводжується ушкодженням тканин, тільки досвідчений фахівець зможе правильно визначити, коли ще тривають процеси загоєння та адаптації до імплантату, а коли вже розвився периімплантит і слід почати лікування.

Другим, не менш важливим проявом, є гіперплазія, яка виражається у вигляді надмірного розростання слизової оболонки навколо імплантату. У багатьох випадках гіперплазія супроводжується рихлістю м'яких тканин, підвищеною кровоточивістю і приєднанням інфекції з утворенням нориць і гнійних кишень.

Найбільш важливим симптомом периімплантиту є резорбція кісткової тканини. Саме цей патологічний процес заважає нормальному приживленню імплантату, його фіксації в кістці й відновленню нормальної функціональності. Резорбція з'являється внаслідок тривалого запалення і підключення імунних механізмів, у результаті чого організм починає активізувати процеси розсмоктування тканин, які прилягають до імплантату.

Причини периимплантиту

Причини можуть бути зв'язані відразу з декількома поєднаними факторами і прогнозувати розвиток периімплантиту досить складно. Однак, виділяють декілька основних:

  • Використання неякісного матеріалу або інструментарію для імплантації, коли застосовуються неперевірені імплантати виробників, які не мають сертифікації і доказової бази клінічного використання;
  • Недостатня стерильність і недотримання антисептичних умов. Імплантація досить травматичний процес, тому дуже важливо дотримуватись всіх умов асептики й антисептики. Потрапляння патогенних мікроорганізмів під час втручання може активізувати запальний процес і вимагає проведення відповідного лікування;
  • Неправильна підготовка до імплантації та погано підібрана конструкція часто є наслідком недостатнього досвіду стоматолога. Порушення функціональності й, відповідно, неправильне використання імплантату призводить до цілого ряду змін у ротовій порожнині, включаючи запальні процеси;
  • Недостатня гігієна порожнини рота і недотримання рекомендацій з догляду за імплантатами, особливо на ранніх етапах після їхньої установки;
  • Травми щелепи, шкідливі звички, хронічна соматична патологія, особливо обмінні порушення, можуть стає причиною розвитку вторинних змін у ротовій порожнині й порушення нормального приживання імплантату.

Периімплантит: лікування і профілактика

Лікування периімплантиту складається з декількох складових. У першу чергу, повинен дотримуватися принцип: чим раніше почати лікування, тим вище його ефективність і висока ймовірність зберегти імплантат. Основною метою лікування периімплантиту є зупинка резорбції кісткової тканини, і, в ідеалі, навіть її відновлення. Звичайно, не у всіх випадках вдається досягти оптимального результату, але нормалізувати стан порожнини рота, забрати запальний процес і зупинити розсмоктування кістки в переважній більшості випадків можливо.

Консервативний етап передбачає усунення запального процесу, санацію всієї ротової порожнини і особливо навколо імплантату. При цьому, при відсутності ефективності лікування може бути доповнене антибіотикотерапією і полосканнями антисептиків. При неефективності або відсутності прийнятних результатів застосовується хірургічне розкриття абсцесу або гнійної кишені.

Надалі дуже важлива профілактика периімплантиту, вона проводиться як безпосередньо самим пацієнтом і практично не відрізняється від звичайного догляду за ротовою порожниною, так і лікарем.

Переваги PerioCenter

Ico Perio 00009

Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Ico Perio 00010

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Asset 3

Прогнозований
результат лікування

Ico Perio 00011

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top