Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

044 338•04•41

Лікування
переімплантиту

Переімплантит - це одне з важких ускладнень імплантації зубів, при якому відбувається деструкція і розсмоктування кісткової тканини щелепи на фоні тривалого протікаючого запального процесу в м'яких і твердих тканинах навколо зубного імплантату. Незважаючи на розвиток технологій та постійне поліпшення матеріалів для імплантацій, дане ускладнення згідно зі статистичними даними може зустрічатися у 16% пацієнтів.

Симптоми переімплантиту, що вимагають термінового звернення до лікаря-пародонтолога

Гіперемія ясен навколо зубного імплантату

Кровоточивість ясен

Пухкі ясна навколо імплантату

Відшарування ясен від імплантату більш ніж на 1 мм

Нагноєння і утворення свища

Хворобливість ясен навколо імплантату

Рухливість імплантату

Набряк ясен

Потоншення кісткової тканини

Неприємний запах з рота

doc9

«Головне, що необхідно пам'ятати, що переімплантит, вимагає професійного підходу в лікуванні, і тільки при дотриманні цієї умови можна досягти доброго результату. При лікуванні ранніх стадій переімплантиту можна досягти швидкого і повного одужання. Центральне місце в даний час займають інструментальні методи лікування і загальний курс консервативного лікування.»

Віктор Крижановський

Керівник проекту PerioCenter. Займається вивченням навколозубних тканин, а також запобіганням і лікуванням періодонтальних захворювань.

Переімплантіт - це ...

Запальні зміни м'яких тканин і кісткової основи на, якій тримається зубний імплантат. Коли проводиться імплантація на місці відсутнього або сильно пошкодженого зуба встановлюється основа з інертного для організму людини матеріалу. При цьому змінюється не тільки коронкова частина зуба, але і його корінь. При всіх перевагах даного виду лікування, при його застосуванні можуть виникати ускладнення. Одним з найбільш частих є переімплантит, який проявляється вираженим запаленням і може призводити навіть до відторгнення імплантату.

Запалення, гіперплазія, резорбція кістки і інші симптоми переімплантиту

До найбільш частих і яскравих проявів і ознак переімплантиту відносяться запалення навколо імплантату. Запалення проявляється різними ознаками, насамперед - це набряклість ясен і інших м'яких тканин навколо імплантату. З урахуванням того, що у багатьох випадках процес імплантації сам по собі супроводжується пошкодженням тканин, тільки досвідчений фахівець зможе правильно визначити, коли ще тривають процеси загоєння і адаптації до стоматологічного пристрою, а коли вже розвинувся переімплантит і слід почати лікування.

Другим не менш важливим проявом є гіперплазія, яка виражається у вигляді надмірного розростання слизової тканини навколо імплантату. У багатьох випадках гіперплазія супроводжується розпушенням слизової, підвищена кровоточивість і приєднанням інфекції з утворенням свищів і гнійних кишень.

Найбільш важливим симптомом переімплантиту є резорбція кісткової тканини. Саме цей патологічний процес заважає нормальному приживленню імплантату, його фіксації на кістці і відновленню нормальної функціональності. Резорбція з'являється внаслідок тривалого запалення і підключення імунних захисних механізмів, в результаті чого організм починає реагувати і активізувати процеси розсмоктування прилеглої до імплантату тканини, в тому числі і кісткової, які відновлюються дуже довго.

Варіанти перебігу переімплантиту

У стоматології існує кілька описів клінічного розвитку переімплантиту з розподілом їх на стадії. Відповідно до одного з них виділяють «компромісно успішний імплантат», який супроводжується запаленням і гіперплазією, з утворенням свища навколо імплантату вже практично повністю інтегрованого в кістку.

Так званий «невдалий імплантат» характеризується відносно хорошою функціональністю, але на тлі розвивається прогресивно кісткової резорбції - розсмоктування кісткової тканини внаслідок запальних процесів.

І «невдалий імплантат» відрізняється функціональною нестабільністю, і навколо якого сформувалося інфекційно-запальне вогнище.

Причини переімплантиту

Причини переімплантиту можуть бути різної природи, можуть бути пов'язані відразу з декількома поєднаними чинниками і прогнозувати його розвиток досить складно. Однак у своїй практиці виділяють кілька основних:

  • Використання неякісного матеріалу або інструментарію для імплантації, коли застосовуються неперевірені імпланти виробників, які не мають сертифікації і доказової бази клінічного використання
  • Недостатня стерильність і не дотримання умов де необхідно. Імплантація досить травматичний процес, тому дуже важливо дотримуватися всіх умов асептики і антисептики
  • Попадання патогенних мікроорганізмів під час втручання може активізувати запальні процеси і вимагає проведення відповідного лікування
  • Неправильна підготовка до імплантації і погано підібрана конструкція, часто є наслідком недостатнього досвіду стоматолога. Порушення функціональності і відповідно неправильне використання імплантату призводить до цілого ряду змін в ротовій порожнині, включаючи запальні процеси
  • Недостатня гігієна порожнини рота і не дотримання рекомендацій по догляду за імплантатами особливо на ранніх етапах після їх установки, можуть стати причиною розвитку інфекційних процесів
  • Травми щелепи, шкідливі звички, хронічна соматична патологія, особливо обмінні порушення можуть стати причиною розвитку вторинних змін в ротовій порожнині і порушень нормального приживання імплантату.

Переімплантит лікування і профілактика

Лікування переімплантиту складається з декількох складових. В першу чергу повинен дотримуватися принцип: чим раніше розпочати лікування, тим вища його ефективність і висока ймовірність зберегти імплантат. Основною метою лікування переімплантиту є зупинка резорбції кісткової тканини, а в ідеалі навіть її відновлення. Звичайно не у всіх випадках вдається досягти оптимального результату, але нормалізувати стан порожнини рота, прибрати запальний процес і зупинити розсмоктування кістки в переважній більшості випадків можливе.

Консервативний етап передбачає усунення запального процесу і санацію ротової порожнини і навколо імплантату. При цьому при відсутності ефективності лікування може бути доповнено антибіотикотерапією і полосканнями антисептиків. При неефективності або відсутності прийнятних результатів застосовується хірургічний розтин абсцесу або гнійної кишені.

Надалі дуже важлива профілактика перімплантиту, вона проводиться як безпосередньо самим пацієнтом і практично не відрізняється від звичайного догляду за ротовою порожниною, так і лікарем. Професійна профілактика може проводиться курсами і виконується досвідченим фахівцем.

Переваги PerioCenter

Ico Perio 00009

Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Ico Perio 00010

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Asset 3

Прогнозований
результат лікування

Ico Perio 00011

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top