Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

044 338•04•41

Лікування
рецесії ясен

Рецесія ясен - це стан, при якому пацієнти скаржаться на естетичний недолік і іноді больові відчуття при прийомі холодної їжі і при чищенні зубів. Якщо вчасно не почати лікування, то рецесія зуба може привести до подальших ускладнень, розвитку запалень тканин ясен, розхитування зубів в області захворювання аж до їх повної втрати.

Симптоми рецесії ясен, що вимагають термінового звернення до лікаря-пародонтолога

Зниження рівня ясен

Оголення кореня зуба

Підвищена чутливість зуба до температурних і хімічних подразників внаслідок оголення кореня зуба

Виникнення і розвиток карієсу кореня зуба

doc9

«Рецесія ясен виникає в результаті незадовільної гігієни порожнини рота, що веде до рясних зубних відкладів та розвитку різних захворювань ясен (гінгівіт, пародонтит, періодонтит і т.п.)»

Віктор Крижановський

Керівник проекту PerioCenter. Займається вивченням навколозубних тканин, а також запобіганням і лікуванням періодонтальних захворювань.

Шийка зуба - місце переходу коронки в корінь. Воно захищене м'якими тканинами. Коли висота і обсяги ясна змінюються, оголюючи це місце, пацієнту ставлять діагноз «рецесія ясен». Причин даної патології кілька.

Причини рецесії ясен

Умовно причини рецесії ясен ділять на три групи:

  1. Травматична: причина рецесії полягає в систематичному механічному подразненні.
  2. Симптоматична рецесія ясен: виникає на тлі інших захворювань запального характеру, що супроводжуються рясним м'яким нальотом або твердими відкладеннями. Часті причини - гінгівіт, періодонтит, пародонтит.
  3. Фізіологічна: причина такої патології ясен - вікові зміни.

Усунення рецесії ясен

На початкових стадіях, коли опущення тканин незначне, можливо усунення рецесії ясен консервативно. Ціна такого лікування, на відміну від мембран або пластики, цілком доступна, а ефективність, на початкових стадіях, досить висока.

Для лікування рецесії використовують пародонтологічне чищення й полірування, герметики, плазмоліфтінг, усунення травматичної оклюзії.

Плюси усунення - прийнятна ціна, відсутність травматичності і реабілітації після операції. Мінуси такого виду усунення - ефективність лікування тільки на початкових стадіях хвороби.

Рецесія ясен: мембрана, пластика рецесії ясен

Ще один малотравматичний метод лікування патології «рецесія ясен» - мембрана. Складається мембрана з колагену, який стимулює регенерацію клітин. Закриття рецесії за допомогою клаптя слизової тканини - є самим ефективним методом лікування.

Нерезорбіруємі мембрани забезпечують близько 73% відновлення ясна і повне усунення запалень. Для установки потрібні дві операції, так як самостійно вони не розсмоктуються. З плюсів даного виду лікування - прийнятна ціна, з мінусів - ризики розвитку патогенної мікрофлори.

Операція пластики. Рецесія ясен: лікування, ціна

Мукогінгівальна хірургія спрямована на усунення оголених ділянок пародонту шляхом заміщення їх тканинами. До цієї категорії відноситься і операція пластики рецесії ясен. Часто рецесія ясен вимагає комплексного підходу: поєднання консервативного лікування та хірургічного втручання щодо усунення рецесії. В основі операції заміщення оголеної ділянки клаптем тканини, взятого у того ж пацієнта.

  1. Операція рецесії ясен з використанням латерального клаптя, взятого з регіональної ділянки. Клаптик на ніжці добре приживається, а результат операції відрізняється відмінними естетичними показниками.
  2. Операція накладення ясенного клаптя можлива при достатній кількості тканин на яснах.
  3. Як ще коригується рецесія ясен? Лікування з використанням клаптя з слизової піднебіння застосовується, якщо немає можливості практикувати перераховані вище методики.

Переваги PerioCenter

Ico Perio 00009

Ультрасучасне стоматологічне обладнання

icon

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Asset 3

Широкий спектр сучасних стоматологічних матеріалів

Ico Perio 00011

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top