Лікування рецесії десни в Києві - ціна закриття ясен в PerioCenter

Лікування рецесії ясен

Захворювання ясен – одні з найпоширеніших в стоматології. Багато пацієнтів не надають їм значення і запускають стан до критичного. Щоб цього не допустити, необхідно регулярно відвідувати стоматолога і звертати увагу на перші симптоми.

Рецесія – «підступний» ворог для здоров’я і краси посмішки. Як розпізнати і лікувати, розповімо далі.

Записатися на прийом

Симптоми рецесії ясен, що вимагають термінового звернення до лікаря пародонтолога

 • Перші ознаки можна помітити просто – широко посміхніться, дивлячись в дзеркало. Ви помітите нерівний контур ясен. Зуби нагадують клин або краплю, так як коріння оголені.
 • Як проявляється опущення: 1.Почервоніння, набряклість ясен; 2. Підвищена чутливість до холодної, гарячої їжі; 3. Кровоточивість; 4. Візуальне подовження зубів.
 • Якщо ви помітили ці ознаки, варто негайно записатися на прийом до лікаря-пародонтолога в Києві.
Лікування рецесії ясен
«Рецесія ясен - оголення коренів зубів, виникає в результаті неправильної техніки чищення зубів, неправильного змикання зубів (патологічний прикус), а також хронічної травми тканин ясна (пірсинг)»
Віктор Крижановський
Керівник компанії PerioCenter

Що таке рецесія ясен?

Рецесія – це процес зменшення обсягу ясен. Висота тканин поступово скорочується, шийка і початок кореня зуба оголюються. Може охоплювати як верхню, так і нижню щелепу.

Ясна являють собою щільну, багатошарову частину слизової рота. Вони захищають кістку і корені зубів від зовнішніх впливів, підтримують і живлять їх.

Рецесія є не тільки косметичним дефектом. Підняття тканин може призвести до серйозних проблем із зубами. І навіть стати причиною їх випадання.

Чому виникає?

Є кілька основних причин, які призводять до розвитку захворювання.

 • Травма. Ясна натирає неправильно встановлена ​​коронка або пломба. Також може впливати неправильний прикус.
 • Неправильний догляд. Груба чистка, невідповідна щітка можуть постійно травмувати тканини.
 • Наслідок захворювань. Виникає як наслідок пародонтиту, інших захворювань, порушення обміну речовин, ендокринних і судинних хвороб.

Можливі ускладнення

Якщо вчасно не почати лікування, ситуація істотно ускладниться. Опущення може розвиватися в наступні захворювання і стани.

 • Гіперстезія – підвищена чутливість до різних зовнішніх подразників.
 • Втрата зубів. Буде потрібна імплантація.
 • Пульпіт. Запалення розвивається стрімко.
 • Карієс. У оголених коренів карієс поширюється в рази швидше.
 • Зміна естетики зубів.

Лікування запущеної рецесії буде тривалішим та займе кілька місяців. Можуть знадобитися кілька операцій, відновлення не тільки м’яких тканин, а й кістки.

Види рецесії ясен

Згідно ступеня ураження, розділяється на локальну та генералізовану. Якщо перша зачіпає один зуб, то друга кілька сусідніх.

По тяжкості перебігу може бути:

 • Легкою. Корені оголені всього на 3 мм.
 • Середньою. Опущення ясен до 5 мм.
 • Важкою. Глибокий процес пошкодження.

Як лікувати рецесію?

Існують різні сучасні методи боротьби із захворюванням. Їх підбирає лікар, виходячи зі ступеня тяжкості стану тканин. Ціна терапії буде на порядок нижче, якщо звернутися до фахівця стоматології на ранній стадії.

Профілактичне лікування

Якщо у вас не запущена рецесія ясен, лікування без операції цілком реально.

Такий варіант можливий на перших етапах розвитку захворювання. Необхідно усунути фактори, що подразнюють ясна:

 • рекомендується професійна чистка ротової порожнини;
 • усуваються зубний наліт і камені;
 • проводиться заміна неправильно поставлених пломб;
 • коригується прикус;
 • коригується домашній догляд за зубами.

Також докторами даються рекомендації як правильно підібрати зубну щітку, пасту, підкреслюється важливість використання міжзубного йоржика та ополіскувача.

Хірургічне лікування

У запущених випадках проводяться клаптеві операції. Видаляються відкладення, нарощується об’єм м’яких тканин за допомогою частинок слизових самого пацієнта. Це свого роду пластика. Операція досить безпечна і проводиться під місцевим наркозом.

Терапевтичне лікування

Також може виконуватися шинування – зміцнення зубів за допомогою спеціальної стрічки. Шинування призначається, якщо зубний ряд рухливий. Воно цілком доступне за ціною і досить ефективне. Може застосовуватися разом з хірургічним лікуванням.

Лікування плазмою або гіалуроновою кислотою

Плазмоліфтінг (плазмотерапія) передбачає введення плазми, отриманої з крові пацієнта. Тромбоцити, які містяться в плазмі, сприяють швидкому відновленню пошкоджених тканин.

Укол гіалуронової кислоти підсилює обмін речовин в тканинах ясен, прискорює процеси матаболізму, зменшує запалення і кровоточивість ясен..

У деяких випадках лікарі рекомендують використовувати плазмоліфтінг (плазмотерапію) разом з введенням гіалуронової кислоти для більш швидкого та якісного ефекту.

Фізіотерапія

Служить як додаткова терапія до основного лікування. За допомогою магнітного струму, УФ-випромінювання або лазера відновлюються уражені тканини. Будь-яка із зазначених терапій покращує обмін речовин в тканинах і стимулює кровообіг.

Рецесія – захворювання, розвиток якого можна уникнути. Головне – дотримуватися простих правил догляду за порожниною рота і регулярно відвідувати стоматолога, навіть якщо вас нічого не турбує. Зберігайте посмішку здоровою і красивою.

Переваги PerioCenter
Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Широкий спектр сучасних стоматологічних матеріалів

Широкий спектр сучасних стоматологічних матеріалів

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

Результати лікування

Лікування рецесії ясен
До
Лікування рецесії ясен
Після
Лікування рецесії ясен