До Після при лікуванні ясен, пародонтиту, запалення ясен

Клінічні випадки в пародонтології

Результати лікування оцінюються не тільки на підставі покращення особистих відчуттів пацієнта – зменшення кровоточивості ясен, відсутність неприємного запаху з рота, а й на підставі фотографій та пародонтологічних карт, які робляться до лікування, після основного лікування та на етапах підтримки лікування.

При перегляді фотографій потрібно дивитися на колір ясен, їх форму та текстуру, якщо ясна запалені вони будуть червоні, набряклі, може бути кровоточивість та гноєвиділення. У нормальному стані ясна світло-рожевого кольору, щільно прилягають до зубів, не набряклі і не кровоточать.

При порівнянні пародонтологічних карт до та після лікування слід звертати увагу на кольорові стовпчики, намальовані біля зубів – це глибина пародонтальних кишень. У нормі стовпчики чорного кольору – глибина кишень до 3 мм, але при пародонтиті глибина кишень збільшується – червоні 4-5 мм і жовті більше 6 мм, чим глибші пародонтальні кишені тим важчий ступінь пародонтиту. Успіх пародонтологічного лікування – відсутність жовтих стовпчиків і зменшення кількості червоних.

Пацієнтка №1, 30 років

хронічний пародонтит ІІІ стадії
Пацієнтка звернулася зі скаргами на біль та кровоточивість ясен, на фото до ми бачимо що ясна дуже запалені, кровоточать, міжзубні сосочки дуже набряклі. Після проведеного лікування пацієнтка відзначає зменшення кровоточивості та болю, почуває себе набагато краще. На фото після ми бачимо, що ясна стали природного світло-рожевого кольору, не запалені, не кровоточать.

Пацієнтка №2, 29 років

хронічний пародонтит ІІ стадії, локалізований
Пацієнтка звернулася за швидкою допомогою з сильним болем і кровоточивістю ясен, на фото "до лікування" ми бачимо, що ясна запалені, почервонілі і набряклі. Пацієнтці стало краще вже наступного дня після початку лікування, зникли біль та кровоточивість. Фото "після" зроблено через 10 днів після проведеного лікування – колір ясен природний, світло-рожевий, немає кровоточивості, ясна не набряклі.

Пацієнт №3, 45 років

хронічний пародонтит ІІІ стадії
Звернувся зі скаргами на неприємний запах з рота, періодичну набряклість ясен, на фото також можна помітити сірі ділянки некрозу ясен. Після лікування всі неприємні симптоми, які турбували пацієнта, повністю пройшли, завдяки зусиллям фахівців ясна повністю загоїлась та відновилась.

Пацієнтка №4, 37 років

хронічний пародонтит ІІІ стадії
Звернулася до клініки з сильним болем у яснах, при огляді було виявлено значне запалення ясен з виразками та кровоточивістю. Пародонтологічне лікування стало першим етапом у тотальній реабілітації посмішки пацієнтки, ми змогли досягти відмінних стабільних результатів: ясна щільні, блідо-рожеві, не запалені, більше немає виразок та кровоточивості.

Пацієнтка №5, 32 роки

хронічний пародонтит ІІІ стадії
Обратилась до центру пародонтології зі скаргами на набряклість яснен та кровоточивість, на фотографіях до лікування ми також бачимо багато зубного нальоту та гноєвиділення з ясен. Після лікування помітно зменшився набряк ясен та кровоточивість, ясна стали природної форми та кольору. Пацієнтка також пройшла ортопедичне та терапевтичне лікування, що допомогло створити нову здорову та гарну посмішку.

Пацієнтка №6, 20 років

хронічний пародонтит І стадії
Звернулася до клініки зі скаргами на дуже сильну кровоточивість ясен та біль, а також гноєвиділення. На фото видно велику кількість зубного нальоту – причини такого сильного запалення. Після проведеного лікування пацієнтці стало краще, вона більше не відчуває болю, зменшилась кровоточивість, зникли запалення та набряк ясен.

Пацієнтка №7, 40 років

хронічний пародонтит ІІ стадії, локалізований
Звернулася з сильним болем і набряком ясен в області одного зуба, за результатами обстеження виявили запальний процес з розрідженням кістки навколо зуба 45, а також глибокі пародонтальні кишені в ділянці всіх бічних зубів. В інших клініках зуб 45 не могли врятувати та пропонували видалити. Після проведеного лікування в центрі пародонтології PerioCenter набряк повністю пройшов, а через рік на контрольному рентген-знімку ми виявили, що кістка в області 45 зубів відновилася. Зуб врятований!
Клінічні випадки