КИЇВ | СРІБНОКІЛЬСЬКА, 20
Консультація онлайн Запис на прийом

Клінічні випадки в пародонтології

Зважаючи на те, що провідну роль у розвитку захворювань тканин пародонту відіграють мікроорганізми, а точніше їх токсини, лікування спрямоване на скорочення їх кількості. При пародонтиті утворюються патологічні зубоясеневі кишені, у яких живе велика кількість мікроорганізмів. Наше основне завдання - зменшити глибину кишень і кількість бактерій. На це спрямоване консервативне лікування захворювань тканин пародонту.

Пародонтальна карта Florіda Probe є основним діагностичним методом обстеження стану тканин пародонту в динаміці. Перед початком лікування пацієнтам заповнюють детальну пародонтологічну карту для оцінювання стадії захворювання й складності наступного лікування. Через 3-4 місяці заповнюється перша контрольна карта Florіda Probe, за якою можна оцінити перші результати й скорегувати подальший план лікування. Надалі , карту Florіda Probe заповнюють 1 раз на рік для оцінювання динаміки захворювань пародонту.

На представлених картах ви можете спостерігати стан тканин пародонту до та після лікування. Основним критерієм оцінки є глибина пародонтальних кишень, яка позначається цифрами від 1 до 15 мм. У нормі глибина кишень 1-3 мм. Чорним кольором відзначаються кишені до 4 мм, червоним кольором відзначаються кишені глибиною до 7 мм і заштриховані - дуже глибокі кишені глибиною більш 7 мм. Зверніть увагу, як змінюється картина після лікування і протягом декількох років. Захворювання взяте під контроль і це є запорукою того, що процес розсмоктування кістки зупинений.

Пацієнт 1
Пародонтит важкого ступеня тяжкості
Пацієнт 2
Агресивний пародонтит важкого ступеня тяжкості
Порівнюючи фотознімки порожнини рота пацієнта 1 ступінь тяжкості пародонтиту здається складнішою ніж у пацієнта 2. Але при детальному обстеженні виявляється більш важкий ступінь тяжкості пародонтиту у пацієнта 2, хоча візуально це не проявляється.
Результати нашої роботи
Пацієнт 1. Результати лікування агресивного пародонтиту, пацієнт - чоловік 39 років
ацієнт 2. Хронічний генералізований пародонтит легкого ступеня тяжкості, пацієнт - чоловік 69 років
Пацієнт 3. Хронічний генералізований пародонтит середнього ступеня тяжкості, пацієнт - жінка 53 роки
Пацієнт 4. Пародонтит важкого ступеня тяжкості, жінка 52 роки
Пацієнт 5. Агресивний пародонтит середньої - тяжкого ступеня тяжкості, жінка 54 роки
При аналізі даних клінічних ситуацій відзначається позитивна динаміка перебігу захворювань тканин пародонту у всіх випадках що підтверджується даними рентгенологічного дослідження, даних пародонтологічних карт і огляду тканин порожнини рота.