Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

044 338•04•41

Клінічні випадки в пародонтології

З огляду на те що провідну роль у розвитку захворювань тканин пародонту відіграють мікроорганізми, а точніше їх токсини, лікування спрямоване на скорочення їх кількості. При пародонтиті утворюються патологічні зубоясенні кишені в яких живе велика кількість мікроорганізмів. Наша основна задача зменшити глибину кишень і кількість мікроорганізмів. На це спрямовано консервативне лікування захворювань тканин пародонту.

Карта Florida Probe є основним діагностичним методом обстеження стану тканин пародонту в динаміці. Перед початком лікування пацієнтам заповнюють подібні пародонтологічні карти для оцінювання стадії захворювання і складності майбутнього лікування. Через 3-4 міс заповнюється перша контрольна карта Florida Probe по якій можна оцінити перші результати лікування і скорегувати подальший план лікування. Надалі карту Florida Probe заповнюють 1 раз в рік для оцінювання динаміки захворювань пародонту.

На представлених картах ви можете спостерігати стан тканин пародонту до і після лікування. Основним критерієм оцінки є глибина пародонтальних кишень яка відзначається цифрами від 1 до 11 мм. У нормі глибина кишень 1-2 мм. Чорним кольором відзначаються кишені до 4 мм, червоним кольором відзначаються кишені глибиною до 7 мм і заштриховані - дуже глибокі кишені глибиною понад 7 мм. Зверніть увагу як змінюється картинка після лікування і протягом декількох років. Захворювання взято під контроль і це є запорукою того що процес розсмоктування кістки зупинений.

Не завжди ступінь тяжкості пародонтиту можна оцінити при огляді порожнини рота. Дані клінічні випадки тому підтвердження. При відносно спокійній картині ротовій порожнині пацієнта 2, зверніть увагу на оглядовий знімок і пародонтологічну карту! Для порівняння - фотографії порожнини рота пацієнта 1, його оглядовий знімок і пародонтологічна карта.

Пацієнт 1

Пародонтит важкого ступеня тяжкості

Пацієнт 2

Агресивний пародонтит важкого ступеня тяжкості

Порівнюючи фотознімки порожнини рота пацієнта 1 ступінь тяжкості пародонтиту здається складнішою ніж у пацієнта 2. Але при детальному обстеженні виявляється більш важкий ступінь тяжкості пародонтиту у пацієнта 2, хоча візуально це не проявляється.

Результати нашої роботи

Пацієнт 1. Результати лікування агресивного пародонтиту, пацієнт - чоловік 39 років

Пацієнт 2. Хронічний генералізований пародонтит легкого ступеня тяжкості, пацієнт - чоловік 69 років

Пацієнт 3. Хронічний генералізований пародонтит середнього ступеня тяжкості, пацієнт - жінка 53 роки

Пацієнт 4. Пародонтит важкого ступеня тяжкості, жінка 52 роки

Пацієнт 5. Агресивний пародонтит середньої - тяжкого ступеня тяжкості, жінка 54 роки

При аналізі даних клінічних ситуацій відзначається позитивна динаміка перебігу захворювань тканин пародонту у всіх випадках що підтверджується даними рентгенологічного дослідження, даних пародонтологічних карт і огляду тканин порожнини рота.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top