Хитаються зуби

Фізіологічна рухливість зубів необхідна для нормального жування. У нормі рухливість зубів дорівнює менше міліметра, що непомітно для людини. Якщо ж рухливість зуба збільшується, виникає патологічна рухливість. У таких випадках кажуть, що хитається зуб. Подібна проблема зустрічається досить часто як у дітей, так і у дорослих людей.

Проконсультуватися з лікарем

Що вас турбує?

Зуби поступово почали хитатися без причини

Найчастіше таке відбувається з передніми зубами, протягом тривалого часу зуби поступово починали розхитуватися. При цьому також періодично може бути почервоніння і запаленння ясен.

Почав хитатися зуб після травми

Сильний удар в область зубів або падіння може викликати хитання зубів, що є дуже неприємною та небезпечною ознакою і вимагає звернення до лікаря в найближчий час.

Почали хитатися зуби під час вагітності

Часто гормональні перепади під час вагітності викликають активацію запалення в яснах вагітної жінки, до того ж таке запалення виявляється сильнішим і протікає швидше. Можливі такі ознаки як сильна кровоточивість та припухлість ясен, біль при чищенні зубів або жуванні, рухливість зубів, неприємний запах з рота.

Хитаються зуби під час лікування брекетами

Незважаючи на те, що при лікуванні брекетами зуби з’єднані між собою дугою, іноді можна помітити, що один або кілька зубів рухливі і хитаються більше, ніж інші.

Можливі причини

1
Пародонтит
Найчастіше хитається зуб при захворюваннях ясен. При пародонтиті запалюються ясна і кістка, які утримують зуби у нерухомому стані. Їхня структура порушується і зуби починають хитатися.
2
Травма
Зуб може хитатися при механічному пошкодженні щелепи, ударі або падінні, розкушуванні твердої їжі. Через надмірний тиск зміщується зубний корінь, руйнуються зв'язки зуба.
3
Гормональні причини
Рухливість зубів може спостерігатися під час статевого дозрівання, при вагітності та грудному вигодовуванні, під час менопаузи. Для цих станів характерні гормональні стрибки.
4
Ортодонтичне лікування
При лікуванні брекетами чи пластинками відбувається контрольоване переміщення зубів. Лікар-ортодонт уважно розраховує сили, що прикладаються до зубів. Невелике хитання зубів під час ортодонтичного лікування це нормально, проте після закінчення лікування зуби хитатися не повинні.
5
Системні причини
Досить часто зуби хитаються у людей, які страждають дисфункцією щитовидної залози, остеопорозом, артритом, цукровим діабетом, псоріазом. Навіть якщо у вас є подібне системне захворювання, лікар-пародонтолог може допомогти зміцнити ясна та зуби так, щоб рухливості зубів не було.
6
Порушення прикусу
При неправильному прикусі може виникати бруксизм (сильне стиснення під час сну), підвищене навантаження на один або кілька зубів і порушення в щелепному суглобі. При цьому зуби, на які припадає підвищене навантаження, можуть почати хитатися або стиратися.
Важливо пам'ятати!
У деяких ситуаціях, наприклад, у дитячому віці або при лікуванні брекетами, зуби можуть хитатися.
Але якщо хитаються зуби у дорослої людини або підлітка, слід терміново звернутися до пародонтолога, щоб запобігти втраті зубів.

Що не можна робити, якщо хитаються зуби

Не займайтесь самолікуванням
Не займайтесь самолікуванням
При рухливості зубів (передніх, корінних, нижніх, верхніх) не варто займатися самолікуванням, що тільки посилить проблему. Народні засоби можуть лише тимчасово полегшити біль, але не здатні усунути проблему.
Не відкладайте візит до лікаря
Не відкладайте візит до лікаря
Не можна відтягувати похід до лікаря, оскільки час грає проти пацієнта. З кожним днем ​​зуб розхитується сильніше та з часом випаде.
Не терпіть біль та хитання зубів
Не терпіть біль та хитання зубів
Якщо у вас запалились та кровоточать ясна, відколовся, болить і хитається зуб, не ігноруйте проблему – зверніться до центру пародонтології PerioCenter. Тільки своєчасне звернення до стоматолога та адекватне лікування здатні зберегти красу посмішки.
Не відкладайте проблему на потім
Запитайте у лікаря зараз
Отримати допомогу

Як ми допомагаємо

Проводимо повний огляд ротової порожнини

Лікар проведе детальне обстеження не тільки проблемної ділянки, а й усієї порожнини рота, щоб точно визначити причину розхитування зубів. На цьому етапі також робляться фотографії ротової порожнини, щоб можна було відстежити динаміку захворювання. Лікар-пародонтолог також заповнює індекс PSR для раннього виявлення пародонтиту.
Проводимо повний огляд ротової порожнини
Визначаємо причину

Визначаємо причину

Висококваліфіковані лікарі, які щодня працюють із хворобами ясен, швидко визначають причину хитання зубів, і знають що робити в будь-якій ситуації. Завдяки тому, що лікар оглядає всю ротову порожнину він бачить повну картину і може визначити причину рухливості зубів навіть у складних і комплексних ситуаціях, адже причин може бути більше ніж одна.

Проводимо необхідне лікування

Залежно від ситуації лікар підбирає потрібне лікування, воно допоможе вам позбавитися від розхитування зубів та запобігти появі рухливості в майбутньому. Якщо причина складніша і потрібна допомога іншого фахівця – лікар-пародонтолог направить вас до потрібного лікаря та передасть йому всю інформацію. При сильній рухливості зубів може знадобитися шинування зубів - з'єднання зубів між собою за допомогою металевої дуги, це фіксує зуби один до одного і не дає їм хитатися.
Проводимо необхідне лікування

Результати лікування

Хитаються зуби
До
Хитаються зуби
Після
Відгуки
Тетяна Р.
2021.10.20
Мій відгук про хірурга клініки Кожаріна Олександра Михайорвича. Він прекрасна позитивна людина і неймовірної якості фахівець.Я двічі виконувала імпантацію у нього, тричі- інші зубозберігаючі операції. Щоразу з чудовим перебігом. І задоволенням. Погодьтесь: про хірургічні маніпуляції непересічно таке чути. Моя щира подяка хірургу-стоматологу Кожа ... Читати далі
Marina P.
2021.07.23
Я пришла на консультацию в центр пародонтологии PerioCenter в 2016 г. – после того, как в стоматологической клинике «широкого профиля» мне предложили удалить все зубы и поставить протезы. Для женщины до 50-ти это слишком радикальное решение проблемы... В PerioCenter мне провели полную диагностику, создали пародонтологическую карту, поставили диаг ... Читати далі
Dmytro T.
2021.10.20
Лікарі періоцентру фактично врятували зуби. Жалію, тільки що не попав до них на рік чи два раніше.
Кожарін Олександр Михайлович