Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

044 338•04•41

Лікування
гінгівіту

Гінгівіт - це запалення ясен, що супроводжується набряком, почервонінням і кровоточивістю. Гінгівіт досить часто є лише ознакою пародонтиту (запалення тканин, що оточують корінь зуба, кісткової тканини альвеоли і ясна) або пародонтозу.

Симптоми гінгівіту, що вимагають термінового звернення до лікаря-пародонтолога

Кровоточивість при чищенні зубів або при зондуванні

Гіперемія або синюшність ясен

Набряклість ясен

Неприємний запах з рота

Дискомфорт або біль в яснах

Зубодесневі кишені від 3 мм

doc9

«Неускладнений гінгвіт закінчується зазвичай через 7-10 днів, хронічний ж вимагає інтенсивного лікування. Якщо гінгвіт не лікувати, то це може привести до розвитку пародонтиту та втрати зубів»

Віктор Крижановський

Керівник проекту PerioCenter. Займається вивченням навколозубних тканин, а також запобіганням і лікуванням періодонтальних захворювань.

Гінгівіт - це запалення, що вражає крайову частину ясен і ясенні сосочки, провокуючи патологічне їх розростання. Гінгівіт - це відносно «молода хвороба»: діагностують гінгівіт у дітей і у дорослих. Дана хвороба буває декількох видів: катаральний, виразковий і гіпертрофічний гінгівіт. У кожного з них різні симптоми і методи лікування.

Причина гінгівіту - це інфекції, що вражають тканини на тлі ослабленого імунітету. У групі ризику діти з вродженими і набутими патологіями органів дихальної, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, які перенесли інфекційні захворювання. Факторами ризику для дорослих називають незбалансоване харчування, шкідливі звички, депресії і т.п.

Лікування гінгівіту в домашніх умовах. Гінгівіт вагітних

Окремо виділяють гінгівіт вагітних. На початковій стадії допустимо лікування гінгівіту в домашніх умовах, але це відбувається під наглядом пародонтолога і поєднується з процедурами в клініці. Лікування в домашніх умовах, як для дітей, так і для дорослих (особливо вагітних жінок), можливо тільки в якості додаткової протизапальної терапії.

Клінічна картина і лікування гінгівіту залежать від типу патології, його форми і стадійності. Терапія під час вагітності має особливу специфіку.

Лікування гінгівіту у дітей. Катаральний гінгівіт

Катаральний гінгівіт у дітей і дорослих визначається при огляді за видимому почервонінню і набряками ясен, рясного нальоту, запалення. Клінічна картина катаральної форми доповнюється кровоточивістю - симптомами, які проявляють себе за умови механічного подразнення.

Лікування гінгівіту у дітей та у жінок під час вагітності в домашніх умовах має на увазі використання препаратів рослинного походження. Вдома, як дітям, так і дорослим, роблять аплікації і зрошення з відварів трав з обволікаючим и капілляро-зміцнюючим ефектом. Дорослим пацієнтам для лікування можна застосовувати аптечні препарати: вдома прикладати тампони зі спиртовими настоянками і відварами. Катаральний гінгівіт вимагає виявлення першопричини і її усунення.

Виразковий гінгівіт. Симптоми

Недолікована катаральна форма переходить в виразковий гінгівіт. Його відмінні симптоми - виразки і некроз тканин, спочатку вражають ясенний край, а потім переходять на маргінальні ясна і сосочки. За умов відсутності гігієни і лікування порожнина рота покривається нальотом, з'являється гнильний запах.

Виразковий гінгівіт, симптоми якого можна діагностувати у дитини вдома самостійно, вимагають тривалої терапії. У домашніх умовах план лікування виразкового гінгівіту у дітей та жінок під час вагітності включає богатий на білки раціон, вітамінно-мінеральні комплекси, антигістамінні препарати. При симптомах виразкового гінгівіту, для місцевого знеболювання роблять аплікації, тканини очищають перекисом. І якщо вчасно не звернутися за допомогою до лікаря-пародонтолога, хвороба може перерости в гіпертрофічний гінгівіт, симптоми якого більш серйозні.

Як лікувати гіпертрофічний гінгівіт

Гіпертрофічний гінгівіт характеризується генералізованим розростанням ясенних сосочків. При відсутності лікування тканина може покривати 2/3 поверхні зуба, що доставляє фізичний і естетичний дискомфорт. Якщо лікувати гіпертрофічний гінгівіт вдома, це не принесе потрібних результатів. Можна робити аплікації і полоскання для зняття симптомів гіпертрофічної форми хвороби, але проблему, тканини, яка розрослася можливо вирішити тільки хірургічним шляхом.

Як лікувати гінгівіт гіпертрофічний, виразковий або катаральний - розповість фахівець клініки PerioCenter, який підбере індивідуальний план лікування для дитини, дорослої людини або вагітної жінки.

Переваги PerioCenter

Ico Perio 00009

Ультрасучасне стоматологічне обладнання

icon

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Asset 3

Прогнозований
результат лікування

Ico Perio 00011

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top