Лікування гінгівіту

Гінгівіт – це запалення ясен, яке супроводжується набряком, почервонінням і кровоточивістью. Гінгівіт досить часто є лише ознакою пародонтиту (запалення тканин, що оточують корінь зуба, кісткової тканини альвеоли і ясен) або пародонтозу.

Записатися на прийом

Симптоми гінгівіту, що вимагають термінового звернення до лікаря-пародонтолога

 • Кровоточивість при чищенні зубів або прийманні їжі
 • Почервоніння або синюшність ясен
 • Набряклість ясен
 • Неприємний запах з рота
 • Дискомфорт або біль в яснах
 • Зубоясеневі кишені від 3 мм
Лікування гінгівіту
«Лікування гінгівіту не складне, після лікування тканини пародонту відновляють на 100%. Якщо гінгвіт не лікувати, то це може привести до розвитку пародонтиту й втрати зубів»
Віктор Крижановський
Керівник компанії PerioCenter

Гінгівіт – це запалення ясен, яке не вражає з’єднання між зубом і кісткою. Гінгівіт може бути самостійним станом або однією з ознак пародонтиту.

Гінгівіт – досить розповсюджене захворювання, часто зустрічається в підлітків і вагітних. У цих категорій пацієнтів хвороба звичайно протікає важче у зв’язку з гормональними змінами в організмі.

Прогресування гінгівіту без необхідного лікування може призвести до більш важких ускладнень, таких, як пародонтит, який веде до випадання зубів.

Гінгівіт буває декількох видів: катаральний, виразковий, гіпертрофічний, атрофічний і десквамативний. У кожного з них різні симптоми й методи лікування.

Причини гінгівіту

Практично завжди причиною гінгівіту є недостатня гігієна ротової порожнини і, відповідно, утворення зубного нальоту і каменю. Достатньо 6-12 годин не почистити зуби, щоб на їхній поверхні утворилася біоплівка, що складається з бактерій. Через 60 годин це вже зубний камінь, який неможливо вичистити самостійно в домашніх умовах. Зубний камінь подразнює тканини ясен, розростаючись він заповнює й збільшує простір між поверхнею зуба і яснами, інакше кажучи – ясеневу кишеню. У цю порожнину проникають бактерії та активно впливають на м’які тканини, провокуючи запалення.

Причинами гінгівіту також можуть бути: паління, неправильний прикус, гормональний дисбаланс, вагітність, зниження імунітету, ортодонтичне лікування, травма ясен, приймання деяких лікарських препаратів, авітаміноз, лейкемія й інші.

Різні види гінгівіту можуть проявлятися в порожнині рота по-різному:

 • Гострий катаральний – найпоширеніша форма. Тканини ясен яскраво-червоного кольору, набряклі, кровоточать при чищенні зубів або прийманні їжі.
 • Хронічний – протікає практично без болісних відчуттів, повільно. Діагностується на планових оглядах у стоматолога. Може спостерігатися легка кровоточивість під час чищення зубів і неприємний запах з ротової порожнини. Колір ясен стає червоним тільки під час загострень.
 • Гіпертрофічний – рідкий тип захворювання, часто пов’язаний з ендокринними хворобами. Зустрічається частіше в підлітків, вагітних жінок і діабетиків. При такому гінгівіті збільшується об’єм ясен, вони розростаються, з’являється кровоточивість, сильне почервоніння.
 • Виразковий – спостерігається сильний свербіж, болісність, кровоточивість і виразки на яснах.
 • Атрофічний – тканини ясен не набрякають, а навпаки – зменшуються в об’ємі.
 • Десквамативний – виникає при інших дерматологічних захворюваннях, наприклад, на тлі червоного плоского лишаю або пемфігоїда. На яснах з’являються темно червоні плями, що кровоточать.

Лікування гінгівіту

Як правило, гінгівіт можна вилікувати за допомогою професійної гігієнічної чистки лікарем-гігієністом. За допомогою технології Aіr Flow і спеціальних порошків з різним ступенем абразивності з поверхні зубів знімаються м’які зубні відкладення, а ультразвуком або ручними інструментами видаляються тверді зубні відкладення, що залишилися. При діагностуванні глибоких ясеневих кишень лікар-пародонтолог проводить глибоку чистку під яснами. Далі емаль усіх зубів полірується, щоб запобігти прилипанню нового нальоту, а уражені ділянки ясен обробляються антисептичними препаратами для усунення запалення.

Ясна мають відмінний кровообіг і гарний місцевий імунітетом, і після чищення найчастіше гінгівіт проходить швидко й безслідно.

При агресивному й затяжному перебігу гіпертрофічного гінгівіту може бути призначене хірургічне лікування.

Якщо гінгівіт був викликаний бактеріальною інфекцією і супроводжується утворенням болісних виразок з некротичним нальотом, призначається антибіотикотерапія. Для полегшення болісних відчуттів може застосовуватися парацетамол або ібупрофен.

Звичайно, варто якомога раніше звернутися до лікаря, адже ціни на лікування гінгівіту мінімальні на початкових етапах розвитку хвороби.

Профілактика: попередження захворювання

Гінгівіт у більшості випадків не складно вилікувати, але розслаблюватися не варто, тому що захворювання може повернутися. Щоб ясна залишалися в порядку, необхідно дотримуватися наступних простих правил:

 • чистити зуби 2 рази на день, одночасно з масажем ясен;
 • вживати продукти з вітаміном С, антиоксидантами (цитруси, квашена капуста, виноград, морква, яблука);
 • вживати менше легких вуглеводів: солодкої випічки, цукерок, газованих солодких напоїв;
 • зміцнювати імунітет;
 • відвідувати стоматолога не рідше одного разу на півроку.
Переваги PerioCenter
Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Прогнозований
результат лікування

Прогнозований
результат лікування

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

Лікування гінгівіту