Опустились ясна

Ви посміхнулися собі в дзеркалі та помітили, що ясен начебто «стало менше», а зуби стали візуально довшими? Здається, це рецесія ясен. І саме час приділити увагу своїй посмішці.
Багато хто вважає опущення ясен виключно естетичним дефектом. Але за цією ознакою можуть ховатися різні захворювання. Здебільшого ця проблема зустрічається у пацієнтів віком понад 45 років. Але також може бути помічена і у молодших пацієнтів.
Чому ясна опустились і що робити?

Проконсультуватися з лікарем

Що вас турбує?

Зуби стали виглядати довшими

Зуби здаються довшими, на них поступово утворюється наліт, біля краю ясен помітна невелика борозенка.

Опустились ясна в області одного чи декількох зубів

Таке найчастіше відбувається біля нижніх передніх зубів, а також у тих ділянках, де стоять коронки чи вініри, встановлені брекети чи інші конструкції.

Опустились ясна біля імпланту

Ясна біля імпланту можуть набрякати, стати синюшними та опуститися від коронки. У важких випадках стає видно гвинти імпланта сірого кольору.

Опустились ясна після пародонтологічного лікування

Досить поширена ситуація, при якій до лікування ясна були набряклі та запалені, а після лікування ясна заспокоїлись та зменшились у розмірах, при цьому оголивши шийки зубів.

Опустились ясна і з'явилася чутливість зубів

З появою підвищеної чутливості зубів стає боляче пити холодне та гаряче, вдихати ротом холодне повітря чи чистити зуби.

Можливі причини рецесії ясен

1
Травматизація під час чищення зубів
Агресивне чищення зубів неправильно підібраною щіткою пошкоджує тканини щоразу кожен день, від такої постійної травми ясна зменшуються в розмірах і з'являється рецесія. Також негативно вплинути на ясна може неправильне використання зубної нитки або зубочисток.
2
Пародонтит
Пародонтит з'являється через недостатню гігієну: утворюється багато зубного нальоту та каміння, на яких розвиваються бактерії. Ці бактерії дратують ясна і викликають їх запалення, ясна при цьому намагаються «відійти» від подразника і опускаються нижче до кореня зуба.
3
Наслідки пародонтиту
Ясна можуть опуститися після пародонтологічного лікування, якщо під час пародонтиту ясна були запалені та набряклі. У такому випадку після проведеного лікування запалення проходить і заспокоюються ясна, трохи зменшуючись у розмірах, тоді може з'явитися опущення ясен. Рецесія ясен не результат лікування, а результат пародонтиту.
4
Неправильний прикус та навантаження на зуби
Через порушення жувального навантаження зуби та ясна зазнають перевантаження, при цьому на зубах можуть з'являтися стертості та сколи, а ясна опускаються.
5
Неправильне встановлення брекетів, коронок, імплантів
Неправильні конструкції власними силами можуть тиснути і дратувати ясна, викликаючи їх рецесію. А також через неякісні конструкції навколо них може накопичуватися багато нальоту, який також дратує ясна.
6
Периімплантит
Периімплантит - це захворювання ясен та кістки, які оточують імплант. Виникає через неправильну установку імпланту або погану гігієну навколо імпланту, спочатку з'являється почервоніння і кровоточивість ясен навколо імпланту, пізніше ясна може почати набрякати або навпаки зменшуватися в розмірах, а згодом відбувається повне відторгнення імпланту, він починає хитатися і випадає.
Важливо пам'ятати!
Якщо вчасно не виявити причину рецесії ясен та затягнути з лікуванням
Процес опущення ясен не зупиниться і зуби чи імпланти випадуть

Що не можна робити, якщо опускаються ясна

Не лікуйтесь народними методами, без призначення лікаря
Не лікуйтесь народними методами, без призначення лікаря
Намагатися вирішити проблему в домашніх умовах, використовуючи незрозумілі ліки, мазі, проводити полоскання - не тільки не допоможе усунути причину рецесії, але може і зашкодити. Можуть з'явитися подразнення, алергічні реакції, опіки і т.п.
Не ігноруйте оголення коренів та не сподівайтеся, що все само собою пройде
Не ігноруйте оголення коренів та не сподівайтеся, що все само собою пройде
На жаль, у більшості випадків якщо не звернутися до лікаря і пустити все на самоплив, захворювання буде продовжувати прогресувати до повної втрати зубів або імплантів.
Не ігноруйте рекомендації лікаря
Не ігноруйте рекомендації лікаря
Для хорошого результату лікування недостатньо однієї роботи лікаря. Прислухаючись і виконуючи рекомендації стоматолога, ви працюєте в команді і позитивний результат лікування не змусить себе чекати!
Не відкладайте проблему на потім
Запитайте у лікаря зараз
Отримати допомогу

Як ми допомагаємо

Проводимо повний огляд ротової порожнини

Лікар проведе детальне обстеження не тільки проблемної ділянки, а й усієї порожнини рота, щоб точно визначити причину опущення ясен. На цьому етапі також робляться фотографії ротової порожнини, щоб можна було відстежити динаміку захворювання. Лікар-пародонтолог також заповнює індекс PSR для раннього виявлення пародонтиту.
Проводимо повний огляд ротової порожнини
Визначаємо причину

Визначаємо причину

Висококваліфіковані лікарі, які щодня працюють із хворобами ясен, швидко визначають причину опущення ясен та знають що робити у будь-якій ситуації. Завдяки тому, що лікар оглядає всю ротову порожнину, він бачить повну картину і може визначити причину рецесії ясен навіть у складних і комплексних ситуаціях, адже причин може бути більше ніж одна.

Проводимо необхідне лікування

Залежно від ситуації лікар підбирає потрібне лікування, воно допоможе вам позбавитися причини опущення ясен і запобігти появі рецесій у майбутньому. Якщо причина складніша і потрібна допомога іншого фахівця – лікар-пародонтолог направить вас до потрібного лікаря та передасть йому всю інформацію.
Проводимо необхідне лікування

Результати лікування

Опустились ясна
До
Опустились ясна
Після
Відгуки
Хочу висловили свою безмежну вдячність спеціалістам клініки ПеріоЦентр. Звернулась до них в надтяжкому стані. Гаркун Аліна Анатоліївна заспокоїла, провела діагностику та призначила ефективну схему лікування. Хірург Кожарін Олександр майстерно виконав складну операцію синус-ліфтинг, післяопераційний період після якої був майже непомітним. Гейнич Вла ... Читати далі
8596
Елена К.
2021.10.21
Очень благодарна клинике Perio Center , а именно моему лечащему врачу Гаркун Алине Анатольевне, Костянцу Юрию Викторовичу , за профессиональный подход и успешное лечение моих зубов! До этого обращалась в другие клиники с проблемой пародонтита, никто не предлагал такой комплексный подход, который даёт эффект на длительный срок! Сейчас всё хорошо , ... Читати далі
8701
Роза Л.
2021.06.08
Попала в клинику по рекомендации врача. Ни разу не пожалела об этом. В первый год мы вылечили мои десна, а теперь поддерживаем их здоровье. Многие мои знакомые, кто сталкивался с такой же проблемой, как и у меня, ходили в другие клиники. Но потом брали контакты у меня и шли в перио-центр. Всегда приветливы, все стерильно, все безопасно и максимальн ... Читати далі
Кожарін Олександр Михайлович