Біль у яснах

Здорові ясна мають блідо-рожевий колір і не викликають дискомфорту. Зміна забарвлення, поява неприємних відчуттів свідчать про необхідність проконсультуватися зі стоматологом. Але багато людей, помітивши, що ясна набряклі та болять, ігнорують проблему. У такому разі можливий розвиток серйозних ускладнень.

Проконсультуватися з лікарем

Що вас турбує?

Болять ясна при натисканні на них або жуванні

Такий біль, як правило, ниючий, супроводжується почервонінням ясен і кровоточивістю, при складних випадках може бути також виділення гною.

Набрякають і болять ясна, хитаються зуби

Подібні симптоми з’являються при гінгівіті та пародонтиті, врятувати зуби може лише своєчасна допомога пародонтолога.

Болять ясна після відвідування стоматолога

Якщо ясна травмували під час прийому. Уважними потрібно бути до болю, який триває більше 3 днів. Негативною ознакою також є тривалий біль ясен після встановлення коронок, мостів та протезів.

Після видалення зуба або операції біль у яснах може з’явитися разом з тим, як перестає діяти анестезія і може зберігатися кілька днів. Незабаром рана загоїться і болі зникнуть.

Після болю в зубі почали боліти ясна

Якщо ви довго відчували біль у зубі, там був карієс або пульпіт і через якийсь час відчули, що болять ясна біля зуба, значить інфекція розповсюдилась за межі зуба і проникла в кістку та ясна.

Болять і кровоточать ясна після чищення зубів

Можливо, ви використовуєте занадто жорстку щітку або сильно давите на щітку під час чищення зубів. Але також це може бути однією з перших ознак захворювання ясен – пародонтиту.

Болять ясна після травми

Чутливість ясен після невеликої травми може зберігатися кілька днів. Якщо біль не вщухає, посилюється, пульсує – це тривожні симптоми, з якими треба звертатися до лікаря.

Можливі причини болю

1
Неякісна гігієна
При нерегулярному чищенні зубів та ігноруванні полоскань рота після перекусів, у ротовій порожнині залишаються залишки їжі, що служать ідеальним середовищем для бактерій. В результаті утворюється зубний камінь, ясна запалюються і починають боліти.
2
Гінгівіт та пародонтит
Гінгівіт - це поверхневе запалення ясен, при якому ясна червоніють, болять і кровоточать від чищення зубів або під час прийому їжі. Якщо гінгівіт не лікувати, запалення поширюється глибше, ускладнюючи стан – розвивається пародонтит. Біль і кровоточивість стають сильнішими, з'являється неприємний запах з рота, зуби можуть почати хитатися.
3
Ускладнення карієсу
При нелікованому карієсі інфекція може проникнути всередину зуба, що призводить до запалення нервів та судин (пульпи). Починає боліти зуб, а коли запалення поширюється ще далі – починають боліти і ясна навколо зуба.
4
Зуб мудрості
Коли прорізується і росте зуб мудрості, особливо атипово розташований, часто оточуючі тканини набрякають, болять ясна, виникає дискомфорт при прийомі їжі.
5
Травмування
Ясна можуть запалитися і боліти при травмі, внаслідок механічного пошкодження твердою зубною щіткою або твердою їжею, а також після прийому стоматолога. Легкі травми загоюються самостійно протягом декількох днів, але якщо біль триває довше - потрібно звернутися до лікаря.
6
Дефіцит вітамінів
При недостатньо збалансованому раціоні чи захворюваннях травної системи, що перешкоджають якісному засвоєнню їжі, організм не отримує всіх необхідних вітамінів та мінералів, що може стати причиною запалення та болю ясен. Особливо важливе значення мають вітаміни D, C та групи B.
Важливо пам'ятати!
Навіть незначний біль свідчить про запальний процес, що почався.
Без кваліфікованої допомоги лікаря-пародонтолога запалення ясен призводить до втрати здорових зубів, що вимагатиме тривалого лікування та встановлення імплантів.

Що не можна робити, якщо болять ясна

Не ігноруйте біль та не займайтесь самолікуванням
Не ігноруйте біль та не займайтесь самолікуванням
Інакше запальний процес пошириться по організму і торкнеться життєво важливих органів. Самостійне використання антибіотиків підвищить стійкість бактерій до ліків, що суттєво ускладнить лікування.
Не можна без призначення лікаря використовувати ліки чи народні засоби
Не можна без призначення лікаря використовувати ліки чи народні засоби
Біль - ознака, яка вказує, що щось не так. Спроби заглушити біль знеболюючими препаратами або народними засобами можуть лише тимчасово зняти біль та послабити симптоми, але не здатні усунути причину болю та позбавити проблеми.
Не терпіть сильний біль та погіршення ситуації
Не терпіть сильний біль та погіршення ситуації
Якщо у вас відколовся зуб, набряклі і болять ясна, якщо ясна побіліли, загноїлись або кровоточать, запишіться на консультацію до центру пародонтології. Наші фахівці завдяки високій кваліфікації, багаторічному досвіду та індивідуальному підходу успішно вилікують будь-які патології ясен.
Не відкладайте проблему на потім
Запитайте у лікаря зараз
Отримати допомогу

Як ми допомагаємо

Проводимо повний огляд ротової порожнини

Лікар проведе детальне обстеження не тільки проблемної ділянки, а й усієї порожнини рота, для того, щоб точно визначити причину болю та запалення. На цьому етапі також робляться фотографії ротової порожнини, щоб можна було відстежити динаміку захворювання. Лікар-пародонтолог також заповнює індекс PSR для раннього виявлення пародонтиту.
Проводимо повний огляд ротової порожнини
Визначаємо причину

Визначаємо причину

Висококваліфіковані лікарі, які щодня працюють із хворобами ясен, швидко визначають причину болю ясен та знають, що робити у будь-якій ситуації. Завдяки тому, що лікар оглядає всю ротову порожнину, він бачить повну картину і може визначити причину болю в яснах навіть у складних і комплексних ситуаціях, адже причин може бути більше ніж одна.

Проводимо необхідне лікування

Залежно від ситуації лікар підбирає потрібне лікування, воно допоможе вам позбавитися причини болю в яснах і запобігти появі больових відчуттів у майбутньому. Якщо причина складніша і потрібна допомога іншого фахівця – лікар-пародонтолог направить вас до потрібного лікаря та передасть йому всю інформацію.
Проводимо необхідне лікування

Результати лікування

Біль у яснах
До
Біль у яснах
Після
Відгуки
Oleksandr S.
2021.10.12
Проблеми з яснами у багатьох моїх рідних, хто не лікує - втрачають зуби Мені такої долі поки вдалося уникнути - завдяки клініці =) Лікарі та персонал - завжди на висоті Ціни - також, але за якість мені не жаль грошей Якщо гав не ловити - лікар відповість на усі запитання, завжди нагадає - як краще підтримувати стан ясен між візитами Коротше ... Читати далі
Stepan T.
2021.03.31
Добрый вечер, меня зовут Степан, я лечусь уже на протяжении года у Елены Александровны, у меня была очень большая проблема, но мне в клинике Perio Centre, все мои зубки смогли спасти!! Елена Александровна, специалист своего дела, все знает по поводу парадонтологии, я безумно рад, что обратился именно к такому специалисту, мое лечение ещё продолжае ... Читати далі
Ирина Л.
2021.03.27
Давно хотіла написати відгук,але все відкладала на час коли результати мого лікування стануть більш вісомими.І цей час настав. Я ,звертаюсь до всіх у кого є виразні або початкові ознаки пародонтозу . Вам сюди в цю клініку. Але саме головне це люди які тут працюють.Спочатку мені здалося ,такі молоді дівчатка,та що вони можуть??? А можуть вони дуже ... Читати далі
Кожарін Олександр Михайлович