КИЇВ | СРІБНОКІЛЬСЬКА, 20
Для іногородніх Запис на прийом

ЛІКУВАННЯ
ПАРОДОНТИТУ

Пародонтит – запальне захворювання тканин пародонту, що характеризується необоротним прогресуючим руйнуванням нормальної структури кістки навколо зуба.

Тканини пародонту – це фундамент для всіх наших стоматологічних реставрацій (пломб, коронок, мостів, дентальних імплантантів і т.д.). Відповідно, довговічність і надійність дентальних конструкцій прямо залежить від надійності цього фундаменту, тобто тканин пародонту.

Записатися на прийом
Симптоми пародонтиту, що вимагають термінового звернення до лікаря-пародонтолога
 • Кровоточивість при чищенні зубів або прийманні їжі
 • Почервоніння або синюшність ясен
 • Оголення коренів зубів
 • Набряклість ясен
 • Неприємний запах з рота
 • Дискомфорт або біль
 • Рухливість зубів, поява щілин між зубами (переміщення зубів)
 • Гноєтеча із зубоясеневих кишень
 • Абсцеси та нориці на яснах
Лікування пародонтиту
«У більшості випадків пародонтит з успіхом піддається лікуванню. При лікуванні захворювань на ранніх стадіях нам вдається досягти відмінних результатів лікування»
Віктор Крижановський
Керівник проекту PerioCenter

Пародонт і пародонтит

Пародонт – це комплекс тканин, у який входять кістки верхньої та нижньої щелепи, ясна, що покривають кісткову тканину, цемент на поверхні кореня зуба і пародонтальна зв’язка, яка утримує зуб у кісці.

Пародонтит – запалення пародонту – одне з найпоширеніших захворювань людини.

Локалізований, генералізований пародонтит: симптоми

За поширенням пародонтит буває локалізованим або генералізованим. Симптоми іноді можуть визначатися візуально при самостійному огляді вдома або під час діагностики в клініці.

Виходячи з цього фахівець визначає тип захворювання:

 • Якщо запалення вражає всю щелепу або обидві – у пацієнта генералізований пародонтит, і частіше – хронічний.
 • Якщо запалена тканина навколо одного або декількох зубів – це локалізований пародонтит.

Симптоми генералізованого й локалізованого пародонтиту ідентичні: почервоніння й набряклість ясен, кровоточивість при механічному впливі, видовження зуба за рахунок оголення кореня, біль і дискомфорт при жуванні, неприємний запах з рота.

Хронічний пародонтит

За характером плину й тривалістю пародонтит може бути гострий і хронічний.

Гостра форма зустрічається вкрай рідко, швидко протікає, переходячи з початкової стадії у важку за короткий час.

Хронічний пародонтит, без профілактики вдома й лікування в клініці, протікає довго, симптоми загострення чергуються з ремісією.

Без лікування пародонтит, як локалізований, так і генералізований, проходить через чотири стадії розвитку: початкову, легку, середню й важку. Лікування кожної стадії має особливу специфіку.

Причини пародонтиту

Здорову ротову порожнину заселяють більше 700 різних видів бактерій, багато з яких абсолютно безпечні та живуть у гармонії з хазяїном. Однак, коли чищення зубів недостатньо ретельне, бактеріальні відкладення накопичуються поруч із яснами, утворюючи зубний наліт, і умови стають придатними для розмноження більш небезпечних бактерій. Природні захисні сили організму також під загрозою.

У всіх випадках ПАРОДОНТИТ викликається скупченням бактерій у вигляді зубного нальоту.

Тяжкість та швидкість прогресування пародонтиту залежить від ряду факторів: кількості і типу присутніх бактерій, захисних механізмів людини, а також наявності або відсутності певних факторів ризику. Наприклад, чим агресивніше бактерії та чим слабкіша імунна відповідь пацієнта, тем активніше буде захворювання. Крім того, деякі фактори ризику, такі як паління або діабет, можуть ще більше послабити захисні сили організму й прискорити процес захворювання. Також, певні лікарські засоби, такі як гіпотензивні або судинорозширювальні препарати та імунотерапія, впливають на запальну реакцію на зубний наліт і роблять пацієнтів більш сприйнятливими до гінгівіту. Проте, без нагромадження бактеріального нальоту пародонтит не відбудеться.

Диспансеризація – підтримуюча пародонтальна терапія

Довгостроковий успіх лікування пародонту залежить як від ваших власних зусиль по гігієні порожнини рота, так і від зусиль команди лікарів, яка забезпечує регулярний професійний догляд.

Після завершення першої фази лікування ваш стоматолог повинен регулярно перевіряти стан ваших ясен, щоб упевнитись, що запалення відсутнє. Частота наступних контрольних відвідувань буде залежати від тяжкості та вашого індивідуального ризику прогресування захворювання. Зазвичай, планові відвідування призначаються кожні три-шість місяців.

Регулярні контрольні відвідування мають життєво важливе значення для забезпечення стабільних результатів і запобігання загострення захворювання, що може привести до подальшого руйнування ясен і опорної кістки. Якщо є ознаки прогресування захворювання, ваш лікар-пародонтолог зможе визначити проблемні ділянки й усунути причину запалення. Вам також порадять, як скорегувати індивідуальну гігієну порожнини рота.

Успішне лікування пародонту вимагає вашої повної співпраці відносно щоденних процедур гігієни порожнини рота й відвідування регулярних контрольних візитів.

Лікування пародонтиту

При ретельній діагностиці й лікуванні, як правило, можна повністю зупинити прогресування пародонтиту. Ключем до успіху є усунення бактеріального нальоту, який запускає процес захворювання, і підтримка якісної гігієни порожнини рота.

Діагностика пародонтиту

Запорукою успішного лікування є комплексна діагностика стану тканин пародонту. Що б поставити правильний діагноз і скласти коректний план лікування лікарю пародонтологу необхідно проаналізувати оглядовий рентген знімок і заповнити пародонтальну карту спеціальним інструментом – пародонтальним зондом. Виміри робляться в 6 точках навколо зуба і на карті чітко видно, наскільки глибокі кишені біля кожного зуба та у яких конкретно місцях. Це дуже важливо, тому що біля одного зуба глибина може дуже сильно відрізнятися: від норми до дуже глибоких кишень.

Інструкції та поради по гігієні порожнини рота

Метою гігієнічної фази є зменшення кількості бактерій у ротовій порожнині і, цим самим, зниження рівня запалення. Лікар-пародонтолог пояснить причини пародонтиту й детально розповість, як зберегти зуби і ясна чистими. Вам дадуть індивідуальні рекомендації про те, як ефективно використовувати різні засоби гігієни, наприклад, навчать найбільш вдалій техніці чищення зубів і правильному використанню зубної щітки й міжзубних йоржиків.

Професійне чищення

Усі м’які й тверді зубні відкладення видаляються з доступних областей зубів над яснами за допомогою електромеханічних і ручних інструментів, а зуби поліруються спеціальними порошками й обробляються фтором.

Під’ясеневий скейлінг

Наступним етапом лікування буде під’ясеневий скейлінг – видалення всіх бактеріальних відкладень і зубного каменю з поверхні коренів зубів і ясеневих кишень.

Антибіотикотерапія

У деяких випадках антибіотики призначають для лікування гострих захворювань ясен, наприклад, при наявності гнійних виділень із пародонтальных кишень.

Оцінка результатів лікування

Через три місяці лікар-пародонтолог повторно заповнює пародонтальну карту, щоб перевірити перші результати лікування. Повна оцінка результатів лікування проводиться через 11-12 місяців. Якщо глибокі пародонтальні кишені все ще присутні, можна використовувати додаткові варіанти лікування, включаючи хірургічні методи

Переваги PerioCenter
Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Прогнозований
результат лікування

Прогнозований
результат лікування

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

Лікування пародонтиту
Лікування пародонтиту
Записатися на прийом