Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

044 338•04•41

Лікування
пародонтиту

Пародонтит - запальне захворювання тканин пародонта характеризується прогресуючим руйнуванням нормальної структури альвеолярної кістки (кістки навколо зуба). Тканини пародонту - це фундамент для всіх наших стоматологічних реставрацій (пломб, коронок, мостів, дентальних імплантантів і т. д.). Відповідно, довговічність і надійність дентальних конструкцій безпосередньо залежить від надійності фундаменту, тобто тканин пародонта.

Симптоми пародонтиту, що вимагають термінового звернення до лікаря-пародонтолога

Кровоточивість при чищенні зубів або при зондуванні

Гіперемія або синюшність ясен

Оголення коренів зубів

Набряклість ясен

Неприємний запах з рота

Дискомфорт або біль

Зубодесневі кишені від 5мм

Рухливість зубів, поява щілин між зубами (переміщення зубів)

Витікання гною з зубоясенних кишень

Абсцеси і свищі на яснах

doc9

«У більшості випадків пародонтит з успіхом піддається лікуванню. При лікуванні ранніх стадій пародонтиту можна домогтися швидкого і повного одужання. Центральне місце в даний час займають інструментальні методи лікування і загальний курс консервативного лікування пародонтиту в нашій клініці проходить в 4-8 відвідувань»

Віктор Крижановський

Керівник проекту PerioCenter. Займається вивченням навколозубних тканин, а також запобіганням і лікуванням періодонтальних захворювань.

Пародонтит - це ...

Тканини, що оточують зуб і утримують його в анатомічному положенні називають пародонтом. Ясна, зв'язковий апарат, верхній шар зубного кореня і альвеоли - основні його складові. Запалення ясен і руйнування зуба - це симптоми і причина необхідності лікування пародонтиту. Захворювання пародонтит - це хронічний або гострий запальний процес м'яких тканин пародонту, що доповнюється деструктивними процесами в кістковій тканині.

Локалізований, генералізований пародонтит: симптоми

Пародонтит класифікується за кількома типами захворювання: локалізований або генералізований пародонтит. Симптоми легко визначаються візуально при самостійному огляді будинку і під час інструментальної діагностики в клініці - рентгена, ортопантомографії.

Виходячи з цього фахівець визначає тип захворювання:

 • Якщо запалення вражає всю щелепу або обидві - у пацієнта генералізований пародонтит, і частіше - хронічний.
 • Якщо запалена тканина навколо однієї або декількох зубних одиниць - це локалізований пародонтит.

Симптоми генералізованого і локалізованого пародонтиту ідентичні: почервоніння і набряклість ясен, кровоточивість при механічному впливі, подовження зубної одиниці за рахунок оголення кореня, біль і дискомфорт при жуванні, неприємний запах з рота.

Хронічний пародонтит

За характером перебігу і тривалості пародонтит може бути гострий і хронічний. Гостра форма зустрічається вкрай рідко, швидко протікає, переходячи з початкової стадії в важку за короткий час. Без профілактики вдома та лікування в клініці хронічний пародонтит протікає довго, симптоми загострення чергуються з ремісією.

Без лікування за ступенем тяжкості пародонтит, як локалізований так і генералізований, проходить через чотири стадії розвитку: початкову, легку, середню і важку (хронічну). Лікування кожної з стадій має свою специфіку. Хронічна форма лікується довше.

Причини пародонтиту

Симптоми локалізованого або генералізованого пародонтиту виникають на тлі травм м'яких тканин. Умовно причини пародонтиту ділять на механічні (травми), термічні (опіки) і хімічні (дія ліків, реактивів). У групі ризику люди з неправильним прикусом (причина - постійне механічне подразнення), з порушеннями обмінних процесів і функціями імунної системи. Частою причиною пародонтиту називають непрофесійне лікування зубів і спадкову схильність.

Вдома спровокувати захворювання можна неправильною гігієною порожнини рота або повною її відсутністю, надмірною жорсткою зубною щіткою, самолікуванням невідповідними ліками. Також причина - шкідливі звички і незбалансоване харчування.

Ліки від пародонтиту

Консервативне лікування - це комплекс процедур, спрямованих на купірування болю і запалення, усунення причини і на профілактику ліками.

 • Професійна санація порожнини рота.
 • Місцева терапія: ліки від локалізованого пародонтиту наносять безпосередньо на місця ураження.
 • Загальна медикаментозна терапія від генералізованого пародонтиту: призначають ліки антибіотики.
 • Фізіотерапія розглядається як додатковий захід. Підсилює дію ліків, пригнічує симптоми.

Ускладнення, які потребують відновлення м'яких і твердих тканин, лікуються хірургічним

Лікування і профілактика пародонтиту вдома

Якщо відкладати лікування пародонтиту (вдома або в професійній клініці), ігнорувати гігієну і не приймати ліки, є ймовірність виникнення ускладнень. Крім розхитування і випадання зубів виникає ризик утворення абсцесів і свищів, інфікування і нагноєння, інтоксикація. Все це причина звернутися до лікаря або почати профілактику якомога швидше.

Щоб уникнути ускладнень лікування повинно проводитися в медичних установах, а профілактика пародонтиту - вдома. Прийом ліків і проходження процедур профілактики може проходить вдома, але під контролем лікаря. Вдома потрібно проводити гігієнічні процедури, полоскання, аплікації до повного зникнення симптомів.

Один з напрямків спеціалізованої клініки - профілактика і лікування пародонтиту, як локалізованого так і генералізованого.

Спеціаліст розробляє план лікування індивідуально:

 • Аналізує, як довго розвивається пародонтит, симптоми які турбують пацієнта, визначаючи його форму (гостра, хронічна).
 • Визначає причину хвороби.
 • Призначає лікування.
 • Чи відстежує динаміку.
 • Призначає домашню профілактику для уникнення рецидиву хронічного генералізованого або локалізованого запалення.

Переваги PerioCenter

Ico Perio 00009

Ультрасучасне стоматологічне обладнання

icon

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Asset 3

Прогнозований
результат лікування

Ico Perio 00011

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top