Лікування пародонтиту

Пародонтит вважається підступним стоматологічним захворюванням. Розвивається повільно та поступово, спочатку протікає без болю та дискомфорту. І тільки лише при сильному ураженні кісткових тканин дає про себе знати неприємними симптомами. Своєчасне звернення до стоматолога для лікування пародонтиту допоможе уникнути серйозних проблем в майбутньому й не втратити зуби.

Записатися на прийом

Симптоми пародонтиту:

 • Кровоточивість ясен;
 • Неприємний запах з рота;
 • Підвищена чутливість на холодну і гарячу їжу;
 • Рухливість зубів;
 • Хворобливість при пережовуванні їжі.
Лікування пародонтиту
«У більшості випадків пародонтит з успіхом піддається лікуванню. При лікуванні захворювань на ранніх стадіях нам вдається досягти відмінних результатів»
Віктор Крижановський
Керівник компанії PerioCenter

Причини виникнення пародонтиту

Ті пацієнти, які вже зіткнулися з цим захворюванням, часто задаються питанням, чому виник пародонтит, причини і лікування. Це можливо за низкою наступних чинників ризику:

 1. Неякісний догляд за порожниною рота. Нерегулярне чищення зубів. Невикористання міжзубних йоржиків після прийому їжі, ополіскувача для порожнини рота. Неправильно підібрана щітка і зубна паста.
 2. Погане кровопостачання в яснах. Наприклад, куріння сприяє звуженню судин, робить їх крихкими. Це призводить до кровоточивості і поганого кровообігу в тканинах.
 3. Недолік поживних речовин. Дефіцит вітамінів А, С, В може спровокувати запалення ясен.

Чи можна заразитися пародонтитом від іншої людини?

Захворювання носить інфекційний характер і, в теорії, передача небезпечних мікробів від однієї людини до іншої можлива. Але якщо ви ведете здоровий спосіб життя, володієте хорошим імунітетом та дружите зі стоматологом, всі ризики зводяться до нуля.

Стадії захворювання

І стадія (гінгівіт)

При легкому ступені є запалення в яснах. Відзначається періодична кровоточивість, яка виникає при механічному впливі. Наприклад, під час чищення зубів або вживання твердої їжі.

ІІ стадія

Запалення вражає краї ясен. Тканини стають синюшними, рихлими, кровоточивість посилюється, є сильний неприємний запах з рота. Проміжки між зубами стають більше. Відзначається велика кількість нальоту, який погіршує загальний стан зубів.

ІІІ стадія

Зуби стають рухливими. Коріння оголюються через опущення ясен. Відчувається сильний біль, який не дозволяє якісно проводити гігієну зубів. Прийом їжі перетворюється на справжнє випробування.

IV стадія

Зуби сильно хитаються, втрата зубів внаслідок пародонтиту, може бути сильна кровотеча і гноєвиділення з ясен, дуже багато зубного нальоту і каменів.

Види пародонтиту

Хвороба розділяється на кілька видів залежно від форми перебігу і ступеня ураження тканин.

Локалізований

Викликаний місцевим травмуванням ясен. Призводить до розхитування тільки кількох сусідніх зубів.

Генералізований

Запалення помічено на всіх яснах. Причиною цього у більшості випадків є низький рівень імунітету. Організм не справляється з величезною кількістю бактерій.

Некротизуючий

Найважча форма захворювання. Тканини відмирають, процес може торкнутися кістки та періодонтальних зв’язок. Найчастіше такий тип діагностують у людей з важкою формою імунодефіциту (наприклад, при СНІДі).

Діагностика пародонтиту

Для початку необхідно провести огляд ротової порожнини. Лікар за допомогою пародонтологічного зонда визначає, наскільки стала глибокою зубна кишеня.

Додатково проводяться наступні обстеження:

 1. Рентген. Знімок показує ступінь ураження кісткової тканини.
 2. Томографія. Показує повну картину ураженої щелепи.
 3. Аналіз крові. Допомагає оцінити здатність організму до загоєння ран, спрогнозувати терміни лікування і визначити які додаткові процедури можуть знадобиться для ефективного результату.
 4. Фарбування зубного нальоту. Для визначення ділянок недостатньої гігієни.

Після детальних обстежень та визначення характеру захворювання, лікар вирішує, до якої терапії варто вдатися.

Чи можна повністю вилікувати пародонтит?

На жаль, захворювання має хронічну форму. В цьому випадку будуть спостерігатися стадії загострення і ремісії. Наскільки тривалим буде період поліпшення, залежить від вас і вашого лікуючого лікаря. 

Ускладнення пародонтиту

Помилки і ускладнення при лікуванні пародонтиту можуть привести до сумних наслідків. Активно руйнуються м’які тканини і навіть кістка. Зуби буквально не можуть триматися і починають випадати.

Тривале запалення веде до підвищеного вмісту цукру в крові та розвитку серцево-судинних захворювань. Особливо небезпечний пародонтит для вагітних жінок, так як може спровокувати передчасні пологи.

Профілактика пародонтиту

Хворобу можна запобігти, якщо дотримуватися простих, але ефективних правил.

 • Регулярно відвідуйте стоматолога. Мінімум раз в півроку, навіть якщо вас нічого не турбує. Пам’ятайте, що захворювання практично не проявляє себе на ранніх стадіях.
 • Приділяйте увагу догляду за порожниною рота. Чищення зубів вранці та ввечері. Вибирайте щітку з м’якою щетиною. Використовуйте міжзубні йоршики. Не забувайте про ополіскувачі для порожнини рота. Підбирайте якісні засоби для догляду за зубами та яснами.
 • Харчування та здоровий спосіб життя. У раціоні має бути достатня кількість фруктів та овочів. По можливості відмовтеся від куріння і вживання алкоголю. Зміцнюйте свій імунітет.

Пародонтит – одне з найпоширеніших захворювань в стоматології. Його небезпека в «тихому» протіканні тривалий період часу. Але при своєчасному і професійному лікуванні можна уникнути серйозних проблем. Слідкуйте за красою і здоров’ям своєї посмішки.

Методики лікування

Розібравши причини, через які виникає пародонтит, способи лікування будуть наступною важливою частиною нашої статті. Адже, визначивши хворобу, необхідно зосередитися на лікуванні. Як позбутися і чи можна побороти захворювання назавжди, ми розповімо далі.

Відзначимо, що підбір типу терапії здійснює тільки лікар, він же визначає й етапи лікування пародонтиту. Рекомендуємо не займатися самолікуванням.

Консервативна терапія

Для початку проводиться професійна чистка та видалення зубних каменів під яснами. Після процедури ясна залишаються буквально «голими» і кровоточать. Тому необхідно застосування місцевого антисептика. Ліки допоможуть зняти запалення і запобігти поширенню інфекції. Препарати для лікування пародонтиту індивідуально підбираються лікарем.

Лікування за допомогою лазера

Лазер (або фотодинамічна терапія) визнаний одним з найефективніших способів дезінфекції пародонтальних кишень. Мінімум дискомфорту і ускладнень.

Лазерне лікування справляється з патогенною мікрофлорою, повністю дезінфікує область ураження та стимулює регенерацію тканин ясен. Загоєння після маніпуляції проходить швидко.

Лікування за допомогою плазмотерапії

Сучасний метод, при якому за короткий термін помітні перші позитивні результати. Його суть полягає у введенні плазми в уражені ясна. Плазма видобувається з крові самого пацієнта.

Як діє плазмотерапія:

 • Тканини стають міцнішими, поліпшується кровообіг.
 • Імпланти приживаються краще.
 • Ліквідується кровоточивість.
 • Стимулюються обмінні процеси в тканинах.
 • Проводиться комплексне відновлення ротової порожнини.

Лікування плазмою не викликає алергію, не має побічних ефектів і не призводить до серйозних ускладнень, однак має ряд протипоказань.

Хірургічне лікування

На пізній стадії, коли запалення зачіпає кісткові тканини, іноді є необхідність вдаватися до кардинального лікуванню. Хірургічне втручання включає в себе наступні етапи лікування пародонтиту.

Для початку проводиться часткове видалення ясна. Після лікарськими розчинами промиваються пародонтальні кишені. Далі лікар видаляє камені і при необхідності здійснює клаптеві операції.

В окремих випадках під час операції імплантуються кісткові тканини. Або ж накладається спеціальна мембрана, щоб відновити опорний апарат зуба.

Переваги PerioCenter
Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Прогнозований
результат лікування

Прогнозований
результат лікування

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

Результати лікування

Лікування пародонтиту
До
Лікування пародонтиту
Після
Лікування пародонтиту