Помилкова та істинна пародонтальна кишеня: що це таке, як лікувати, фото
Помилкова та істинна пародонтальна кишеня: у чому схожість та відмінності

Помилкова та істинна пародонтальна кишеня: у чому схожість та відмінності

Пародонтальна, зубоясенна, або ясенна кишеня — це патологічне поглиблення зубоясенної борозни, простір, який утворюється в результаті деструкції зубоясенного з’єднання, кругової зв’язки зуба, резорбції кісткової тканини. Ясенну кишеню заповнює грануляційна тканина, багатошаровий епітелій, мікроорганізми, залишки їжі. Все це сприяє розмноженню інфекції та розвитку запалення. Тому пародонтальні кишені — найбільш часта ознака захворювань пародонту, окремо пародонтиту.

Розрізняють помилкову та істинну пародонтальні кишені. Часто пацієнтам самостійно їх відрізнити буває складно.

Далі в статті ми пояснимо, чим саме відрізняються між собою істинна і помилкова пародонтальні кишені, як вони виглядають на фото, а також ознайомимо з методами лікування пародонтальних кишень.

Помилкова пародонтальна кишеня — що це таке

Отже, існує істинна та помилкова пародонтальна кишеня. Виникає питання: помилкова пародонтальна кишеня — що це таке? Як було сказано вище, пародонтальні кишені — це простір, який формується внаслідок руйнування зв’язкового апарату (періодонта) та кругової зв’язки зуба — структур, які забезпечують фіксацію зуба в альвеолі та його щільне прикріплення до ясен.

При захворюваннях пародонту сполучнотканинні прикріплення зуба руйнуються — тоді кажуть про істинну пародонтальному кишені. Помилкова пародонтальна кишеня виникає без руйнування періодонта, але візуально може нагадувати істинну ясенну кишеню. Наприклад, помилкова пародонтальна кишеня часто є ознакою гінгівіту. В результаті набряку ясна край її нещільно прилягає до поверхні зуба в пришийковій області, створюючи тим самим враження наявності простору.

Краще розібратися, чим відрізняється помилкова пародонтальна кишеня, що це таке, допоможуть фото пацієнтів.

Істинна пародонтальна кишеня: чим характеризується та як виглядає на фото

Істинна пародонтальна кишеня, фото якої представлені зліва зверху, — патологічний простір між зубом та яснами, яке виникає як результат пошкодження зубоясенного з’єднання. Істинна пародонтальна кишеня є найбільш частою ознакою періодонтиту, а також пародонтозу. На початковій стадії захворювання пацієнти часто можуть не звертати уваги на симптоми, бо вони слабо виражені.

Неприємний присмак у роті, зміна кольору ясен та форми, періодична кровоточивість та підвищена чутливість ясен — перші ознаки пародонтиту. Однак, з поглибленням пародонтальних кишень збільшується й ступінь руйнування кісткової тканини — спостерігаються оголення шийки зуба (що можна побачити на фото), патологічна рухливість зубів, ускладнений прийом їжі.

Істинна пародонтальна кишеня (фото вище) може досягати глибини 7 та більше міліметрів і загрожує пацієнту втратою зубів при несвоєчасному зверненні до лікаря.

Пародонтальна кишеня істинна та помилкова: як і чим лікувати

Вище ми з’ясували чим відрізняється пародонтальні кишені істинна та помилкова, але чи існують відмінності в їх лікуванні? У випадку помилкової пародонтальної кишені особливого лікування не існує — щоб зникла ясенна кишеня досить усунути причину, яка привела до набряку ясен (гінгівіт, гіпертрофічний гінгівіт). Якщо це істина пародонтальна кишеня, як лікувати її буде залежати від ступеня ураження зубоясенного з’єднання. При легкому ступені показаний кюретаж пародонтальних кишень, при середній та важкій може знадобитися вестибулопластика, шинування, протезування. Медикаментозна терапія також має місце при такій патології, як пародонтальні кишені.

Як лікувати зубоясенні кишені може визначити тільки досвідчений лікар-стоматолог.

Тому не потрібно займатися самолікуванням, а негайно звертатися до лікаря, адже при наявності ясенних кишень Ви ризикуєте втратою здорових зубів!

Записатися на прийом
Помилкова та істинна пародонтальна кишеня: у чому схожість та відмінності