Термічний та хімічний опік ясен ✮ Симптоми, лікування
Опік ясен: види, лікування

Опік ясен: види, лікування

Опік ясен може з’явитися в результаті впливу різних чинників. Таке пошкодження слизових супроводжується сильним болем та іншими неприємними симптомами. Важливо знати, що можна зробити відразу, і як правильно проводити лікування для максимально швидкого одужання.

Симптоми появи опіку ясен

Якщо присутній опік ясна, симптоми зазвичай спостерігаються такі:

 • сильний біль
 • набряклість
 • почервоніння
 • шорсткість пошкоджених ділянок
 • поява шишок і пухирів

Якщо вчасно не почати лікувати опік ясен, симптоми будуть посилюватися. Пухирі стануть лопатися, а на їх місці в подальшому з’являться хворобливі ранки. Іноді стан супроводжується некрозом тканин. При інфікуванні рани набряклість і біль посиляться, можуть з’явитися гнійні виділення.

Види опіків на яснах

Залежно від причини виникнення опіки бувають двох видів — термічні та хімічні.

Термічний опік ясен зазвичай з’являється після вживання гарячих напоїв або перших страв. Термічний опік ясна супроводжується сильним болем і палінням.

Хімічний опік ясна може бути викликаний попаданням в порожнину рота агресивних речовин:

 • лугів
 • технічного спирту або спиртових настоянок
 • кислот
 • побутової хімії і ін.

Часто хімічний опік ясна виникає в результаті недотримання правил техніки безпеки. Нехтування заходами безпеки часто стає причиною отримання травм маленькими дітьми. Застосування народних засобів без консультації лікаря також призводить до сумних наслідків.

Опік ясен після відбілювання в домашніх умовах — часте явище. При самолікуванні можна спровокувати опік ясен перекисом водню або застосуванням різних спиртових настоянок.

Іноді травмуються м’які тканини в результаті непрофесійних дій стоматолога. Наприклад, опік ясен миш’яком виникає, якщо лікар не переконався в герметичності тимчасової пломби. Можливий і опік ясна при відбілюванні, якщо застосовуються різні хімічні склади.

Незалежно від того, викликаний опік ясна перекисом водню, спровокований опік ясна миш’яком або іншими речовинами, обов’язково відвідайте фахівця для виконання огляду і призначення правильного лікування.

Через скільки проходить опік ясна?

Людей, яким довелося зіткнутися з травмою, цікавить, через скільки проходить опік ясна.

Відповісти однозначно на це питання складно, так як терміни відновлення тканин залежать від декількох факторів:

 • ступеня ураження
 • особливостей прояву
 • застосовуваних препаратів
 • дотримання рекомендацій лікаря і ін.

В середньому ясна після опіку заживають 2 тижні, але терміни можуть змінюватися в більшу або меншу сторону.

Як і чим лікувати опік ясен?

Якщо з’явився опік ясна, лікування слід почати негайно. Справа в тому, що в ротовій порожнині присутня величезна кількість мікроорганізмів, в тому числі і умовно-патогенних, тому при відсутності своєчасного лікування збільшується ризик приєднання інфекції і розвитку ускладнень.

Якщо є опік ясна, лікування підбирається з урахуванням кількох факторів:

 • ступеня ураження тканин
 • причини опіку
 • віку пацієнта
 • наявних симптомів
 • загального стану здоров’я та ін.

Категорично не рекомендується займатися самолікуванням, особливо при сильному пошкодженні тканин, так як це загрожує розвитком гнійного запалення та інших ускладнень. Лікувати опік ясен вдома можна тільки по підібраною фахівцем схемою.

Якщо вас цікавить, чим лікувати опік ясна, тоді зверніть увагу, що зазвичай застосовуються такі групи препаратів:

 1. Розчини антисептиків для полоскання дозволяють попередити приєднання інфекції, а також знімають запалення, набряклість, почервоніння.
 2. Дентальні мазі та гелі з знеболюючу дію допомагають позбутися від болю і знизити неприємні відчуття в ротовій порожнині.
 3. Препарати для прискорення регенерації у вигляді мазей або інших лікарських форм прискорюють загоєння ран, сприяють відновленню пошкоджених слизових.
 4. При сильному болі лікар може прописати прийом нестероїдних протизапальних препаратів всередину. Приймати їх без призначення фахівця не варто, оскільки вони мають протипоказання. При приєднанні інфекції призначаються антибіотики.

Крім медикаментозної терапії, можуть використовуватися рецепти народної медицини (полоскання відварами трав, аплікації з прополісом та ін.). Вони допомагають прискорити процес загоєння ран, але перед застосуванням варто проконсультуватися з лікарем.

При сильному опіку, супроводжуваному некрозом (відмиранням тканин), може знадобитися хірургічне втручання. Операція має на увазі пересадку донорської тканини на уражені ділянки.

Навіть знаючи, як лікувати опік ясна, не займайтеся самолікуванням, а ось вплив можливих дратівливих факторів обов’язково виключіть. Найкраще відмовтеся від споживання гарячої та надмірно холодної, гострої та солоної їжі. Тверді продукти, які можуть травмувати ясна, наприклад, сухарики, тимчасово виключіть з раціону.

Термічний опік ясна: чим лікувати?

З будь-якою людиною може трапитися термічний опік ясна. Чим лікувати подібні травми необхідно знати кожному пацієнту. Щоб зменшити різкий біль, яка супроводжує опік, рекомендується прополоскати рот прохолодною водою. Необхідно повторити процедуру кілька разів, щоб знизити температуру слизових і видалити частинки їжі з ротової порожнини.

При сильному болі рекомендується прикласти до уражених ділянок шматочки льоду. Вони на час заморозять нервові закінчення і тим самим приберуть дискомфорт.

Подальше лікування має на увазі полоскання трав’яними відварами і антисептичними розчинами, застосування дентальних мазей та інших препаратів. Підбираються такі засоби в індивідуальному порядку в залежності від ступеня ураження та інших факторів.

Хімічний опік ясна: чим лікувати?

Якщо трапився хімічний опік, чим лікувати однозначно сказати не можна. Навіть при наданні першої допомоги необхідно враховувати, які речовини викликали ураження слизових. Наприклад, при опіку лугом рекомендується прополоскати рот прохолодною водою, в яку попередньо потрібно додати пару крапель яблучного оцту. При опіку кислотою для полоскання рекомендується використовувати розчин харчової соди. Можна застосувати також розчин антисептика, а потім обов’язково звернутися до стоматолога. Він підбере ефективне лікування і допоможе уникнути неприємних наслідків.

Записатися на прийом
Опік ясен: види, лікування