Некроз ясна: причини і наслідки, ціна на лікування некрозу тканин зуба
Некроз ясен

Некроз ясен

Некроз ясен — це незворотний процес відмирання ясенних тканин, який починається в силу різних причин. За даними статистики така патологія діагностується з кожним роком все частіше.

У цій статті розповімо про причини, що викликають некроз ясен, види, можливі наслідки цього захворювання, методи лікування і ціни.

Некроз тканин зуба, ознаки та види

Некроз тканин зуба на ранніх стадіях діагностувати складно, так як клінічна картина часто розмита. З прогресуванням некротичного процесу стають більш вираженими і ознаки захворювання. Отже, залежно від того, на якій стадії свого розвитку знаходиться некроз тканин зуба, ознаки будуть різнитися. Розрізняють три стадії ― ранню (початкова), середня і остання.

Некроз тканин зуба, ознаки ранньої стадії

Рання стадія може пройти непоміченою, так як не відрізняється якимись патогномонічними ознаками. Єдине, що може насторожити пацієнта, це втрата блиску емалі, шорсткість її поверхні, гіперчутливість зубів, кровоточивість, знебарвлення ясен.

Некроз тканин зуба, ознаки середньої стадії​

При некрозі середнього ступеня тяжкості увагу на себе звертають такі ознаки, як гіперемія, набряк, болючість ясен, утворення на них виразок, які надалі покриваються брудно-сірим або чорним нальотом, неприємний гнильний запах з рота. Присутні і ознаки загальної інтоксикації ― загальна слабкість, нездужання, зниження апетиту, підвищення температури тіла до 38-39⁰С, регіонарна лімфаденопатія.

Некроз тканин зуба, ознаки останньої стадії

На останній стадії ознаки запалення особливо виражені ― гипереміровані і набряклі не тільки ясенні сосочки, але і альвеолярна частина ясен. Через відмирання тканин оголюється кістка, з рота йде смердючий гнильний запах, спостерігається висока гарячка. Втрата жувальної функції також нерідко супроводжує некроз тканин зуба.

Види некротичного процесу включають сухий, або коагуляційний некроз, і вологий, або коллікваційний. Сухий вид некрозу відрізняється тим, що залучені в процес тканини муміфікуються, запалення і ознаки інтоксикації часто відсутні. Для вологого виду некрозу навпаки, характерні всі ознаки запалення, гнійні виділення з ділянок ураження, виражений інтоксикаційний синдром. Більш складним і несприятливим в плані наслідків є вологий некроз тканин зуба.

Види некрозу мають вирішальне значення при виборі методу лікування.

Некроз ясен: причини і наслідки захворювання

Чому ж виникає некроз ясен? Причини цього захворювання різні. Їх можна поділити на травматичні, трофічні (порушення кровопостачання та іннервації ясен), токсикогенні. Якщо розглядати токсикогенні причини, то головною з них на сьогоднішній день є миш’як. Його все ще застосовують у стоматології у складі паст для девіталізації пульпи зуба, до якої часто вдаються при пульпіті. Тривалий вплив миш’яку має негативні наслідки на пародонті, руйнує його і безпосередньо викликає некроз ясен.

Причини захворювання також включають:

  1. Не ретельну гігієну порожнини рота.
  2. Запущені стоматологічні захворювання.
  3. Постійне травмування ясен, яке порушує місцевий кровообіг і провокує некроз ясен.
  4. Причини некрозу також можуть критися в розладах гормонального фону, що спостерігається при вагітності, захворюваннях крові, ендокринних захворюваннях.

Якщо вчасно не лікувати некроз ясен, наслідки неминучі. Отже, чим часто ускладнюється некроз ясен? Наслідки включають некроз не тільки ясен, але і твердих зубних тканин, втрату зубів і жувальної функції, приєднання інфекції, які можуть стати причиною розвитку остеомієліту щелепи. У рідкісних випадках наслідком некрозу десни може стати і сепсис. Крім наслідків, ще одним вкрай небажаним чинником некрозу є те, що це незворотний процес і уражені тканини не здатні відновиться.

Некроз ясен, лікування і ціна

Як вилікувати некроз ясен? Лікування і ціна залежить від того, який вид захворювання діагностовано у пацієнта ― сухий або вологий некроз ясен. Лікування і ціна також буде відрізнятися і від стадії процесу, його загального стану, вираженості інтоксикації.

Сухий некроз ясен, лікування

Якщо у пацієнта сухий некроз ясен, лікування в першу чергу буде включати обробку уражених ділянок антисептиками, їх підсушування і хірургічне видалення. В тих ділянках, які ще можна врятувати, відновлюють при можливості кровообіг. Також обов’язковим є курс антибактеріальної терапії та при необхідності ― симптоматична терапія.

Вологий некроз ясен, лікування

У разі, якщо був діагностований вологий некроз ясен, лікування в першу чергу буде спрямована на переведення його в сухий. Це можливо завдяки використанню перекису водню. У слід за цим уражені ділянки дренують і обробляють антисептиками. У разі, якщо таке лікування не дає позитивного ефекту, видаляють некротизовані тканини. Разом з усіма цими заходами призначають також антибактеріальну, дезінтоксикаційну, судинну терапію.

Скільки коштує вилікувати некроз ясен? Ціна різна і буде залежати від клініки, тяжкості захворювання, його виду, наявності наслідків. Також на ціну впливає вид анестезії, який буде застосовуватися.

Нерідко запущені стоматологічні захворювання викликають некроз ясен ― ціна тоді буде включати не тільки лікування некрозу, але і лікування патології, що стала причиною. З приблизними цінами можна ознайомитися на сайті клініки, або зателефонувавши адміністратору. Точна ціна буде відома тільки після огляду стоматологом.

Записатися на прийом
Некроз ясен