Інфільтраційна анестезія в стоматології — показання, протипоказання, техніка
Інфільтраційна анестезія

Інфільтраційна анестезія

Інфільтраційна анестезія — це тип місцевого ін’єкційного знеболення. Анестезія інфільтраційна відрізняється високою ефективністю, оскільки спеціальний препарат вводиться в місці проведення маніпуляцій. Активна речовина швидко поширюється на тканини поблизу і відразу блокує передачу нервових імпульсів, тому хворобливі відчуття виключені.

Інфільтраційна анестезія вважається безпечним методом знеболювання, а процедура її проведення нескладна, тому ризик ускладнень практично відсутній.

Інфільтраційна анестезія в стоматології

Місцева інфільтраційна анестезія в стоматології успішно застосовується при лікуванні зубів і патологій м’яких тканин, а також при видаленні зубів. Інфільтраційна анестезія в стоматології використовується для пацієнтів різного віку, так як діє тільки місцево і не чинить негативного впливу на внутрішні органи.

Видалення зуба

Досить популярна інфільтраційна анестезія в стоматології завдяки тому, що препарат починає діяти практично моментально. При цьому знеболююча дія зберігається протягом 45-60 хвилин. Цього часу достатньо, щоб виконати необхідні маніпуляції.

Місцева інфільтраційна анестезія: показання до застосування

Якщо використовується місцева інфільтраційна анестезія, показання для її проведення можуть бути наступні:

 • видалення зуба
 • лікування поверхневого, середнього або глибокого карієсу
 • лікування пульпіту з видаленням нервового пучка
 • видалення кісти
 • розтин гранульоми і гнійних ран
 • видалення доброякісних утворень
 • накладення швів
 • виконання процедур косметичного характеру

У багатьох випадках в стоматології ефективно застосовується місцева інфільтраційна анестезія. Показання визначаються лікарем в кожному випадку індивідуально з урахуванням деяких особливостей. Наприклад, цей метод знеболення успішно використовується при видаленні молочних зубів у дітей як на верхній, так і на нижній щелепі.

Для дорослих інфільтраційна анестезія зазвичай застосовується тільки при видаленні зубів на верхній щелепі, так як кістка зверху має більш пористу структуру, тому анестетик легко проникає до нервових закінчень. А ось ефективність цього методу знеболення для нижньої щелепи часом бажає залишати кращого, так як щільна кісткова тканина виступає певним бар’єром.

Протипоказання до проведення інфільтраційної анестезії

У стоматології досить часто використовується інфільтраційна анестезія. Протипоказання до процедури практично відсутні, тому вона може використовуватися для пацієнтів різного віку. І хоча цей метод знеболення відрізняється високою ефективністю, негативний вплив на організм зведено до мінімуму.

Капсульний шприц

Якщо застосовується інфільтраційна анестезія, протипоказання можуть бути тільки при наявності індивідуальної непереносимості використовуваного знеболюючого засобу. Завжди перед введенням препарату лікар уточнює у пацієнта, чи є алергія на будь-які ліки. Іноді проводиться тест на алергію.

Техніка виконання інфільтраційної анестезії

Якщо застосовується інфільтраційна анестезія, методика введення знеболюючого засобу досить проста. Сама процедура складається з декількох етапів:

 • Спочатку фахівець забезпечує доступ до місця введення анестетика. Він може відтягнути губу або щоку рукою або ж за допомогою спеціального дзеркала.
 • Потім лікар наносить на поверхню засіб для поверхневого знеболювання.
 • Після цього він вводить анестетик за допомогою карпульних шприца. Головна його особливість — дуже тонка голка, тонша в кілька разів у порівнянні зі звичайним шприцом.

Діє знеболюючий засіб відразу, тому до виконання лікувальних процедур лікар може приступити без зволікання.

Якщо використовується інфільтраційна анестезія в стоматології, техніка введення препарату може бути прямою або непрямою. У першому випадку анестетик вводиться в місці виконання маніпуляцій. Зазвичай застосовується при лікуванні зубів і ясен.

Непряма техніка має на увазі пошарове введення лікарського засобу, тобто лікар впорскує знеболюючий засіб на різній глибині невеликими порціями. Так знеболюється велика область тканин, тому застосовується цей метод найчастіше при видаленні зубів.

Записатися на прийом
Інфільтраційна анестезія