Запалення ясен при вагітності, лікування

Лікування запалення ясен при вагітностіЯк і інші захворювання запалення ясен при вагітності є вкрай небажаним. Однак виникає гінгівіт досить часто ― за статистикою він діагностується приблизно у 40% вагітних жінок.

Запалення ясен при вагітності розвивається в силу різних причин, головні з яких пов'язані безпосередньо із самою вагітністю ― зниження імунітету, зміни гормонального фону. Симптоми гінгівіту у вагітних не відрізняються нічим особливим ― жінку турбує набряк, гіперемія ясен, їх кровоточивість, неприємний запах з рота.

Запалення ясен при вагітності, лікування якого було розпочато невчасно, або взагалі не наводилося, може стати причиною розмноження і розповсюдження по організму інфекції ―, а це вже ставить під загрозу здоров'я майбутнього малюка.

З яких причин виникає запалення ясен при вагітності, лікування його і традиційними народними засобами, чим краще всього зняти запалення і чим полоскати ротову порожнину, відгуки пацієнтів ― про все це далі.

Запалення ясен при вагітності, причини запалення

Чому ж з'являється запалення ясен при вагітності? Причини різні. В першу чергу має значення перебудова гормонального фону і зниження імунітету вагітної жінки. Також негативно позначаються на стані ясен гіповітаміноз, токсикоз. Статистика стверджує, що у жінок з ускладненим перебігом вагітності, набагато частіше розвивається запалення ясен, тому цей фактор також можна віднести до причин гінгівіту вагітних.

Як показує практика, запалення ясен при вагітності, причини недуги, можуть критися і в недотриманні правил гігієни порожнини рота, і в наявності запущеної стоматологічної патології, і в постійному травмування ясен.

Чим зняти і чим полоскати ясна при запаленні при вагітності

Так як жінкам в положенні можна далеко не всі лікарські препарати, актуальним залишається питання, ніж зняти запалення ясен при вагітності. Найпопулярнішими засобами, які сприяють зняттю запальних процесів, є ополіскувачі. Їх можна приготувати самостійно за рецептами народної медицини, або ж придбати професійні товари в аптеці. Відгуки стверджують, що і ті, і інші мають хороший ефект.

Отже, чим полоскати ясна при запаленні при вагітності? Які засоби краще? Якщо мова йде про народних засобах, то найбільш популярними є ромашковий настій, відвар календули, шавлії, кори дуба. Полоскати ними десна потрібно 3-4 рази на день. При регулярному застосуванні вони швидко знімуть запальні процеси, заспокоять десна, зменшать їх кровоточивість.

Чим зняти запалення ясен при вагітності відмінно знають і стоматологи. З покупних ополіскувачів, враховуючи відгуки, зарекомендували себе Лістерін, Асепта, Лакалут, Глистер, Лісовий бальзам та інші. Вони мають антисептичну, дезінфікуючу, протизапальну і зміцнюючою дією. Полоскати ними ротову порожнину бажано після кожного прийому їжі.

Запалення ясен під час вагітності, лікування народними засобами

Якщо розвинулося запалення ясен при вагітності, лікування народними засобами буде дуже доцільним. Всі компоненти, що входять в такі засоби, натуральні, тому не завдадуть ніякої шкоди здоров'ю жінки та її майбутнього малюка.

Як народна медицина пропонує зняти запалення ясен при вагітності? Лікування народними засобами включає полоскання трав'яними настоями, використання примочок, самостійно приготовлених мазей. Однак слід пам'ятати, що перш, ніж лікувати запалення ясен при вагітності народними засобами потрібно обов'язково проконсультуватися зі своїм стоматологом.

Настій ромашки при запалення ясенЗапалення ясен під час вагітності, лікування трав'яними настоями
Виходячи з відгуків, лікування гінгівіту вагітних трав'яними настоями найбільш популярно. Полоскати ротову порожнину для усунення всіх симптомів запалення рекомендують настоями ромашки, шавлії, кори дуба. Можна полоскати ясна і збірними настоями, до складу яких входить відразу кілька видів трав. Полоскати ясна слід кілька разів на день, а краще ― після кожного прийому їжі.

Запалення ясен під час вагітності, лікування примочками
Примочки, або аплікації, виходячи з відгуків, також дають хороший результат. Однак вони більш проблематичні в застосуванні, ніж відвари. В якості примочок можна використовувати сік алое, масла (олія, обліпихова, евкаліптова, олія чайного дерева), йод.

Запалення ясен при вагітності, відгуки

Небезпечне запалення ясен при вагітності? Відгуки запевняють, що якщо вчасно почати лікування гінгівіту, то він не страшний ні для жінок, ні для малюка. Головним питанням є не менше, ніж зняти запалення ясен при вагітності. Відгуки, що стосуються лікування, різняться з різних причин. Деякі віддають перевагу професійним аптечним засобам, а деякі більше довіряють народним методам. І ті, і інші мають свої плюси і мінуси.

Але, при виборі засобу, який допоможе зняти запалення ясен при вагітності, відгуки не повинні бути вирішальним фактором. В першу чергу необхідні огляд і консультація стоматолога.