Як відрізнити флюс від запалення ясен

Періостит, більш відомий як флюс — це запалення окістя, яке розвивається в результаті травми, або інфекції. Це досить поширене стоматологічне захворювання. Воно діагностується приблизно у 30% населення незалежно від віку і статі. Багатьох людей цікавить, як відрізнити флюс від запалення ясен, адже обидва захворювання викликають зміни з боку ясенної тканини.

Далі в статті ми розповімо, як відрізнити флюс від запалення ясен, які ознаки характерні для одного та іншого захворювання, а також ознайомимо з методами швидкого лікування та як виглядає флюс на фото.

Ознаки запалення ясен та флюсу: в чому відмінності?

Як розпізнати запалення ясен, флюс? Відмінність цих двох захворювань в першу чергу в локалізації процесу. Якщо запальний процес зачіпає тільки ясенну тканину — це запалення ясен, флюс же вражає окістя. Однак часто відрізнити ці два захворювання візуально (фото будуть представлені далі) буває досить складно.

Отже, які ознаки флюсу на яснах? Періостит, або флюс характеризується такими ознаками:

Запалення ясен

  1. Нестерпний зубний біль, який може віддавати у вухо, скроню, область навколо очей, обмежувати руху щелепи, прийом їжі.
  2. Патологічна рухливість зуба.
  3. Набряк, гіперемія ясен.
  4. У деяких випадках набряк губ, щоки.
  5. Утворення абсцесу — невеликого білуватого ущільнення на яснах, що містить гній (саме це в народі називають флюсом).
  6. Загальні ознаки флюсу на яснах — погане самопочуття, нездужання, підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, збільшення регіонарних лімфовузлів.

Для запалення ясен будуть характерні такі ознаки, як набряк, гіперемія ясен, їх кровоточивість, підвищена чутливість, хворобливість, неприємний запах з рота. Ознаки інтоксикації часто відсутні, утворення абсцесів не характерно — в цьому основна відмінність запалення ясен від флюсу.

Як виглядає флюс на яснах: фото патології

Флюс на яснах

Тільки знаючи, як виглядає флюс на яснах, можна своєчасно звернутися до лікаря і швидко вилікувати цю патологію. З перерахованих вище ознак, цілком можна уявити, як виглядає флюс на яснах — фото пацієнтів допоможуть в цьому.

Невелике щільне піднесення, яке має виразний білуватий колір через наявність гною та розташовується на гіперемійованих, набряклих яснах — саме так виглядає флюс. Фото, представлені нижче, відмінно демонструють це.
Як виглядає флюс на яснах (фото) на різних зубах можна також побачити в відгуках пацієнтів та на сайтах стоматологічних клінік.

Флюс на яснах: як швидко вилікувати флюс

Погіршення загального стану, утруднений прийом їжі, біль, косметичний дефект через набряклість обличчя — до всього цього веде флюс на яснах. Як швидко вилікувати патологію — питання, яке цікавить кожного пацієнта. Багато хто вдається до самолікування та цим тільки погіршують ситуацію.

Як вилікувати флюс на яснах швидко може порекомендувати тільки досвідчений лікар-стоматолог.

Лікування повинно бути комплексним і включати як місцеві, так і загальні заходи. Хірургічний розтин гнійника — головна умова, як вилікувати флюс на яснах швидко та ефективно. Тільки після цього пацієнтові призначаються медикаментозні препарати — антибіотики, протизапальні препарати, антисептичні засоби для полоскання. Свою ефективність в лікуванні флюсу довели й фізіотерапевтичні процедури (ультразвук, УВЧ, електрофорез, лазер).​