Виразково-некротичний гінгівіт Венсана

Гінгівіт — це запальне захворювання ясен, яке виникає з різних причин і може протікати в різних формах — катаральну, гіпертрофічну, виразковій. Безумовно, найбільш важкою формою є виразково-некротичний гінгівіт. Однією з досить рідкісних його різновидів є гінгівіт Венсана. Діагностика та лікування залежить від перебігу, яке може бути гострим і хронічним.

Виразково-некротичний гінгівіт Венсана — це інфекційне захворювання ясен, що супроводжується їх запаленням, утворенням виразок і подальшим відмиранням тканин. Виразково-некротичний гінгівіт викликають веретеноподібні палички і боррелії, які були відкриті в 1895 році французьким лікарем Венсаном і названі на його честь.Виразково-некротичний гінгівіт Венсана

Крім бактерій, провокують виразково-некротичний гінгівіт Венсана такі фактори, як:

  • - знижений імунітет;
  • - стреси;
  • - переохолодження;
  • - недостатнє харчування;
  • - недостатня гігієна ротової порожнини;
  • - травмування слизової ясен і рота.

Захворювання може залучати в процес або тільки десна (гінгівіт Венсана), або ж слизову всієї ротової порожнини (стоматит Венсана). Ізольований гінгівіт Венсана зустрічається частіше, ніж стоматит.

Гострий виразковий гінгівіт, симптоми

Чим характерний виразковий гінгівіт? Симптоми цього захворювання діляться на місцеві і системні. Якщо це гострий виразковий гінгівіт, а не хронічний, клінічна картина різко виражена.

Виразковий гінгівіт, місцеві симптоми
При огляді ротової порожнини хворого на гострий виразковий гінгівіт виявляються гіперемія, набряк слизової оболонки, виразки з білуватим, або сірим нальотом, спонтанна кровоточивість ясен, зміна ясенних сосочків. Увагу на себе звертає виражений зубний камінь, гнильний смердючий запах з рота. Також до місцевих симптомів належить біль при прийомі їжі, або при відкриванні рота.

Виразковий гінгівіт, симптоми системні
До системних симптомів належить головний біль, ломота в м'язах, загальне нездужання, підвищення температури тіла, регіонарний лімфаденіт, зниження апетиту.

Виразковий гінгівіт, діагностика захворювання

Бактерії Borrelia при гінгівіті ВінсанаЯк розпізнати гострий виразковий гінгівіт? Діагностика часто не становить праці. Достатньо однієї тільки клінічної картини, щоб запідозрити це захворювання. Підтверджується діагноз взяттям мазка з виразкової поверхні. При некротичному гінгівіті Венсана в ньому виявляють веретеноподібні палички і боррелії.

Лабораторна діагностика також включає загальний аналіз крові, при якому визначається підвищена кількість лейкоцитів і ШОЕ. Не менш важлива і диференціальна діагностика. Слід відрізняти виразковий гінгівіт від медикаментозного стоматиту, раку ротової порожнини, стоматитів при сифілісі, СНІД, лейкозах.

При виникненні перших симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря, так як виразковий гінгівіт, діагностика і лікування якого були своєчасними, загрожує серйозними ускладненнями.

Виразковий гінгівіт, лікування

Лікування виразкового гінгівітуЩо робити, якщо діагностовано гострий виразковий гінгівіт? Лікування включає і місцеві засоби, і засоби системної дії. Перш, ніж призначати будь-які препарати проводиться хірургічне очищення слизової оболонки від некротизованих тканин, а також видаляють зубний камінь.

При діагнозі виразковий гінгівіт, лікування місцевими засобами передбачає використання антисептичних розчинів (Хлоргексидин, перекис водню), гелів з метронідазолом, ферментні препарати, які запобігають подальший некроз, кератопластичні мазі (метілураціловая).

Системне лікування виразкового гінгівіту доцільно проводити при гострому виразково-некротичному гінгівіті. Таке лікування буде включати антипротозойні, протимікробні, антигістамінні препарати, НПЗП, жарознижуючі засоби. Призначається також вітамін С, імуномодулюючі засоби.