Що робити, якщо набрякли ясна?

Ясна напухли: що робити?Досить часто до стоматологів звертаються пацієнти, у яких набрякли ясна. Багатьом з них на перший погляд важко оцінити, чому це сталося, що робити якщо ясна набрякли, як і чим їх лікувати.

Перше, що спадає на думку в такому випадку, це полоскання. Це один з найбільш поширених народних способів, і часом він справляє певний ефект.

Але в дійсності, якщо набрякли ясна, правильно підібрати необхідне лікування можна тільки в тому випадку, коли зрозуміла причина подібних запальних процесів.

Тому перше, що потрібно робити в такому випадку — проконсультуватися зі стоматологом. Тільки лікар може визначити що робити, якщо набрякли ясна, та підібрати необхідне лікування правильно.

 

Чому набрякають ясна?

Якщо набряклі ясна, то це, в першу чергу, говорить про те, що є якісь внутрішні проблеми, пов'язані з зубами або безпосередньо з яснами. Поява пухлини в такому випадку є зовнішнім проявом, яке вимагає більш глибокого вивчення та визначення справжнього джерела порушень. Що ж робити в такому випадку та як визначити причину?

Причин, чому набрякли ясна, може бути кілька:

  • Чому напухли ясна: причини► Перший фактор, який сильно впливає на виникнення практично будь-якого захворювання органів ротової порожнини — неправильна гігієна. Халатність в догляді за зубами та яснами, на жаль, стає причиною багатьох порушень і недуг.
  • ► Недостатня кількість вітаміну С в організмі ще одна причина, по якій можливо ваші ясна набрякли. Бо внутрішній стан впливає на зовнішні прояви, нестача мікроелементів і вітамінів досить вагомий аспект в утворенні різного роду запалень та пухлин.
  • ► Набряклість може бути симптомом появи нового зуба. Таке часто зустрічається у дітей, коли ріжуться молочні зуби, або відбувається їх зміна на корінні. Або ж у дорослих при зростанні зубів мудрості.
  • ► Не дотримання стерильності вашим стоматологом також може спричинити появу даної проблеми.
  • ► Ознака і прояв таких захворювань ясен як гінгівіт, пародонтит, пульпіт, карієс і періодонтит.

Виходячи з цього, на питання «що робити, якщо набрякли ясна?» Отримуємо просту відповідь «боротися з причиною появи припухлості!» Таким чином, ви не тільки позбудетеся від пухлини, а й дізнавшись, чому вона виникла, уникнете її повторну появу, зберігши своє здоров'я.

Як і чим лікувати набряклі ясна?

Перед тим як відповісти на питання «як лікувати набряклі ясна?», Точно дізнатися, чому набрякли ясна, правильно підібрати методи та способи лікування — необхідно обов'язково звернутися за консультацією до стоматолога. Тільки фахівець зможе порадити, чим лікувати набряклі ясна, щоб дана терапія повністю підійшла саме вам і дала позитивний результат.

Коли набрякли ясна, лікування може бути різним у залежності від причин. Іноді, в особливо складних випадках, потрібен цілий комплекс заходів для відновлення здоров'я ясен.

Які методи найчастіше застосовуються?

  • ► Найбільш поширений метод — це ополіскування. Воно допомагає знизити запалення. При використанні антисептичних розчинів воно також направлено на боротьбу з можливими інфекціями.
  • ► Також можна локально провести антисептичні дії, не полоскати рот повністю, а використовуючи речовини конкретно в місці розташування пухлини.
  • ► Часто проводиться висічення капюшона, таким чином, зупиняючи запальний процес.

Але не завжди, коли набряклі ясна, лікування та призначення лікаря можна отримати відразу. У такі моменти потрібно вдатися до інших способів мінімізації проблеми. У цьому можуть допомогти відвари та настоянки для полоскання, приготовані в домашніх умовах.

Набряклі ясна: чим полоскати ясна?

Напухли ясна: чим полоскати яснаЯкщо прийом стоматолога відкладається, проблему не потрібно пускати на самоплив. Що можна зробити в такому випадку? Звичайні полоскання можуть значно полегшити ситуацію та зменшити запалення.

Чим полоскати, якщо набрякли ясна? У цьому питанні є два варіанти відповіді:

  • ► Аптечні препарати для полоскання (Фітодент, Камідент, Камістад, Холісал, Дентинокс).
  •  Настоянки та відвари на травах (шавлія, дубова кора, сторічник, евкаліпт, звіробій).

Якщо у вас набрякли ясна, вибираючи чим полоскати, переконайтеся, що у вас немає алергії на будь-яку зі складових, уважно дотримуйтеся способу застосування та не намагайтеся використовувати розчин в занадто великих кількостях, бо це також може призвести до негативних наслідків. Найголовніше — не відкладайте похід до стоматолога та не намагайтеся самостійно визначити причину, чому утворилася пухлина, та позбутися її.