Рецесія ясен - це стан, при якому пацієнти скаржаться на естетичний недолік і іноді больові відчуття при прийомі холодної їжі і при чищенні зубів. Якщо вчасно не почати лікування, то рецесія зуба може привести до подальших ускладнень, розвитку запалень тканин ясен, розхитування зубів в області захворювання аж до їх повної втрати.

 

Симптоми рецесії ясен, що вимагають термінового звернення до лікаря-пародонтолога

 • Зниження рівня ясен
 • Оголення кореня зуба
 • Підвищена чутливість зуба до температурних і хімічних подразників внаслідок оголення кореня зуба
 • Виникнення і розвиток карієсу кореня зуба

Віктор Крижановський
Головний лікар, керівник проекту PerioCenter. Займається вивченням навколозубних тканин, а також запобіганням і лікуванням періодонтальних захворювань.

«Рецесія ясен виникає в результаті незадовільної гігієни порожнини рота, що веде до рясних зубних відкладів та розвитку різних захворювань ясен (гінгівіт, пародонтит, періодонтит і т.п.)»

рецессия десныпричины рецессии десны

Записатися на прийом пародонтолога

 

Шийка зуба - місце переходу коронки в корінь. Воно захищене м'якими тканинами. Коли висота і обсяги ясна змінюються, оголюючи це місце, пацієнту ставлять діагноз «рецесія ясен». Причин даної патології кілька, усувається вона медикаментозно, за допомогою мембрани або операції пластики ясен.

Причини рецесії ясен

Умовно причини рецесії ясен ділять на три групи:

1. Травматична: причина рецесії полягає в систематичному механічному подразненні.
2. Симптоматична рецесія ясен: виникає на тлі інших захворювань запального характеру, що супроводжуються рясним м'яким нальотом або твердими відкладеннями. Часті причини - гінгівіт, періодонтит, пародонтит.
3. Фізіологічна: причина такої патології ясен - вікові зміни.

Усунення рецесії ясен

На початкових стадіях, коли опущення тканин незначне, можливо усунення рецесії ясен медикаментозно. Ціна такого лікування, на відміну від мембран або пластики, цілком доступна, а ефективність, на початкових стадіях, досить висока. Для лікування рецесії використовують амелогеніни - активні білкові елементи. Їх локалізовано наносять на ясна у вигляді аплікацій. Плюси усунення - прийнятна ціна, відсутність травматичності і реабілітації після операції. Мінуси такого виду усунення - ефективність лікування тільки на початкових стадіях хвороби.

Рецесія ясен: мембрана, пластика рецесії ясен

Ще один малотравматичний метод лікування патології «рецесія ясен» - мембрана. Складається мембрана з колагену, який стимулює регенерацію клітин і призводить до повного відновлення тканин. Така пластика ясен малотравматична і ефективна на будь-якій стадії.

Резорбіруємі мембрани встановлюються на строк від 1,5 до 6 місяців і мають накопичувальний ефекто, діючи ще деякий час після розсмоктування. За ціною вони дорожче нерезорбіруємі, але така пластика рецесії ясен не залишає фіксуючих швів.

Нерезорбіруємі мембрани забезпечують близько 73% відновлення ясна і повне усунення запалень. Для установки потрібні дві операції, так як самостійно вони не розсмоктуються. З плюсів даного виду лікування - прийнятна ціна, з мінусів - ризики розвитку патогенної мікрофлори.

Операція пластики. Рецесія ясен: лікування, ціна

Мукогінгівальна хірургія спрямована на усунення оголених ділянок пародонту шляхом заміщення їх тканинами. До цієї категорії відноситься і операція пластики рецесії ясен. Часто рецесія ясен (ціна на пластику розраховується індивідуально) вимагає комплексного підходу: поєднання консервативного лікування та хірургічного втручання щодо усунення рецесії. В основі операції заміщення оголеної ділянки клаптем тканини, взятого у того ж пацієнта.

1. Операція рецесії ясен з використанням латерального клаптя, взятого з регіональної ділянки. Клаптик на ніжці добре приживається, а результат операції відрізняється відмінними естетичними показниками.
2. Операція накладення ясенного клаптя можлива при достатній кількості тканин на яснах.
3. Як ще коригується рецесія ясен? Лікування з використанням клаптя з слизової неба застосовується, якщо немає можливості практикувати перераховані вище методики.

Всі ці послуги з лікування Ви можете отримати в нашому центрі пародонтології за прийнятними цінами.

Як проходить лікування рецесії ясен?
Головний лікар, керівник проекту PerioCenter, Крижановський Віктор

дивитися відео ролик

Переваги звернення до PerioCentеr

 • Вузька спеціалізація центру
 • Досвідчені лікарі, які пройшли навчання за кордоном
 • Комп'ютерна діагностика захворювань тканин пародонта
 • Лікування за європейськими протоколами
 

Мешкаєте не в Києві і боїтесь приїжджати до нас на лікування?

Для іногородніх PerioCenter пропонує:

 • Проведення діагностики і лікування за один день
 • Узгоджений час прийому без обмежень (кілька годин або весь день)
 • Максимальна кількість лікувальних процедур за один візит

Види і симптоми рецесії ясен

Травматична рецесія ясен
Виникає при травматичному чищенні зубів) або інших травмах ясен. Оголення кореня зуба досягає 1-2 мм, супроводжується підвищенням чутливості зуба і косметичними недоліками.

Симптоматична рецесія ясен
Виникає в результаті незадовільної гігієни порожнини рота, що веде до рясних зубних відкладень та розвитку різних захворювань ясен. Рецесія ясен в даному випадку супроводжується її кровоточивістю, набряком, утворення патологічних пародонтальних кишень, розхитування зубів і т.д.

Фізіологічна рецесія ясен
Розвивається, як правило, у пацієнтів похилого віку (від 60 років і старше) як результат фізіологічного старіння пародонту.
Зуби при цьому найчастіше зберігають стійкість. Запалення тканин ясен також найчастіше не відбувається.

 
 

Рецесію, що почалася або що прогресує можна зупинити,

змінивши техніку чистки і підібравши правильні засоби гігієни. Рецесія до 1 мм лікується консервативно - усувається причина рецесії і нормалізується гігієна. У важких випадках, після усунення причини і нормалізації гігієни, вдаються до мукогінгівальної хірургії, щоб зупинити процес або закрити оголені поверхні коренів.
Записатися на прийом пародонтолога

Ілона, 33 роки

Прогавила, коли почалися проблеми з яснами і довелося лікувати не саму приємну стадію рецесії. Добре що вийшло з проблемою впоратися, та нелегко було, але результатом задоволена. Дякую!

Василь, 46 років

Хочу подякувати колективу клініки. Стерильна чистота, доброзичливість, спокій і високий професіоналізм - ось відмінні риси цього стоматологічного центру.

 

тел. 044 575 41 83
тел. 057 755 39 40
 

м. Київ, Срібнокільська 20
м. Осокорки

044 575-41-83; 097 924-75-46;
093 087-66-82; 050 164-00-42

подивитись на карті

г. Харьков, ул. Клочковская, 192-А, БЦ «Мисто», 1 этаж.

(057) 755 39 40

подивитись на карті