Пародонтоз –  це дистрофічне захворювань тканин ясен, яке характеризується поступовим ущільненням кістки альвеолярного відростка і зменшенням її об'єму (атрофії).
Також, пародонтоз - це системне ураження біля зубної тканини (пародонту). Пародонтоз зустрічається відносно рідко (1-8%) і не є запальним захворюванням і його часто плутають з «пародонтитом».

Симптоми пародонтозу, що вимагають звернення до лікаря-пародонтолога

Присутні

 • Оголення коренів зубів
 • Ясна блідо-рожевого кольору
 • Наявність клиноподібних дефектів емалі в районі шийок деяких зубів.
 • Підвищена чутливість зубів (розвивається після появи клиноподібних дефектів.

Відсутні

 • Немає патологічної рухливості зубів
 • Незначна кількість зубних відкладень
 • Немає глибоких пародонтальних кишень
 • Немає кровоточивості і витікання гною біля зубів
 

Віктор Крижановський
Головний лікар, керівник проекту PerioCenter. Займається вивченням навколозубних тканин, а також запобіганням і лікуванням періодонтальних захворювань.

«Для пародонтозу властивий повільний розвиток. На початковій стадії пародонтоз не викликає больових і інших відчуттів. Хвороба розвивається безсимптомно, поступово руйнуючи пародонт»

что такое пародонтозпародонтоз фото

Записатися на прийом пародонтолога

 

Пародонтоз - НЕ запальне захворювання пародонту, що характеризується атрофією тканин і зменшенням висоти міжзубних перегородок без порушення функції зубощелепного апарату. Лікування пародонтозу сьогодні - тривалий процес, але з можливістю повного одужання.

Причина пародонтозу

Що може стати причиною звернення до центру? Будь-які зміни зовнішнього вигляду пародонта і зубів. До кінця причина пародонтозу не з'ясована, але його пов'язують з іншими патологіями, що супроводжуються порушенням кровопостачання. Ще одна причина - спадковість.

Лікувати пародонтоз рекомендується на початковій стадії, професійно, не витрачаючи час на народні методи з причини переходу його в хронічну форму.

Як лікувати пародонтоз, ефективне лікування

Сучасні клініки PerioCenter в Києві і Харкові пропонують за прийнятною ціною ефективне лікування пародонтозу згідно індивідуально розробленого плану (терапія антибіотиками і вітамінами, фізіопроцедури, хірургія та ін). Тільки після повної діагностики пародонтолог розповість, як лікувати пародонтоз більш ефективно, чи доцільно використовувати народні засоби і антибіотики, які прогнози при медикаментозної терапії або хірургічної операції, озвучить ціну.

Яка ефективність лікування? Якщо лікувати пародонтоз правильно, разом хірургічне та консервативне лікування забезпечує 100% ефективний результат.

Лікування пародонтозу: антибіотики при пародонтозі

Медикаментозне лікування пародонтозу антибіотиками, сосудо-зміцнюючими і протизапальними препаратами (в тому числі і народними засобами з такими властивостями) актуально на початкових стадіях. Методика ефективна для зняття симптомів, посилення кровотоку і регенерації клітин.

Антибіотики при пародонтозі можуть призначатися для лікування його причини і зняття запалення. Антибіотики застосовують перорально (таблетки або капсули), у вигляді розчинів для обробки порожнини рота. Для зняття симптомів антибіотики наносять локалізовано на пародонт.

Лікування пародонтозу вдома: народні методи від пародонтозу

Лікування пародонтозу народними методами не рекомендується ні лікарями, ні пацієнтами, які через незнання намагалися це робити самостійно, застосовуючи народні методи від пародонтозу. Проте, для посилення кровопостачання будуть корисні фізіопроцедури. Наприклад, масаж ясен з мазями, аптечними і приготованими вдома: в цьому випадку лікування пародонтозу народними методами буде прийнятним. Масаж можна робити вдома самостійно або відвідувати кабінет лікаря-фахівця клініки PerioCenter в Києві чи Харкові. Для насичення пародонту поживними речовинами і киснем призначається електрофорез і КУФ.

Також існує інноваційна методика, спрямована на посилення регенерації клітин сполучної тканини - установка резорбіруемої і нерезорбіруємих мембран. За ціною вони відрізняються один від одного, а причина їх популярності - відновлення 70% зруйнованої тканини. Додатково можна практикувати народні методи від пародонтозу: вдома робити полоскання і аплікації.

Відмінний ефект забезпечують мукогінгівальні хірургічні операції, спрямовані на заміщення оголених ділянок тканинами. Клаптик береться з ясен, слизової піднебіння або щоки. В цьому випадку народні методи використовують вдома в період реабілітації. І все ж, по ряду причин проводити лікування пародонтозу вдома небажано, краще дотримуватись рекомендацій лікаря, і відвідувати клініку для лікування та відстеження динаміки, будь то Києві чи будь-якому іншому місті України.

Лікування пародонтозу: ціни (Київ, Харків)

Яка ціна на лікування пародонтозу? Ціни, як в Києві, так і в інших містах обумовлюються індивідуально після діагностики патології. На ціну впливає сукупність діагностичних і лікувальних процедур.

Куди звернеться, де проходить консультація і лікування пародонтозу? Київ і Харків, у цих містах приймають фахівці центру пародонтології PerioCenter.

У Києві та Харкові можна пройти ефективний курс лікування апаратом Вектор з використанням антибіотиків та протизапальних ліків, а вдома використовувати місцеві протизапальні засоби. Також центр пародонтології в Києві і Харкові практикує установку резорбіруємой і нерезорбіруємих мембран. Ціна резорбіруємой мембран трохи вище.

Як проходить лікування пародонтозу?
Головний лікар, керівник проекту PerioCenter, Крижановський Віктор

дивитися відео ролик

Переваги звернення до PerioCentеr

 • Вузька спеціалізація центру
 • Досвідчені лікарі, які пройшли навчання за кордоном
 • Комп'ютерна діагностика захворювань тканин пародонту
 • Лікування за європейськими протоколами

 

Як почати лікування пародонтозу вже зараз?

Запис на консультацію через сайт або за телефоном Проведення консультації та додаткових досліджень. Постановка діагнозу і призначення лікування Подальше спостереження пацієнта і корекція лікування при необхідності

Інна, 42 роки

На жаль недолікував парадонтит, все часу на догляд за собою не вистачало, і ось результат - парадонтоз. У кілініку звернувся чекаючи, що лікування потребують дуже багато тимчасових і фінансових ресурсів, виявилося все набагато простіше. Відносно швидко вийшло розібратися з проблемою, за що величезне спасибі!

Володимир, 45 років

У клініці сподобалося. По-перше лікар не сюсюкав, призначення по справі ставив і не створювалося відчуття що процес лікування спеціально розтягують щоб грошей викачати побільше, навпаки! Відчув себе тут vip пацієнтом. Стереотип про те що похід до стоматолога - це нічний кошмар, для мене був зруйнований в цій клініці.

 

тел. 044 575 41 83
тел. 057 755 39 40
 

м. Київ, Срібнокільська 20
м. Осокорки

044 575-41-83; 097 924-75-46;
093 087-66-82; 050 164-00-42

подивитись на карті

г. Харьков, ул. Клочковская, 192-А, БЦ «Мисто», 1 этаж.

(057) 755 39 40

подивитись на карті