Пародонтит - запальне захворювання тканин пародонта характеризується прогресуючим руйнуванням нормальної структури альвеолярної кістки (кістки навколо зуба). Тканини пародонту - це фундамент для всіх наших стоматологічних реставрацій (пломб, коронок, мостів, дентальних імплантантів і т. д.). Відповідно, довговічність і надійність дентальних конструкцій безпосередньо залежить від надійності фундаменту, тобто тканин пародонта.

Симптоми пародонтиту, що вимагають термінового звернення до лікаря-пародонтолога

 • Кровоточивість при чищенні зубів або при зондуванні
 • Гіперемія або синюшність ясен
 • Оголення коренів зубів
 • Набряклість ясен
 • Неприємний запах з рота
 • Дискомфорт або біль
 • Зубодесневі кишені від 5мм
 • Рухливість зубів, поява щілин між зубами (переміщення зубів)
 • Витікання гною з зубоясенних кишень
 • Абсцеси і свищі на яснах
 

Віктор Крижановський
Головний лікар, керівник проекту PerioCenter. Займається вивченням навколозубних тканин, а також запобіганням і лікуванням періодонтальних захворювань.

«У більшості випадків пародонтит з успіхом піддається лікуванню. При лікуванні ранніх стадій пародонтиту можна домогтися швидкого і повного одужання. Центральне місце в даний час займають інструментальні методи лікування і загальний курс консервативного лікування пародонтиту в нашій клініці проходить в 4-8 відвідувань.»

пародонтит фотопародонтит симптомы фото

Записатися на прийом пародонтолога

 

Пародонтит - це ...

Тканини, що оточують зуб і утримують його в анатомічному положенні називають пародонтом. Ясна, зв'язковий апарат, верхній шар зубного кореня і альвеоли - основні його складові. Запалення ясен і руйнування зуба - це симптоми і причина необхідності лікування пародонтиту. Захворювання пародонтит - це хронічний або гострий запальний процес м'яких тканин пародонту, що доповнюється деструктивними процесами в кістковій тканині.

Локалізований, генералізований пародонтит: симптоми

Пародонтит класифікується за кількома типами захворювання: локалізований або генералізований пародонтит. Симптоми легко визначаються візуально при самостійному огляді будинку і під час інструментальної діагностики в клініці - рентгена, ортопантомографії. 

Виходячи з цього фахівець визначає тип захворювання:

• Якщо запалення вражає всю щелепу або обидві - у пацієнта генералізований пародонтит, і частіше - хронічний.

• Якщо запалена тканина навколо однієї або декількох зубних одиниць - це локалізований пародонтит.

Симптоми генералізованого і локалізованого пародонтиту ідентичні: почервоніння і набряклість ясен, кровоточивість при механічному впливі, подовження зубної одиниці за рахунок оголення кореня, біль і дискомфорт при жуванні, неприємний запах з рота.

Хронічний пародонтит

За характером перебігу і тривалості пародонтит може бути гострий і хронічний. Гостра форма зустрічається вкрай рідко, швидко протікає, переходячи з початкової стадії в важку за короткий час. Без профілактики вдома та лікування в клініці хронічний пародонтит протікає довго, симптоми загострення чергуються з ремісією.

Без лікування за ступенем тяжкості пародонтит, як локалізований так і генералізований, проходить через чотири стадії розвитку: початкову, легку, середню і важку (хронічну). Лікування кожної з стадій має свою специфіку. Хронічна форма лікується довше.

Причини пародонтиту

Симптоми локалізованого або генералізованого пародонтиту виникають на тлі травм м'яких тканин. Умовно причини пародонтиту ділять на механічні (травми), термічні (опіки) і хімічні (дія ліків, реактивів). У групі ризику люди з неправильним прикусом (причина - постійне механічне подразнення), з порушеннями обмінних процесів і функціями імунної системи. Частою причиною пародонтиту називають непрофесійне лікування зубів і спадкову схильність.

Вдома спровокувати захворювання можна неправильною гігієною порожнини рота або повною її відсутністю, надмірною жорсткою зубною щіткою, самолікуванням невідповідними ліками. Також причина - шкідливі звички і незбалансоване харчування.

Лікування і профілактика пародонтиту вдома

Якщо відкладати лікування пародонтиту (вдома або в професійній клініці), ігнорувати гігієну і не приймати ліки, є ймовірність виникнення ускладнень. Крім розхитування і випадання зубів виникає ризик утворення абсцесів і свищів, інфікування і нагноєння, інтоксикація. Все це причина звернутися до лікаря або почати профілактику якомога швидше.

Щоб уникнути ускладнень лікування повинно проводитися в медичних установах, а профілактика пародонтиту - вдома. Прийом ліків і проходження процедур профілактики може проходить вдома, але під контролем лікаря. Вдома потрібно проводити гігієнічні процедури, полоскання, аплікації до повного зникнення симптомів.

Один з напрямків спеціалізованої клініки - профілактика і лікування пародонтиту, як локалізованого так і генералізованого.

Спеціаліст розробляє план лікування індивідуально:

• Аналізує, як довго розвивається пародонтит, симптоми які турбують пацієнта, визначаючи його форму (гостра, хронічна).
• Визначає причину хвороби.
• Призначає лікування.
• Чи відстежує динаміку.
• Призначає домашню профілактику для уникнення рецидиву хронічного генералізованого або локалізованого запалення.

Ліки від пародонтиту

Консервативне лікування - це комплекс процедур, спрямованих на купірування болю і запалення, усунення причини і на профілактику ліками.

• Професійна санація порожнини рота.
• Місцева терапія: ліки від локалізованого пародонтиту наносять безпосередньо на місця ураження.
• Загальна медикаментозна терапія від генералізованого пародонтиту: призначають ліки антибіотики.
• Фізіотерапія розглядається як додатковий захід. Підсилює дію ліків, пригнічує симптоми.

Ускладнення, які потребують відновлення м'яких і твердих тканин, лікуються хірургічним шляхом: методом закритого або відкритого кюретажу, клаптевими операціями з подальшою реабілітацією і профілактикою.

Як проходить лікування пародонтита?
Головний лікар, керівник проекту PerioCenter, Крижановський Віктор

дивитися відео ролик

Переваги звернення до PerioCentеr

 • Вузька спеціалізація центру
 • Досвідчені лікарі, які пройшли навчання за кордоном
 • Комп'ютерна діагностика захворювань тканин пародонту
 • Лікування за європейськими протоколами

 

Cтадії пародонтиту

ЛЕГКА СТАДІЯ
глибина ясенних кишень не перевищує 4-5 мм, а на рентгенограмах практично не видно зміни кістки
СЕРЕДНЯ СТАДІЯ
визначаються кишені глибиною 5-6 мм, можлива невелика рухливість зубів і оголення коренів
ВАЖКА СТАДІЯ
кишені досягають глибини 6 мм і більше, зуби стають сильно рухомими і можуть змінювати своє положення, а корені оголюються.
 

Лікування пародонтиту

Комплекс дій, спрямованих на усунення зубних відкладень, провокуючих чинників, зменшення кількості пародонту-патогенних мікроорганізмів. Практично всі пацієнти після проведеного консервативного лікування відчувають значне поліпшення стану (немає неприємного запаха з рота, припиняється кровоточивість, зменшується рухливість зубів і т. д.).

Записатися на прийом пародонтолога

Алла, 29 років

Дуже подобаються лікарі - поки знайома з парою з них, сервіс на хорошому рівні. Лікувала пародонтит, більш комфортне лікування важко уявити. Ну і лікарі з розумінням ставляться до проблеми підвищеної чутливості зубів і намагаються зробити все максимально комфортно

Максим, 47 років

Навіть не сумнівайтеся, в яку стоматологію звертатися, особливо у кого складні проблеми з яснами. У мене захоплене враження! Клініка преміум класу за доступними цінами! Від щирого серця дякую лікарям за вашу клініку і високе професійне обслуговування. Я дуже радий, що познайомився з чудовими лікарями, справжніми профі.

 

тел. 044 575 41 83
тел. 057 755 39 40
 

м. Київ, Срібнокільська 20
м. Осокорки

044 575-41-83; 097 924-75-46;
093 087-66-82; 050 164-00-42

подивитись на карті

г. Харьков, ул. Клочковская, 192-А, БЦ «Мисто», 1 этаж.

(057) 755 39 40

подивитись на карті