Оголення коренів зубів і шийки зубаОголення коренів зубів

Досить часто буває, що десна «відходить» і оголюються частини зуба, які повинні бути приховані. Так оголення шийки зуба можна вважати досить поширеною аномалією, яка виникає при захворюваннях ясен. Причина такого «поведінки» ясен може бути у наявності пародонтиту. Ще більш небезпечна ознака цього захворювання оголення коренів зубів і не лікувати відшарування десни дуже небезпечно.

Пародонтальна кишеня

Пародонтальна кишеняКоли відбувається оголення шийки або кореня зуба, як правило, десна перестає щільно прилягати до зуба — з'являється пародонтальну кишеню. Якщо пародонтальна кишеня менше 3 міліметрів, звичайних щоденних гігієнічних процедур достатньо, щоб його очистити. Але коли пародонтальна кишеня стає занадто глибоким, в його порожнині починає накопичуватися наліт, що призводить до виникнення запальних процесів і відшарування десни.

Оголення шийки зуба: причини, лікування

Припухлість в десні в районі зуба, її темно-червоний колір, неприємні відчуття і, нарешті, візуально помітне «відшаровування і опущення» десни говорить про те, що має місце оголення шийки зуба. Причини цього в тому, що порушується нормальне зчеплення між десною і власне зубом і з'являється пародонтальна кишеня.

Що ж провокує такі зміни? Чому спостерігається оголення шийки зуба? Причини, які «запускають» процес відшарування десни включають:

  • неправильний догляд за зубами та ротовою порожниною;
  • велика кількість зубного нальоту;
  • запальні процеси, локалізовані у роті;
  • неправильне змикання зубів верхньої і нижньої щелепи;
  • неправильне ортодонтичне лікування.

Якщо ігнорувати проблему, вона може посилитися. Тому, якщо ви виявили оголення шийки зуба — лікування! Не варто відкладати відвідування стоматолога в довгий ящик. Важливо пам'ятати, що пародонтит — досить складне захворювання, симптомом якого може бути оголення шийки зуба. Лікування цієї патології включає корекцію догляду за ротовою порожниною, ліквідацію зубного каменю і нальоту і ряд спеціалізованих методів, що дозволяють зупинити патологічний процес і захистити шийку зуба.

Оголення коренів зубів, лікування

Якщо ви не звернули уваги на те, що десна відійшла, шийка зуба опинилася «на поверхні» і дали процесу посилитися, може виникнути оголення коренів зубів. Лікування цього явища треба проводити негайно, тому що воно може стати причиною чутливості емалі, карієсу кореня й інших проблем.Клаптева операція

Можливо навіть випадання зубів, яке може спровокувати оголений корінь зуба. Лікування може включати: видалення зубного каменю; пломбування, при якому оголена частина зуба ховається; встановлення вінірів та інші методи, що допомагають усунути оголення коренів зубів. Лікування також може бути хірургічним.

В цьому випадку зазвичай проводиться клаптева хірургія десни і усувається пародонтальну кишеню. Якщо у вас проблема під назвою: «оголений корінь зуба, лікування треба підбирати індивідуально, з урахуванням всіх ваших стоматологічних проблем.

Десна відійшла від зуба, лікування

Якщо десна відійшла від зуба — це сигнал, що вам пора на прийом до стоматолога. Коли ясна відшарувалася від зуба і втратила тонус, треба зробити рентген і подивитися, наскільки сильно вона відшарувалася і постраждали тканини ясен і зуба. Фахівці нашого центру допоможуть вам з'ясувати причини, чому десна відійшла від зуба, лікування при цьому буде найбільш дієвим.

Ми пропонуємо комплекс сучасних методів, які дозволяють ефективно лікувати захворювання, при яких десна відшарувалася від зуба. В нормальному стані корінь і шийка зуба закриті десною, і ми допоможемо вам вирішити ситуацію, коли десна відійшла від зуба. Лікування пародонтиту повинно бути своєчасним. Це полегшить завдання і прискорить одужання.