Лікування генералізованого пародонтиту

Генералізований пародонтитПерш ніж говорити про те, як проводиться лікування генералізованого пародонтиту, розберемося, що таке пародонтит взагалі. Пародонт — це комплекс тканин, які оточують зуб і забезпечують його фіксацію в альвеолах альвеолярного відростка. Він представлений десною, зубним коренем, кісткової лункою і зубними зв'язками. Розвиток запальних процесів в будь-якої з цих структур називається пародонтитом.

Якщо задіяні одночасно всі структури пародонту — це генералізований пародонтит. Лікування повинно бути негайним, оскільки така серйозна патологія загрожує розвитком ускладнень в досить короткий термін. Лікування генералізованого пародонтиту визначається залежно від ступеня тяжкості. Розрізняють легку, середню ступені важкості та важкий генералізований пародонтит. Лікування гострої та хронічної форми, а також фото розглянемо нижче.

Генералізований пародонтит, ступеня тяжкості

При такій патології, як генералізований пародонтит, ступеня тяжкості мають дуже важливе значення. Саме ними визначається майбутнє лікування. Але як визначити легкий або важкий генералізований пародонтит? Ступеня тяжкості залежать від глибини пародонтальних каналів і вираженості деструктивних процесів у кістковій тканині. З огляду на це розрізняють три ступені тяжкості:

  • - І ступінь, або легка — довжина пародонтальної кишені не перевищує 3,5 мм, а деструктивні процеси зачіпають не більше третини кореня зуба;
  • - ІІ ступеня, середньої тяжкості — довжина пародонтальної кишені не перевищує 5 мм, а деструктивні процеси зачіпають половину кореня зуба;
  • - ІІІ ступінь, або важка — довжина пародонтальної кишені перевищує 5 мм, а деструктивні процеси зачіпають більш ніж половина кореня зуба. Фото важкого пародонтиту представлені далі;

Генералізований пародонтит середнього ступеня, фото

Генералізований пародонтит середнього ступеняГенералізований пародонтит середнього ступеня тяжкості характеризується больовими відчуттями і зуби стають рухомими, спостерігається кровоточивість ясен, неприємний запах з рота, і нерідко порушується загальний стан пацієнта з підвищенням температури тіла до 38°С, нездужанням.

Виражена гіперемія ясен, їх набряк, нерідко виділення гною з пародонтальних кишень також характеризують генералізований пародонтит середнього ступеня— фото відмінно демонструють всю клінічну картину захворювання.
Генералізований пародонтит середнього ступеня вимагає комплексного лікування та медикаментозного і хірургічного. Для цієї стадії доцільним буде призначення НПЗП, знеболюючих засобів, імуномодуляторів, а також кюретаж пародонтальних кишень, видалення зруйнованих зубних коренів, або зубів.

Генералізований пародонтит середнього ступеня, фото якого наводять страх, вимагає негайного лікування!

Генералізований пародонтит важкого ступеня

Генералізований пародонтит важкого ступеняГенералізований пародонтит важкого ступеня заявляє про себе ще більш вираженими клінічними ознаками, ніж попередній, у чому можна переконатися з фото. Такий пацієнт пред'являє не тільки місцеві скарги, але і системні — слабкість, нездужання, фебрілітет, збільшення регіонарних лімфовузлів.

Генералізований пародонтит важкого ступеня тяжкості передбачає більш радикальне хірургічне лікування.

Хронічний генералізований пародонтит, лікування

Більш повільне протікання і не такі виражені симптоми має хронічний генералізований пародонтит. В стадіях ремісії пацієнт відчуває уявне благополуччя — десна нормального блідо-рожевого кольору, ніяких гнійних виділень з ясенних кишень, зубних відкладень.

Але в періоди загострення хронічного пародонтиту все це швидко міняється в гіршу сторону. Хронічний генералізований пародонтит, лікування яке не відбувається, загрожує в майбутньому повною адентією.

Як лікувати хронічний генералізований пародонтит? Лікування повинно включати протизапальні препарати, імуномодулятори, при необхідності антибіотикотерапію, регулярний кюретаж пародонтальних кишень.

Генералізований пародонтит повинен лікуватися відразу ж після появи перших симптомів, бо в майбутньому може розвинутися хронічний генералізований пародонтит.