Переімплантит - це одне з важких ускладнень імплантації зубів, при якому відбувається деструкція і розсмоктування кісткової тканини щелепи на фоні тривалого протікаючого запального процесу в м'яких і твердих тканинах навколо зубного імплантату. Незважаючи на розвиток технологій та постійне поліпшення матеріалів для імплантацій, дане ускладнення згідно зі статистичними даними може зустрічатися у 16% пацієнтів.

Симптоми переімплантиту, що вимагають термінового звернення до лікаря-пародонтолога

 • Гіперемія ясен навколо зубного імплантату
 • Кровоточивість ясен
 • Пухкі ясна навколо імплантату
 • Відшарування ясен від імплантату більш ніж на 1 мм
 • Нагноєння і утворення свища
 • Хворобливість ясен навколо імплантату
 • Рухливість імплантату
 • Набряк ясен
 • Потоншення кісткової тканини
 • Неприємний запах з рота
 

Віктор Крижановський
Головний лікар, керівник проекту PerioCenter. Займається вивченням навколозубних тканин, а також запобіганням і лікуванням періодонтальних захворювань.

«Головне, що необхідно пам'ятати, що переімплантит, вимагає професійного підходу в лікуванні, і тільки при дотриманні цієї умови можна досягти доброго результату. При лікуванні ранніх стадій переімплантиту можна досягти швидкого і повного одужання. Центральне місце в даний час займають інструментальні методи лікування і загальний курс консервативного лікування.»

пародонтит фотопародонтит симптомы фото

Записатися на прийом пародонтолога

 

Переімплантіт - це ...

Запальні зміни м'яких тканин і кісткової основи на, якій тримається зубний імплантат. Коли проводиться імплантація на місці відсутнього або сильно пошкодженого зуба встановлюється основа з інертного для організму людини матеріалу. При цьому змінюється не тільки коронкова частина зуба, але і його корінь. При всіх перевагах даного виду лікування, при його застосуванні можуть виникати ускладнення. Одним з найбільш частих є переімплантит, який проявляється вираженим запаленням і може призводити навіть до відторгнення імплантату.

Запалення, гіперплазія, резорбція кістки і інші симптоми переімплантиту

До найбільш частих і яскравих проявів і ознак переімплантиту відносяться запалення навколо імплантату. Запалення проявляється різними ознаками, насамперед - це набряклість ясен і інших м'яких тканин навколо імплантату. З урахуванням того, що у багатьох випадках процес імплантації сам по собі супроводжується пошкодженням тканин, тільки досвідчений фахівець зможе правильно визначити, коли ще тривають процеси загоєння і адаптації до стоматологічного пристрою, а коли вже розвинувся переімплантит і слід почати лікування.

Другим не менш важливим проявом є гіперплазія, яка виражається у вигляді надмірного розростання слизової тканини навколо імплантату. У багатьох випадках гіперплазія супроводжується розпушенням слизової, підвищена кровоточивість і приєднанням інфекції з утворенням свищів і гнійних кишень.

Найбільш важливим симптомом переімплантиту є резорбція кісткової тканини. Саме цей патологічний процес заважає нормальному приживленню імплантату, його фіксації на кістці і відновленню нормальної функціональності. Резорбція з'являється внаслідок тривалого запалення і підключення імунних захисних механізмів, в результаті чого організм починає реагувати і активізувати процеси розсмоктування прилеглої до імплантату тканини, в тому числі і кісткової, які відновлюються дуже довго.

Варіанти перебігу переімплантиту

У стоматології існує кілька описів клінічного розвитку переімплантиту з розподілом їх на стадії. Відповідно до одного з них виділяють «компромісно успішний імплантат», який супроводжується запаленням і гіперплазією, з утворенням свища навколо імплантату вже практично повністю інтегрованого в кістку.

Так званий «невдалий імплантат» характеризується відносно хорошою функціональністю, але на тлі розвивається прогресивно кісткової резорбції - розсмоктування кісткової тканини внаслідок запальних процесів.

І «невдалий імплантат» відрізняється функціональною нестабільністю, і навколо якого сформувалося інфекційно-запальне вогнище.

Причини переімплантиту

Причини переімплантиту можуть бути різної природи, можуть бути пов'язані відразу з декількома поєднаними чинниками і прогнозувати його розвиток досить складно. Однак у своїй практиці виділяють кілька основних:

 • Використання неякісного матеріалу або інструментарію для імплантації, коли застосовуються неперевірені імпланти виробників, які не мають сертифікації і доказової бази клінічного використання
 • Недостатня стерильність і не дотримання умов де необхідно. Імплантація досить травматичний процес, тому дуже важливо дотримуватися всіх умов асептики і антисептики
 • Попадання патогенних мікроорганізмів під час втручання може активізувати запальні процеси і вимагає проведення відповідного лікування
 • Неправильна підготовка до імплантації і погано підібрана конструкція, часто є наслідком недостатнього досвіду стоматолога. Порушення функціональності і відповідно неправильне використання імплантату призводить до цілого ряду змін в ротовій порожнині, включаючи запальні процеси
 • Недостатня гігієна порожнини рота і не дотримання рекомендацій по догляду за імплантатами особливо на ранніх етапах після їх установки, можуть стати причиною розвитку інфекційних процесів
 • Травми щелепи, шкідливі звички, хронічна соматична патологія, особливо обмінні порушення можуть стати причиною розвитку вторинних змін в ротовій порожнині і порушень нормального приживання імплантату.

Переімплантит лікування і профілактика

Лікування переімплантиту складається з декількох складових. В першу чергу повинен дотримуватися принцип: чим раніше розпочати лікування, тим вища його ефективність і висока ймовірність зберегти імплантат. Основною метою лікування переімплантиту є зупинка резорбції кісткової тканини, а в ідеалі навіть її відновлення. Звичайно не у всіх випадках вдається досягти оптимального результату, але нормалізувати стан порожнини рота, прибрати запальний процес і зупинити розсмоктування кістки в переважній більшості випадків можливе.

Консервативний етап передбачає усунення запального процесу і санацію ротової порожнини і навколо імплантату. При цьому при відсутності ефективності лікування може бути доповнено антибіотикотерапією і полосканнями антисептиків. При неефективності або відсутності прийнятних результатів застосовується хірургічний розтин абсцесу або гнійної кишені.

Надалі дуже важлива профілактика перімплантиту, вона проводиться як безпосередньо самим пацієнтом і практично не відрізняється від звичайного догляду за ротовою порожниною, так і лікарем. Професійна профілактика може проводиться курсами і виконується досвідченим фахівцем.

Головний лікар, керівник проекту PerioCenter, Крижановський Віктор

Переваги звернення до PerioCentеr

 • Вузька спеціалізація центру
 • Досвідчені лікарі, які пройшли навчання за кордоном
 • Комп'ютерна діагностика захворювань тканин пародонту
 • Лікування за європейськими протоколами

 

Стадії переімплантиту

ЛЕГКА СТУПІНЬ
наявність тільки запального процесу, незначна гіперплазія слизової
СЕРЕДНЯ СТУПІНЬ
наявність інфекційного початку, визначаються глибокі кишені і гнійні свищі, виражена гіперплазія тканин навколо імплантату
ВАЖКА СТУПІНЬ
виражені інфекційно-запальні зміни, потоншення кісткової тканини навколо імплантату, порушення функції імплантату, можливо його розхитування
 

Лікування переімплантиту

Комплекс дій, спрямованих на усунення запальних змін, провокуючих чинників, зменшення кількості пародонту-патогенних мікроорганізмів. Практично всі пацієнти після проведеного консервативного лікування відчувають значне полегшення стану.

Записатися на прийом пародонтолога

Алина, 49 лет

Поставила собі імплантат, лікар переконав, що так буде краще, але після процедури поліпшення не відзначалося. Прийшла в клініку «ПеріоЦентр», так як не могла вже терпіти і почула свій діагноз. Дуже переживала з цього приводу, але після лікування вдалося все нормалізувати. Зараз тільки періодично проходжу огляди і профілактичні курси.

Максим Николаевич, 53 года

Ох і намучився я з цими імплантатами. З самого початку все пішло не як у людей. Але зараз після лікування у справжніх професіоналів, все вже добре, і я сподіваюся більше проблем не буде. Спасибі лікарям за те, що взялися за мій складний випадок.

 

тел. 044 575 41 83
тел. 057 755 39 40
 

м. Київ, Срібнокільська 20
м. Осокорки

044 575-41-83; 097 924-75-46;
093 087-66-82; 050 164-00-42

подивитись на карті

г. Харьков, ул. Клочковская, 192-А, БЦ «Мисто», 1 этаж.

(057) 755 39 40

подивитись на карті