Гінгівіт - це запалення ясен, що супроводжується набряком, почервонінням і кровоточивістю.
Гінгівіт досить часто є лише ознакою пародонтиту (запалення тканин, що оточують корінь зуба, кісткової тканини альвеоли і ясна) або пародонтозу.

Симптоми гінгівіту, що вимагають термінового звернення до лікаря-пародонтолога

  • Кровоточивість при чищенні зубів або при зондуванні
  • Гіперемія або синюшність ясен
  • Набряклість ясен
  • Неприємний запах з рота
  • Дискомфорт або біль в яснах
  • Зубодесневі кишені від 3 мм

Віктор Крижановський
Головний лікар, керівник проекту PerioCenter. Займається вивченням навколозубних тканин, а також запобіганням і лікуванням періодонтальних захворювань.

«Неускладнений гінгвіт закінчується зазвичай через 7-10 днів, хронічний ж вимагає інтенсивного лікування. Якщо гінгвіт не лікувати, то це може привести до розвитку пародонтиту та втрати зубів»

гингивит фотогингивит симптомы

Записатися на прийом пародонтолога

 

Гінгівіт - це запалення, що вражає крайову частину ясен і ясенні сосочки, провокуючи патологічне їх розростання. Гінгівіт - це відносно «молода хвороба»: діагностують гінгівіт у дітей і у дорослих. Дана хвороба буває декількох видів: катаральний, виразковий і гіпертрофічний гінгівіт. У кожного з них різні симптоми і методи лікування.

Причина гінгівіту - це інфекції, що вражають тканини на тлі ослабленого імунітету. У групі ризику діти з вродженими і набутими патологіями органів дихальної, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, які перенесли інфекційні захворювання. Факторами ризику для дорослих називають незбалансоване харчування, шкідливі звички, депресії і т.п.

Лікування гінгівіту в домашніх умовах. Гінгівіт вагітних

Окремо виділяють гінгівіт вагітних. На початковій стадії допустимо лікування гінгівіту в домашніх умовах, але це відбувається під наглядом пародонтолога і поєднується з процедурами в клініці. Лікування в домашніх умовах, як для дітей, так і для дорослих (особливо вагітних жінок), можливо тільки в якості додаткової протизапальної терапії.

Клінічна картина і лікування гінгівіту залежать від типу патології, його форми і стадійності. Терапія під час вагітності має особливу специфіку.

Лікування гінгівіту у дітей. Катаральний гінгівіт

Катаральний гінгівіт у дітей і дорослих визначається при огляді за видимому почервонінню і набряками ясен, рясного нальоту, запалення. Клінічна картина катаральної форми доповнюється кровоточивістю - симптомами, які проявляють себе за умови механічного подразнення. Лікування гінгівіту у дітей та у жінок під час вагітності в домашніх умовах має на увазі використання препаратів рослинного походження. Вдома, як дітям, так і дорослим, роблять аплікації і зрошення з відварів трав з обволікаючим и капілляро-зміцнюючим ефектом. Дорослим пацієнтам для лікування можна застосовувати аптечні препарати: вдома прикладати тампони зі спиртовими настоянками і відварами. Катаральний гінгівіт вимагає виявлення першопричини і її усунення.

Виразковий гінгівіт. Симптоми

Недолікована катаральна форма переходить в виразковий гінгівіт. Його відмінні симптоми - виразки і некроз тканин, спочатку вражають ясенний край, а потім переходять на маргінальні ясна і сосочки. За умов відсутності гігієни і лікування порожнина рота покривається нальотом, з'являється гнильний запах.

Виразковий гінгівіт, симптоми якого можна діагностувати у дитини вдома самостійно, вимагають тривалої терапії. У домашніх умовах план лікування виразкового гінгівіту у дітей та жінок під час вагітності включає богатий на білки раціон, вітамінно-мінеральні комплекси, антигістамінні препарати. При симптомах виразкового гінгівіту, для місцевого знеболювання роблять аплікації, тканини очищають перекисом. І якщо вчасно не звернутися за допомогою до лікаря-пародонтолога, хвороба може перерости в гіпертрофічний гінгівіт, симптоми якого більш серйозні.

Як лікувати гіпертрофічний гінгівіт

Гіпертрофічний гінгівіт характеризується генералізованим розростанням ясенних сосочків. При відсутності лікування тканина може покривати 2/3 поверхні зуба, що доставляє фізичний і естетичний дискомфорт. Якщо лікувати гіпертрофічний гінгівіт вдома, це не принесе потрібних результатів. Можна робити аплікації і полоскання для зняття симптомів гіпертрофічної форми хвороби, але проблему, тканини, яка розрослася можливо вирішити тільки хірургічним шляхом.

Як лікувати гінгівіт гіпертрофічний, виразковий або катаральний - розповість фахівець клініки PerioCenter, який підбере індивідуальний план лікування для дитини, дорослої людини або вагітної жінки.

Як проходить лікування гінгівіту?
Головний лікар, керівник проекту PerioCenter, Крижановський Віктор

дивитися відео ролик

Переваги звернення до PerioCentеr

  • Вузька спеціалізація центру
  • Досвідчені лікарі, які пройшли навчання за кордоном
  • Комп'ютерна діагностика захворювань тканин пародонту
  • Лікування за європейськими протоколами

 

Види і симптоми гінгівіту

 

 

Катаральний гінгівіт
Почервоніння, набряк слизової оболонки ясен, кровоточивість. Невелике свербіння ясен, хворобливість під час прийому їжі.

Виразково-некротичний гінгівіт
Поява на слизовій оболонці ясен виразок. Неприємний запах з рота, сильна хворобливість ясен, слабкість.

Гіпертрофічний гінгівіт
При гіпертрофічному гінгівіті відбувається збільшення ясенних сосочків, які починають покривати собою частину зуба.
Виникають кровоточивість і болючість ясен при доторканні і під час прийому їжі

 

 

Основне лікування гінгівіту

полягає в знятті зубних відкладень, тому що причиною гінгівіту є зубні відкладення і м'який мікробний зубний наліт. І тому неможливо провести повноцінне лікування гінгівіту без видалення причини запалення.

Записатися на прийом пародонтолога

Микола, 42 роки

Звернувся в клініку коли з'явилася припухлість ясен. Як завжди часу на догляд за собою не вистачало, і ось результат - гінгівіт. Стоматолог мене попередив, що лікування буде проходити в декілька етапів. Думав що доведеться вкласти купу грошей. Але виявилося все набагато простіше. Відносно швидко вийшло розібратися з проблемою, за що величезне спасибі!

Ольга, 45 років

Почалося все з неприємного запаху і кровоточивості ясен. Після обстеження виявилося - катаральний гінгівіт. Лікування пройшло в кілька відвідувань, за один раз таке не вилікувати, це треба розуміти. Але спасибі лікарям, прибрали пожовтіння зубів викликане гінгивітом і кровоточивість мене не турбує. В процесі лікування отримала рекомендації по догляду та підтримці нормального стану порожнини рота.

 

тел. 044 575 41 83
тел. 057 755 39 40
 

м. Київ, Срібнокільська 20
м. Осокорки

044 575-41-83; 097 924-75-46;
093 087-66-82; 050 164-00-42

подивитись на карті

г. Харьков, ул. Клочковская, 192-А, БЦ «Мисто», 1 этаж.

(057) 755 39 40

подивитись на карті