Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

044 338•04•41

Симптоми
захворювання ясен

Кожен зуб знаходиться в лунці (альвеолі) кістки верхньої або нижньої щелепи і кріпиться до неї за допомогою зв'язок. Якщо зв'язки не залучені в запальний процес, то мова йде про гінгівіті, якщо залучені і навіть зруйновані - про пародонтит, якщо до запального процесу приєднується дистрофічний - про пародонтоз.

Симптоми захворювань ясен, що вимагають термінового звернення до лікаря - пародонтолога

Кровоточивість при чищенні зубів або при зондуванні

Гіперемія або синюшність ясен

Оголення коренів зубів

Набряклість ясен

Неприємний запах з рота

Дискомфорт або біль в яснах

Зубоясеневі кишені більше 2 мм

Рухливість зубів, поява щілин між зубами

Зміщення зубів

Гноєвитікання з зубоясенних кишень

Абсцеси і свищі на яснах

doc9

«Для раннього виявлення захворювання ясен необхідний огляд порожнини рота стоматологом, діагностика глибини зубоясенних кишень і рентген діагностика»

Віктор Крижановський

Керівник проекту PerioСenter. Займається вивченням навколозубних тканин, а також запобіганням і лікуванням періодонтальних захворювань.

У компетенції пародонтолога спостереження за пацієнтами з хворобами пародонту запального, бактеріального і обмінно-дистрофічного характеру з різного роду причин. На початкових стадіях захворювання ясен ознаки і симптоми ідентичні.

Біль в яснах, причини

Захворювання ясен володіють і специфічними ознаками. Гінгівіт, причина якого - скупчення мікроорганізмів, вражає крайову частину ясен і ясенні сосочки, провокує їх запалення і специфічне фиброзне розростання. Кровотеча, запалення, неприємний запах, свищ і біль в яснах - причини, що вимагають консультації пародонтолога.

На початковій стадії пацієнт скаржиться на почервоніння, кровоточивість і біль в яснах при механічному впливі, наприклад, після гігієнічних процедур або вживання твердої їжі.

Ознаки хвороби (захворювання) ясен, симптоми

При несвоєчасному лікуванні, симптоми і ознаки захворювання ясен поширюються, набуваючи генералізовану локалізацію і переходячи в хронічну форму хвороби. Хронічні захворювання ясен, симптоми які довго залишаються непоміченими, відрізняються млявим перебігом, періодичними змінами ремісії і загострень.

На легкій стадії ознаки хвороби ясен і симптоми більш виражені. Ясна змінюють колір, набуваючи білого або синюшного відтінку.

Біль, набряк, незначна кровоточивість ясен виявляють себе без причини і не залежать від впливу на тканини. Додаткові симптоми хвороби легкого стадії - набряк, патологічна форма зубоясенних кишень, гіперчутливість.

Таке захворювання як пародонтит вражає альвеолярні відростки. Вони стають чутливими, покриваються коричневими жорстким нальотом. Особливою ознакою є утворення глибоких кишень з подальшим відділенням з них інфільтрату або гною.

Запалення, кровоточивість ясен: симптоми, причини

Середня стадія захворювання визначається візуально, супроводжується патологічними змінами ясен, зниженням функцій жувального апарату, розхитування зубів.

Рясна кровоточивість, тверді частинки на оголеній шийки зуба, підозра на свищі, сильне запалення ясен - симптоми, характерні для цієї стадії.

Важка стадія хвороби ясен. Симптоми очевидні: біль, кровоточивість, запалення слизових, виділення гною, втрата зубів. Є ризики інтоксикації організму. Гнійні свищі і кровоточивість ясен - причини потрапляння бактерій в лімфоток. Ознаки інтоксикації - підвищення температури, головний біль, нудота і блювота, діарея, загальна слабкість і зниження маси тіла.

Ускладнення: свищ на яснах, абсцеси

У список ускладнень входять абсцес і свищ на яснах, випадання зубів, скупчення інфільтрату і гною з подальшою інтоксикацією організму. Свищ на яснах, на думку лікарів є одним з найнебезпечніших захворювань, так як на лікування йде багато часу, а причини утворення свища встановити не так просто. Для пародонтозу характерно візуальне подовження зубів і збільшення простору між ними.

Не чекайте ознак і не намагайтеся самостійно встановити причини. Звертайтеся до пародонтолога при перших проявах: запаленні, болю і кровоточивості. Адже хронічна форма хвороби ясен і свищ - це стадії зі складним специфічним лікуванням.

Переваги PerioCenter

Ico Perio 00009

Ультрасучасне стоматологічне обладнання

icon

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Asset 3

Прогнозований
результат лікування

Ico Perio 00011

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top