Захворювання ясен: симптоми та види запалень ясен - PerioCenter

Симптоми захворювань ясен

Кожний зуб знаходиться в лунці (альвеолі) кістки верхньої або нижньої щелепи й кріпиться до неї за допомогою зв’язок. Якщо зв’язки не залучені в запальний процес, то мова йде про гінгівіт, якщо залучені й навіть зруйновані – про пародонтит, якщо до запального процесу приєднується дистрофічний – про пародонтоз.

Записатися на прийом

Симптоми захворювань ясен, що вимагають термінового звернення до лікаря - пародонтолога:

  • Кровоточивість при чищенні зубів або при прийманні їжі
  • Почервоніння або синюшність ясен
  • Оголення коренів зубів
  • Набряклість ясен
  • Неприємний запах з рота
  • Дискомфорт або біль в яснах
  • Рухливість зубів, поява щілин між зубами (переміщення зубів)
  • Гноєтеча із зубоясеневих кишень
  • Абсцеси та нориці на яснах
Симптоми захворювань ясен
«Для раннього виявлення захворювань ясен необхідно провести огляд порожнини рота і експрес діагностику "Індекс PSR". За результатами діагностики лікар-пародонтолог зможе сказати, є чи у вас захворювання тканин пародонту»
Віктор Крижановський
Керівник проекту PerioСenter

Кровоточивість ясен – одна з перших ознак, яка з’являється на початкових стадіях захворювання тканин ясен. Наявність кровоточивості означає, що край ясен запалений і не витримує звичайне навантаження.

Кровоточивість може виникати під час приймання їжі, чищення зубів, при застряганні їжі в міжзубних проміжках і т.д. У нормі ясна не повинні кровоточити при прийманні їжі або чищенні зубів.

Чим сильніше поширюється захворювання тканин пародонту, тим частіше й сильніше стає кровоточивість ясен, іноді може виникати спонтанна кровоточивість без перерахованих вище причин.

При наявності будь-якої кровоточивості необхідно якомога швидше звернутися до лікаря-пародонтолога.

Неприємний запах з рота

У медичній літературі це явище називають “галітоз”.

Не завжди причиною неприємного запаху з рота є пародонтит, це може бути пов’язане із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, цукровим діабетом, респіраторними інфекціями, прийманням специфічної їжі або палінням. Однак, у більшості випадків пародонтит є основною причиною.

Часто людина звикає до свого запаху з рота й може його не помічати, однак оточуючі завжди звертають на це увагу й це може позначатися на вибудовуванні відносин у родині й на роботі.

Біль у яснах, причини

Розвиваючись поступово, на початкових етапах пародонтит не викликає ні болю, ні сильного дискомфорту. Болісні відчуття в області ясен найчастіше виникають через тривалий час після початку розвитку захворювання. Багато пацієнтів звертаються за спеціалізованою допомогою тільки після появи болю, коли прояви пародонтиту стають яскраво вираженими.

Біль, як правило, не сильно виражений, однак під час загострення процесу або після травмування ясен біль може стає дуже сильним, ниючим, пульсуючим, виникає відчуття печіння й свербіння в яснах.

Крім перерахованих вище ознак, у захворювань тканин пародонту можуть бути й інші симптоми.

На початкових етапах можуть турбувати кровоточивість ясен при прийманні їжі, почервоніння ясен. З розвитком захворювання з’являються й інші симптоми, такі як біль в яснах, проміжки між зубами, неприємний запах з рота, припухлість ясен, рухливість зубів, поява каменів, застрягання їжі між зубами, оголення коренів, колір ясен може бути яскраво-червоним або синюшним, з пародонтальних кишень може виділятися гній.

Якщо ви помітили в себе хоча б одну з цих ознак – вам необхідно терміново звернутися до лікаря-пародонтолога для одержання спеціалізованої допомоги.

Переваги PerioCenter
Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Ультрасучасне стоматологічне обладнання

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Перевірені і безпечні стоматологічні технології

Прогнозований
результат лікування

Прогнозований
результат лікування

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

Висококваліфіковані лікарі і асистенти

Результати лікування

Симптоми захворювань ясен
До
Симптоми захворювань ясен
Після
Симптоми захворювань ясен