Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Профілактика захворювань пародонту

Характеристики здорових ясен:

 • Блідо-рожевого кольору
 • Щільно прилягає до зубів
 • Заповнює міжзубні проміжки
 • Не кровоточить при чищенні зубів, прийманні їжі, зондуванні
 • Глибина кишень 1-2 мм
 • Відсутність рецесій
 • Відсутність почервонінь, синюшності
 • Відсутність набряку
 • Відсутність гноєвиділення
doc9

«Підтримка пародонту в здоровому стані - головна мета пародонтології, яка повинна бути і головним завданням пацієнта. Ця мета може бути досягнута тільки за умови ретельної, правильної гігієни порожнини рота.»

Віктор Крижановський

Керівник проекту PerioCenter

Як відомо, запальні захворювання - це результат розмноження в порожнині рота грамнегативних анаеробних бактерій і мікроорганізмів. Проста систематична профілактика захворювань ясен допоможе уникнути подальшого розмноження бактерій.

Профілактика пародонту - догляд за порожниною рота

Класичний догляд за порожниною рота - краща профілактика пародонтиту. Він включає в себе використання зубної пасти, щітки та міжзубних йоржиків. Більш ретельний догляд з використанням специфічних засобів для порожнини рота (ополіскувачів, іригатора) потрібний людям, схильним до захворювань ясен.

Рання діагностика - краща профілактика захворювань пародонту у спеціалістів. Профілактичний огляд у стоматолога і рентген дозволять оцінити стан зубощелепного апарата, вчасно виявити патології та провести комплексне лікування.

Чищення зубів у стоматолога та вдома

Кожному необхідний щоденний догляд - чищення зубів проводиться двічі в день. Важливо правильно підібрати зубну щітку, яка не буде травмувати пародонт, але ефективно видалить наліт з поверхні зубів, язика та ясен.

Засоби для чищення зубів повинні бути якісні, краще з терапевтичним ефектом. Наприклад, протизапальні, судинозміцнюючі. Кращі засоби - виписані стоматологом. Місцям, які складно очищаються за допомогою щітки, потрібно приділяти особливої увагу. Для догляду за проміжками між зубами потрібні міжзубні йоржики, а для очищення глибоких пародонтальних кишень - іригатор.

Професійна санація ротової порожнини проводиться лікарем гігієністом 1 раз на 6 місяців для людей, у яких немає захворювань тканин пародонту. Однак, якщо захворювання є або домашня гігієна дотримується недостатньо ретельно, професійні чищення необхідно проводити частіше.

До факторів, які можуть ускладнювати домашню гігієну, відносяться: неправильне розташування зубів (неправильний прикус), ортодонтичні апарати, ортопедичні конструкції (коронки та мости), імплантати, неправильне розташування восьмих зубів і т.д.

Профілактика захворювань. Рентген порожнини рота

Систематична профілактика захворювань порожнини рота повинна проходити під контролем стоматолога або пародонтолога. Навіть при відсутності скарг і симптомів необхідний профілактичний огляд один раз у рік із проведенням діагностичних процедур. Наприклад, панорамний рентген знімок порожнини рота покаже приховані патологічні процеси.

У групі ризику, схильній до гінгівіту, знаходяться діти. Для них профілактика порожнини рота не менш важлива. Доглядати за яснами малюка потрібно з перших днів народження, протираючи їх м'якою тканиною після годування. Починати чистити зуби потрібно з моменту появи першого молочного різця. В 3 роки дитина повинна самостійно справлятися з гігієнічною процедурою під наглядом дорослих, а також відвідувати дитячого стоматолога.

Перше відвідування стоматолога рекомендується у віці приблизно 6 місяців або в момент, коли прорізався перший зуб. Перший візит більше розрахований на батьків, лікар розповість, як доглядати за зубами дитини, а також пояснить батькам, як впливає дитяче харчування на здоров'я зубів і порожнини рота.

Незбалансоване харчування, дефіцит вітамінів і мінералів - одна із причин захворювань зубів і м'яких тканин. З моменту прорізування зубів дитині важливо вживати тверду їжу, свіжі овочі та фрукти. А також вчасно проводити огляд у стоматолога.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top