Догляд за ротовою порожниною - профілактика захворювань зубів та ясен
Профілактика захворювань пародонту

Профілактика захворювань пародонту

Характеристики здорових ясен:

  • Блідо-рожевого кольору
  • Щільно прилягає до зубів
  • Заповнює міжзубні проміжки
  • Не кровоточить при чищенні зубів, прийманні їжі, зондуванні
  • Глибина кишень 1-2 мм
  • Відсутність рецесій
  • Відсутність почервонінь, синюшності
  • Відсутність набряку
  • Відсутність гноєвиділення
Профілактика захворювань пародонту
«Підтримка пародонту в здоровому стані - головна мета пародонтології, яка повинна бути і головним завданням пацієнта. Ця мета може бути досягнута тільки за умови ретельної, правильної гігієни порожнини рота.»
Віктор Крижановський
Керівник проекту PerioCenter

Як відомо, запальні захворювання – це результат розмноження в порожнині рота грамнегативних анаеробних бактерій і мікроорганізмів. Проста систематична профілактика захворювань ясен допоможе уникнути подальшого розмноження бактерій.

Профілактика пародонту – догляд за порожниною рота

Класичний догляд за порожниною рота – краща профілактика пародонтиту. Він включає в себе використання зубної пасти, щітки та міжзубних йоржиків. Більш ретельний догляд з використанням специфічних засобів для порожнини рота (ополіскувачів, іригатора) потрібний людям, схильним до захворювань ясен.

Рання діагностика – краща профілактика захворювань пародонту у спеціалістів. Профілактичний огляд у стоматолога і рентген дозволять оцінити стан зубощелепного апарата, вчасно виявити патології та провести комплексне лікування.

Чищення зубів у стоматолога та вдома

Кожному необхідний щоденний догляд – чищення зубів проводиться двічі в день. Важливо правильно підібрати зубну щітку, яка не буде травмувати пародонт, але ефективно видалить наліт з поверхні зубів, язика та ясен.

Засоби для чищення зубів повинні бути якісні, краще з терапевтичним ефектом. Наприклад, протизапальні, судинозміцнюючі. Кращі засоби – виписані стоматологом. Місцям, які складно очищаються за допомогою щітки, потрібно приділяти особливої увагу. Для догляду за проміжками між зубами потрібні міжзубні йоржики, а для очищення глибоких пародонтальних кишень – іригатор.

Професійна санація ротової порожнини проводиться лікарем гігієністом 1 раз на 6 місяців для людей, у яких немає захворювань тканин пародонту. Однак, якщо захворювання є або домашня гігієна дотримується недостатньо ретельно, професійні чищення необхідно проводити частіше.

До факторів, які можуть ускладнювати домашню гігієну, відносяться: неправильне розташування зубів (неправильний прикус), ортодонтичні апарати, ортопедичні конструкції (коронки та мости), імплантати, неправильне розташування восьмих зубів і т.д.

Профілактика захворювань. Рентген порожнини рота

Систематична профілактика захворювань порожнини рота повинна проходити під контролем стоматолога або пародонтолога. Навіть при відсутності скарг і симптомів необхідний профілактичний огляд один раз у рік із проведенням діагностичних процедур. Наприклад, панорамний рентген знімок порожнини рота покаже приховані патологічні процеси.

У групі ризику, схильній до гінгівіту, знаходяться діти. Для них профілактика порожнини рота не менш важлива. Доглядати за яснами малюка потрібно з перших днів народження, протираючи їх м’якою тканиною після годування. Починати чистити зуби потрібно з моменту появи першого молочного різця. В 3 роки дитина повинна самостійно справлятися з гігієнічною процедурою під наглядом дорослих, а також відвідувати дитячого стоматолога.

Перше відвідування стоматолога рекомендується у віці приблизно 6 місяців або в момент, коли прорізався перший зуб. Перший візит більше розрахований на батьків, лікар розповість, як доглядати за зубами дитини, а також пояснить батькам, як впливає дитяче харчування на здоров’я зубів і порожнини рота.

Незбалансоване харчування, дефіцит вітамінів і мінералів – одна із причин захворювань зубів і м’яких тканин. З моменту прорізування зубів дитині важливо вживати тверду їжу, свіжі овочі та фрукти. А також вчасно проводити огляд у стоматолога.

Профілактика захворювань пародонту