Лікування захворювань ясен - діагностика та способи лікування в PerioCenter

Лікування захворювань ясен

Ефективне лікування захворювань ясен забезпечується комплексним підходом і профілактичними процедурами, що закріплюють результат.

Терапевтичний метод лікування захворювань тканин пародонту на даний момент є найефективнішим і визнаним золотим стандартом по усьому світу. Ціль терапії – забрати основну причину захворювання – бактеріальний наліт на поверхні зуба.

У терапевтичний комплекс лікування захворювання ясен входить:

  • Діагностика;
  • Консервативне лікування: професійне чищення зубів над яснами й поддесневой скейлинг;
  • Додаткові методики: вектор- терапія, фотодинамічна/ лазер-терапія, плазмотерапия, озонотерапия.

Лікування ясен народними засобами, антибіотиками

При патологіях, спровокованих мікроорганізмами і грамнегативними анаеробними бактеріями, проводиться лікування ясен антибіотиками. Препарати – антибіотики, призначаються при виразковому і некротичному гінгівіті, середній і важкій формі пародонтиту. Такі форми патологій не піддаються іншій терапії, а лікування ясен народними засобами розглядається як допоміжні заходи для купірування болю і набряку.

На жаль народними засобами вилікувати гінгівіт, пародонтит, пародонтоз та переімплантит неможливо! Це пов’язано з тим, що причина захворювань ясен знаходиться глибше і неможливо її усунення без допомоги медичного персоналу.

Засоби для лікування ясен, народне лікування ясен

Антибіотики, як засоби для лікування ясен, застосовуються в різній формі: таблетки і капсули для перорального прийому, гелі та розчини для місцевої обробки ясен при наявності свищів, нагноєнь, інфекцій.

Лікарі розглядають народне лікування ясен, як додаток до основного, але застосовуючи в якості лікування народні засоби, які усувають тільки симптом (кровотеча), а не причину захворювання. Несвоєчасний початок лікувальних процедур посилює ступінь тяжкості захворювання, а чим важче ступінь захворювання тим складніше його лікувати. Народні засоби хороші для дітей і вагітних жінок. Аплікації, зрошення та ванночки з настоїв і відварів знімають біль і набряк, зупиняють кровотечу.

Флюс на яснах. Лікування свища на яснах

Поширений і ефективний метод лікування захворювань ясен – ін’єкційне введення антибіотиків. Методика застосовується при важких формах хвороб, коли є необхідність локального впливу засобів. Наприклад, лікування свища на яснах або флюсу. Лікування антибіотиками свища або флюсу завжди доповнюється вітамінотерапією, ретельно підібраним раціоном харчування і народними засобами.

При гінгівіті, коли спостерігається надлишок тканин, проводиться гінгівотомія. Цим методом також розкривають флюс на яснах, лікування свища на яснах теж доповнюється цією методикою.

Мукогінгівальні хірургічні операції актуальні при рецесії ясен, коли закрити оголену частину зуба можна узятим з ротової порожнини клаптем тканини.

Лікування ясен: вектор, лазером

Малотравматичне лікування ясен лазером або апаратне лікування ясен – Вектор, забезпечують результат навіть при запущених формах захворювань і ускладненнях (свищах, флюсі).

Апарат Вектор, на відміну від лазера, поєднує механічне і лікарське лікування: під час чищення зубоясенних кишень через вібруючий наконечник подається лікувальна суміш. Вектор хороший для пацієнтів з високою чутливістю і може використовуватися при хворобливих станах – флюсі і свищах.

Крім апарату Вектор, комплексний вплив на ясна надає лазер: під його впливом гинуть бактерії, а нанесений хлорофіл перетворюється в плівку, яка протистоїть утворенню нових мікроорганізмів. Дистанційні лазером тканини не кровоточать, пройшовши природну коагуляцію.

Лікування захворювань ясен