Зубна нитка: користь чи шкода, відгуки, як правильно користуватися зубною ниткою
Зубна нитка

Зубна нитка

Більшість з нас думає, що для підтримки гігієни порожнини рота досить чистити зуби зубною щіткою. Однак існує безліч інших пристосувань, серед яких зубна нитка.

З даної статті Ви дізнаєтеся, як правильно користуватися зубною ниткою, користь чи шкоду вона завдає, на що потрібно звертати увагу, вибираючи зубну нитку, чим її можна замінити, а також ознайомитеся з відгуками користувачів.

Як правильно користуватися зубною ниткою

Як не дивно, але багато хто не знають, як правильно чистити зуби зубною ниткою. Однак у цьому немає абсолютно нічого складного ― навчити, як користуватися зубною ниткою, можна і дорослих, і дітей ― головне практика!

Отже, навчитися, як правильно користуватися зубною ниткою, можна дотримуючись наступні рекомендації:

  • Для початку потрібно відрізати зубну нитку довжиною близько 45-50 см і накрутити її з обох кінців на середні пальці;
  • Для чищення одного зуба залишають близько 2-2,5 см нитки, які утримують великими і вказівними пальцями;
  • Далі акуратно проводять ниткою по передній і задній поверхні зуба рухами вгору-вниз, чистять міжзубні проміжки. Особливу увагу приділяють основі кожного зуба, при цьому акуратно проникаючи під лінію ясен;
  • Головне, що слід запам’ятати, навчаючись, як правильно чистити зуби зубною ниткою, ― ніколи не потрібно смикати ниткою, або робити будь-яких інших рухів з силою. У зворотному випадку зубна нитка може призвести шкоду, а не користь;
  • Для кожного зуба потрібно замінювати ділянку нитки.

Перед тим, як користуватися зубною ниткою, можна також ознайомитися з відгуками пацієнтів, або найкраще ― подивитись навчальне відео. Як чистити зуби зубною ниткою правильно, може детально розповісти ваш стоматолог.

Зубна нитка: користь чи шкода?

Багато фахівці не можуть прийти до остаточного висновку, зубна нитка ― користь чи шкода. З одного боку, зубна нитка відмінно справляється з зубними відкладеннями і частинками їжі, які накопичуються у важкодоступних для щітки міжзубних проміжках і пришийкових областях.

Прибираючи цей наліт, зубна нитка, за деякими дослідженнями, знижує ризик виникнення карієсу, гінгівіту. Ще одна користь зубної нитки ― нею легко користуватися у випадках, коли неможливо чистити зуби щіткою. Доступна ціна ― ще один плюс, яким володіє зубна нитка. Шкода зубної нитки полягає в тому, що нею легко пошкодити ясна. До місця ушкодження нерідко потрапляє інфекція, що призводить до запалення. Слід пам’ятати, що при вже наявних захворюваннях ясен, або пародонту протипоказана зубна нитка.Шкода від зубної нитки, як стверджують деякі фахівці, полягає і в тому, що якщо часто нею користуватися, то стирається емаль. Однак цей факт науково не доведено.

Оскільки та відгуки користувачів і думки фахівців не одностайні, визначити, що таке зубна нитка: користь чи шкода, можна тільки з особистого досвіду.

Як вибрати зубну нитку, відгуки покупців

Після того, як ми дізналися про правильну техніку чищення зубів ниткою, виникає питання — як вибрати зубну нитку. На сьогодні існує величезна кількість різних ниток — вони відрізняються не тільки фірмою виробництва, але і матеріалом, з якого виготовлені.

Існує кілька видів ниток — круглі та плоскі залежно від типу перерізу, вощені, або не вощені залежно від покриття воском, просочені (антисептик, фторид натрію, ароматизатори і ін.) і непросочені. Найчастіше вибрати відповідну нитку можна тільки перепробувавши кілька. Однак деякі поради щодо того, як вибрати зубну нитку, можна знайти й у відгуках покупців.

Отже, чистити зуби плоскої зубною ниткою часто краще тим, у кого зуби дуже тісно прилягають один до одного, а власникам широких міжзубних проміжків потрібна кругла зубна нитка. Відгуки також різні про вощену і не вощену зубних нитках. Вощена більш гладко ковзає по зубних поверхнях, нею важче пошкодити ясна, тому її можна вибирати при легкому гінгівіті. Але така нитка трохи гірше, як стверджують відгуки, очищає зубний наліт.

Не вощена зубна нитка краще справляється з нальотом і залишками їжі. При використанні вона поділяється на окремі волокна, чим і пояснюється ефективність, якою володіє не вощена зубна нитка. Відгуки також містять багато корисної інформації щодо просочення. Нитка, просочена антисептичними розчинами (хлоргексидин) відмінно справляється з бактеріями, що викликають карієс. Якщо Ви хочете прибрати неприємний запах з рота, то доцільно користуватися нитками з ароматизаторами (ментол, фруктові). Також нитка може допомогти зміцнити зуби — для цього її просочують фторидом натрію.

Потрібна і чим можна замінити зубну нитку?

Потрібна зубна нитка, якщо правильно і регулярно чистити зуби щіткою? Відгуки користувачів і фахівців запевняють, що так. Зубна нитка при правильному використанні, дає відмінний результат і допомагає позбутися від нальоту в будь-який момент! Однак визначити для себе, чи потрібна зубна нитка, можна тільки спробувавши нею користуватися.

Також часто у людей виникає питання, чим можна замінити зубну нитку в разі, якщо вона раптово закінчилася. Багато замінюють її звичайної, або шовковою ниткою. Це категорично неправильно, так як вони можуть принести багато шкоди — ними можна легко пошкодити ясна і занести в ранку інфекцію! Зубочистка, жувальна гумка, або іригатор — ось, чим можна замінити зубну нитку на думку фахівців.

Записатися на прийом
Зубна нитка