Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Запалення ясен, причини запалення ясен

Кожна третя людина стикається з таким неприємним захворюванням, як запалення ясен.

Причини запалення ясен :

  • травми ясен від некоректно встановлених пломб, протезів, брекет-систем та ін;
  • початок розвитку періодонтиту;
  • алергія;
  • захворювання внутрішніх органів;
  • гормональний дисбаланс;
  • слабкий імунітет.

Неякісна гігієна порожнини рота призводить до розвитку гінгівіту, а згодом – пародонтиту. Протягом дня між зубів і у їх підстави скупчується велика кількість мікроорганізмів. Їх колонізація і процеси життєдіяльності стають причиною не тільки карієсу, але запального процесу ясен. Вони впливають на тканини і призводять до деструкції.

Натирання пломбами або протезами веде до появи саден і мікротравм на щоках і яснах. Після візиту до стоматолога і лікування карієсу звертайте особливу увагу, якщо пломба занадто велика. Просіть лікаря обточити її до тих пір, поки Вам не буде комфортно. Дуже часто дуги брекетів стають причиною вогнищ запалення.

Періодонтит характеризується запаленням тканин, розташованих навколо кореня зуба. Таке запалення ясен без відповідного лікування призводить до утворення кіст. Більш докладно розглянемо це питання в окремому пункті.

Алергічні реакції зазвичай проявляються почервонінням слизових оболонок. В окремих випадках запалюються і ясна.

Чому запалюються ясна

Однією з причин, чому запалюються ясна, є порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи, особливо цукровий діабет, серцево-судинні захворювання можуть провокувати набряки і болі в яснах. Вагітні жінки часто страждають запаленням ясен аж до пологів.

Ендокринні збої, стреси, нестача вітамінів – мала частина причин запалення ясен. В такому випадку, стоматолог Вам не помічник. Необхідно пройти комплексне медичне обстеження для виявлення дійсних чинників.

Кровоточивість здатні викликати деякі лікарські препарати. До них відносяться протизаплідні таблетки, антигістамінні засоби, антидепресанти, препарати для зниження тиску, судинозвужувальні ліки, навіть краплі для носа можуть викликати запалення ясен. Перш, ніж почати приймати ліки при такій проблемі як запалення ясен, проконсультуйтеся з лікарем і вивчіть детально інструкцію.

З-за ослабленого імунітету захисна функція організму не виконується. До цього призводить авітаміноз. Погана засвоюваність вітамінів створює ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів. Імунітет дітей не до кінця сформований, тому вони більш схильні до запалення ясен.

Стадії запалення ясен

В залежності від того, наскільки швидко Ви відреагували на проблему, стадія запалення може бути різною. Якщо прийти на наступний день після прояву перших симптомів (у нашому випадку, це, швидше за все, кровоточивість), лікар діагностує гінгівіт. Це захворювання перше в списку всіх хвороб ясен, і, відповідно, легше інших піддається лікуванню. Гінгівіт – це запалення ясен, наявність кровоточивості, почервоніння і болю при пальпації. В такому разі, першим справа усувається причина запалення. А симптоми пройдуть самі по собі. Прискорити цей процес допоможуть гелі і полоскання лікувальними розчинами.

запалення ясен фотоЧаста причини гінгівіту – неякісне чищення зубів і накопичення бактерій біля основи зуба. У цьому випадку професійної чистки буде достатньо, щоб проблема була вирішена. Якщо ж причина суто медична, наприклад, некоректна установка пломби або коронки, то стоматолог зобов'язаний виправити недопрацювання.

Пародонтит – №2 в категорії «Захворювання ясен». Він розвивається з гінгівіту, якщо його ігнорувати. Захворювання більш складне і серйозне, може призвести до втрати зубів. Пародонт відповідає за утримання зуба в альвеолі. Коли розвивається пародонтит, тканини розшаровуються, і зуб стає рухомим.

Часта причини пародонтиту – скупчення бактерій внаслідок неякісного чищення зубів. Хвороба може розвинутися внаслідок спадковості. Гормональні збої також впливають на тканини пародонту. Авітаміноз призводить до зниження засвоюваності вітамінів і зниження захисних функцій організму.

Пародонтоз – наступна стадія пародонтиту. Здавалося б, симптоми пародонтиту складно не помітити, а вже тим більше допустити їх розвитку. Річ у тому, що пародонтит зазвичай не супроводжується больовими відчуттями, тому похід до лікаря і відкладається. А ось пародонтоз супроводжується, та ще якими! Крім хворобливості, пацієнти скаржаться на оголення шийок і коренів зубів. А ясен при цьому можуть виглядати світлими і здоровими. Але якщо Ви надкусили тверду їжу і на ній залишилися сліди крові, без сумнівів, це ознака пародонтозу.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top