Що робити якщо опухла ясна і болить горло. Як зняти запалення ясен при застуді
Запалення ясен при застуді

Запалення ясен при застуді

Багато хворих скаржаться на запалення ясен при застуді. Будь-яка застуда сама по собі завдає чимало дискомфорту пацієнта і негативно позначається на загальному стані. Гіперемія, болючість і набряклість ясен, нерідко їх кровоточивість, які спостерігаються при запаленні, ще більше обтяжують стан хворого.

Ми пояснимо, чому виникає біль і запалення ясен при застуді й розповімо, як його зняти.

Чому болять ясна при застуді

Болять ясна при застуді з різних причин. Іноді пацієнт може відчувати біль в яснах внаслідок високої температури, яка викликає ломоту та біль у яснах, але й у всьому тілі. В умовах зниженого імунітету активується розмноження на яснах хвороботворних бактерій, що може стати причиною запального процесу і привести до стану, коли болять ясна при застуді.

Причиною запального процесу також може стати неврит трійчастого нерва, гайморит, якими може ускладнитися застуда. Буває, що опухають, або болять ясна при застуді не через самої застуди, а з-за препаратів, які приймає хворий вчасно лікування.

Опухла десна і болить горло, що робити?

Опухла десна і болить горло ― саме з такими скаргами звертаються пацієнти. В більшості випадків при наявності цих симптомів хворі тікають або до терапевта, або до стоматолога, а треба було б до інфекціоніста, так як, якщо опухла десна і болить горло, то це швидше за все ангіна, або тонзиліт!

Крім того, що болить ясна і горло при ангіні також буде спостерігатися підвищення температури тіла, зниження апетиту, загальне нездужання. При огляді увагу на себе звертає білий наліт на гіперемірованих мигдалинах.

Перше, що потрібно зробити, якщо опухла десна і болить горло, звернутися до лікаря, який проведе огляд і додаткові методи дослідження для підтвердження діагнозу ангіни. Якщо болить ясна і горло все-таки через ангіни, то лікування у більшості випадків не обійдеться без антибіотиків. Також застосовуються місцеві антисептичні засоби, жарознижуючі, протизапальні. Можна полоскати ротову порожнину відварами ромашки, шавлії, календули, які володіють заспокійливими і антисептичними властивостями.

Як зняти запалення ясен при застуді?

Щоб зняти запалення ясен при застуді, потрібно в першу чергу підібрати правильне і ефективне лікування основного захворювання. Через те, що запалення ясен при застуді часто є симптоматичним, то воно буде регресувати в міру одужання пацієнта.

Зняти запалення ясен допоможуть також протизапальні та антисептичні засоби. Існує безліч антисептичних ополіскувачів, наприклад Асепта, Пародонтакс, Лістерін, Лакалут і безліч інших. Зняти запалення ясен також допоможуть і відвари лікарських трав ― ромашка, шавлія, календула, ― які мають дезінфікуючу і протизапальну властивості.

Щоб зняти запалення ясен при застуді, не слід забувати і про ретельну гігієну порожнини рота, яка є запорукою здорових зубів і ясен!

Записатися на прийом
Запалення ясен при застуді