Чому болять ясна під протезом? Тиск, запалення ясен під зубним протезом
Запалення ясен під зубним протезом

Запалення ясен під зубним протезом

Запалення ясен під зубним протезом — патологічна зміна, яка нерідко виникає у пацієнтів, що використовують ортопедичні конструкції. Як результат, може з’явитися підвищена чутливість і кровоточивість ясен, відчуття, що протез тисне або натирає м’які тканини.

Проблема може розвинутися як при носінні знімних, так і незнімних конструкцій.

Якщо після протезування у вас болить зуб або ви підозрюєте запалення ясен під зубним протезом, не відкладайте візит до стоматолога! Своєчасне звернення до фахівця дозволить усунути проблему і уникнути більш серйозних ускладнень. При запаленні ясен не варто займатися самолікуванням.

Чому болять ясна під протезом?

Щоб зрозуміти, як лікувати пацієнта, спочатку необхідно розібратися, чому болять ясна під протезом. Причини можуть бути різними, але спочатку фахівець звертає увагу на те, в який період виник дискомфорт.

У більшості пацієнтів симптом з’являється в період адаптації (відразу після установки ортопедичної конструкції). Хворому здається, що зубний протез натирає ясна, здавлює її. У такій ситуації, як правило, спеціалізована допомога не потрібна, симптоми стихають самі по собі. Досить дотримуватися правил догляду за ротовою порожниною, іноді призначається симптоматична терапія.

Якщо ж біль в яснах від протезів з’явився через деякий час після їх установки, причини які мають бути визначеними. І від них залежить подальше лікування.

Алергія на матеріал

Якщо зубний міст тисне на ясна і викликає біль, причини можуть бути наступними:

 1. Некомфортна конструкція. Нерідко міст тисне на ясна, якщо має занадто тверду основу або металеві гачки, які викликають дискомфорт. Викликати запалення і біль може також невірно підібраний протез.
 2. Алергія на матеріалл. При непереносимості металу або пластмаси, з якої виготовлена конструкція, у пацієнта може виникнути біль, почервоніння слизової оболонки рота, дрібна висипка в області зіткнення.
 3. Неправильне навантаження на протез. Якщо раніше ви дотримувалися щадного режиму харчування і потім почали давати велике навантаження на конструкцію, може здаватися, що зубний протез тисне на ясна.
 4. Недостатня гігієна порожнини рота. Якщо ви помітили, що зубний протез натирає ясна, задумайтеся — чи правильно ви за ним доглядаєте. На поверхні ортопедичних систем наліт осідає ще швидше, ніж на зубах, провокуючи скупчення бактерій і викликаючи запалення.
 5. Дефіцит вітамінів і мінералів в організмі. Через брак поживних речовин тканини пародонту слабшають, починають кровоточити. При такому стані зубний міст тисне на ясна ще більше, посилюючи цю симптоматику, і з часом може привести до запальних змін.

Якщо незнімний або бюгельний протез тисне на ясна і викликає дискомфорт, не відкладайте візит до стоматолога незалежно від того, коли він був встановлений.

Звернутися з такою проблемою ви можете в Періоцентр. Досвідчений стоматолог проведе огляд, встановить причину запальних змін і призначить ефективне лікування.

Що робити, якщо від протеза болять ясна?

Якщо з’явився біль в яснах від протезів, перш за все необхідно приділити увагу якісному догляду за ротовою порожниною. Також не варто відкладати візит до стоматолога, адже тільки він зможе призначити етіологічне лікування.

Коли у пацієнта від протеза болять ясна, важливо починати з усунення першопричини патологічного стану. Можуть проводитися такі маніпуляції:

 • корекція або повне видалення і заміна ортопедичної конструкції
 • професійна чистка зубів від каменю і нальоту
 • санація хронічних вогнищ інфекції

Якщо болять ясна під знімним протезом або під незнімноюю конструкцією, може призначатися медикаментозна терапія, що включає:

 • антибактеріальні засоби
 • антисептики для полоскання порожнини рота
 • протизапальні засоби для місцевого застосування — креми, гелі, мазі

У кожному клінічному випадку лікування підбирається індивідуально в залежності від причини запалення і його вираженості, загального стану здоров’я хворого і типу протеза.

Чим зняти запалення під протезом?

Відвар кори дуба

Якщо відразу відправитися на прийом до стоматолога немає можливості, в допомогу прийдуть рослинні засоби. Зменшити біль і запалення ясен під протезом допоможуть полоскання рота відваром кори дуба, шавлії і ромашки. Вони знімають почервоніння, стимулюють регенерацію і перешкоджають розмноженню патогенної мікрофлори. Також можна скористатися антибактеріальними засобами для полоскання порожнини рота, які продаються в аптеці в готовому вигляді.

Якщо присутнє запалення ясен під знімним протезом, слід прибрати конструкцію і не носити її до відвідування фахівця, паралельно забезпечивши якісну гігієну ротовій порожнині.

Зменшити дискомфорт допоможуть і такі методи:

 • дбайливий масаж ясен м’якою щіткою або пальцем
 • обмеження навантаження на область ураження при вживанні їжі
 • щадне харчування

Точно визначити, чим зняти запалення ясен під протезом зможе тільки лікар-стоматолог після огляду ротової порожнини і визначення причини патологічних змін.

Пам’ятайте! Запалення ясен під протезом може призвести до більш серйозних ускладнень — пародонтиту, деструкції кісткової тканини і адентії. Тому не відкладайте своєчасне звернення до лікаря при появі щонайменших патологічних ознак.

Записатися на прийом
Запалення ясен під зубним протезом