Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Закритий та відкритий кюретаж пародонтальних кишень

При нерегулярній та неретельній гігієні ротової порожнини м'який зубний наліт накопичується не тільки на зубах, але й під яснами, формуючи пародонтальні кишені, які з часом поглиблюються. Залишки їжі, котрі накопичуються в цих кишенях, є відмінним середовищем для розмноження бактерій. Це веде до різних захворювань пародонту. Щоб їх уникнути проводять кюретаж пародонтальних кишень. Лікування багатьох стоматологічних захворювань не обходиться без цієї процедури — гінгівіт, пародонтит, пародонтоз.

Отже, закритий та відкритий кюретаж пародонтальних кишень — широко застосовувана в стоматології процедура. Вона спрямована на очистку зубоясенних кишень від продуктів життєдіяльності бактерій, грануляційної тканини, а також зняття м'якого та твердого зубного нальоту з поверхні зубів. Багатьом пацієнтам вирішити такі стоматологічні проблеми, як неприємний запах з рота, кровоточивість, набряк ясен, допомагає вирішити саме кюретаж пародонтальних кишень!

Лікування жодної стоматологічної патології не дає ефекту, якщо попередньо не були очищені зубоясневі кишені. Ось чому ця процедура так важлива!

Далі в статті розповімо, що таке закритий та відкритий кюретаж пародонтальних кишень, які показання до їх проведення існують, а також ознайомимося з відгуками пацієнтів.

Закритий кюретаж пародонтальних кишень: в яких випадках потрібна процедура

Закритий кюретаж пародонтальних кишень — це механічне очищення пародонтальної кишені, глибина якої не перевищує 5 мм. Стоматолог видаляє з неї зубні відкладення та грануляційну тканину, не здійснюючи розрізу ясен.

Закритий кюретаж пародонтальних кишень показаний для лікування в наступних випадках:

 1. Дуже щільна структура ясен.
 2. Запалення ясен легкого, або середнього ступеня тяжкості.
 3. Хронічне запалення ясен.
 4. Перед хірургічним втручанням на яснах.
 5. Перед імплантацією.

Закритий кюретаж пародонтальних кишень проводиться тільки при відсутності кісткових кишень.

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень: показання, протипоказання, відгуки

Коли проводиться відкритий кюретаж пародонтальних кишень? Відгуки фахівців радять проводити кюретаж пародонтальних кишень відкритий в наступних випадках:

 1. Довжина зубоясенних кишень перевищує 5 мм.
 2. Деформації міжзубних сосочків.
 3. Нещільне прилягання ясен до зуба.
 4. Стрімке спадання кісткової тканини та значний відсоток грануляції.
 5. Гінгівіт.

Коли не рекомендується робити відкритий кюретаж пародонтальних кишень? Відгуки фахівців застерігають від проведення даної процедури в таких випадках:

 1. Надмірно тонка тканина ясен.
 2. Некроз, або нагноєння ясенного краю.
 3. Наявність інфекційних, або запальних захворювань ротової порожнини в гострій стадії.
 4. Підвищена рухливість зубів.

Чи ефективний відкритий кюретаж пародонтальних кишень? Відгуки пацієнтів містять більше позитивних моментів, ніж негативних.

До головних плюсів такого лікування пацієнти відносять ефективність відкритого кюретажу — завдяки цій процедурі видаляється не тільки вміст зубоясенної кишені, а й сама кишеня. Крім цього, спостерігається стійка ремісія — рецидив не спостерігається близько 3-4 років. Зуби та ясна після процедури набувають здорового та доглянутого вигляду. З негативних моментів пацієнти в своїх відгуках виділяють вартість процедури, тривалість та високий ризик опущення ясен після кюретажу.не совершая разреза десны.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top