Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Захворювання ясен

Крім того, що зуби необхідні для пережовування їжі і формування мови, вони є важливим естетичним елементом. Набагато приємніше спілкуватися з людиною, у якого зуби здорові, білі і не несуть неприємного запаху. Але шкідливі звички, неправильне харчування, хвороби ясен і зубів негативно виявляються на красу посмішки.

При гігієні рота важливо доглядати не тільки за зубами, але і за яснами.

Захворювання ясен і зубів пов'язані один з одним і одна незначна дірка в зубі може стати причиною серйозного гінгівіту. Які бувають хвороби ясен, причини їх розвитку та заходи профілактики, фото розглянемо в статті далі.

Які бувають види хвороби ясен

Основною функцією ясен є захисна функція ‒ саме вони охороняють коріння зубів від хвороботворної інфекції, механічних пошкоджень. Також десна виконують опорну, що амортизує, пластичну, сенсорну, трофічну функції, тому їх здоров'я дуже важливо для організму людини в цілому.

Знати які бувають хвороби ясен дуже важливо, тому що саме цим визначається майбутнє лікування. На методи профілактики, до речі, види хвороби ясен ніяк не впливають ‒ і для гінгівіту, і для пародонтиту вони однакові. Отже, бувають такі види хвороби ясен:

 1. Гінгівіт ‒ запалення маргінальної (крайової) частини ясен ‒ тій, яка прилягає до зуба. Кровоточивість, набряк, гіперемія слизової є основними симптомами цього захворювання ясен.
 2. Пародонтит ‒ вид запального захворювання ясен, який виникає внаслідок запущеного гінгівіту. Супроводжується ураженням усіх тканин, що оточують зуб, хворобливими відчуттями, кровоточивістю ясен, нерідко наявністю гнійних виділень (фото гнійного пародонтиту нижче), рухливістю зубів.
 3. Пародонтоз ‒ виникає переважно з віком, що характеризується порушенням кровопостачання і атрофією навколозубних тканин.

Якщо Ви ніколи не стикалися з вищезазначеної патологією і не знаєте, як виглядають різні види хвороби ясен ‒ фото далі.

Причини хвороби ясен

Щоб уникнути розвитку патології, потрібно знати які бувають головні причини хвороби ясен, основні методи її профілактики.

Неправильне харчування, недостатня гігієна порожнини рота, шкідливі звички (куріння, алкоголь), дуже холодна або занадто гаряча їжа та напої ‒ тригерні чинники в розвитку хвороби ясен у людини. Але все-таки основні причини хвороби ясен ‒ це патогенні бактерії, які розмножуються в зубному нальоті, хворих, або недостатньо пролікованих зубах.

Профілактика захворювань ясен

Проводити профілактику значно простіше, економніше, приємніше, ніж лікування. Це стосується будь-якого захворювання і ясна ‒ не виняток. Профілактика захворювань ясен включає:

 1. Регулярні огляди стоматолога (раз в півроку-рік).
 2. Своєчасне лікування карієсу та іншої зубної патології.
 3. Ретельне дотримання гігієни ротової порожнини ‒ дворазова чистка зубів (вранці і ввечері), використання зубної нитки після кожного прийому їжі.
 4. Використання спеціальних ополіскувачів, лікувальних зубних паст.
 5. Правильне харчування, введення твердої їжі в свій раціон.

Отже, своєчасне лікування та профілактика захворювань ясен вкрай важливі, оскільки хвороби ясен можуть призвести до серйозних ускладнень ‒ втрата зубів, неприємний запах з рота, поширення інфекції по всьому організму.

Хвороби ясен у людини, фото

При несвоєчасному лікуванні може розвинутись ускладнена форма хвороби ясен. Фото демонструють які бувають види ясенних захворювань, різні форми їх тяжкості.
На фото нижче можна побачити, як виглядають наслідки несвоєчасно вилікувані хвороби ясен у людини.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top