Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Захворювання ясен, лікування

Більше ніж 90% людей середнього віку страждають тим чи іншим захворюванням ясен. Не оминула ця напасть і молоде покоління. Запалення ясен першим звертає на себе увагу. Не варто думати, що захворювання ясен менш небезпечні, ніж звичний карієс. Справи йдуть інакше.

Існує цілий ряд симптомів, які допоможуть Вам самостійно діагностувати те чи інше захворювання ясен.

Лікування самостійно навряд чи вдасться провести ефективно. У цьому обов'язково допоможе лікар-пародонтолог. Спеціалізована клініка пародонтології Perio Center створена саме для цих цілей. Вузькопрофільні лікарі з багаторічним досвідом роботи не лише діагностують захворювання ясен, але і призначать курс лікування з гарантіями в найкоротші терміни!

Хвороби ясен у людини

Існує 3 основних хвороби ясен у людини: гінгівіт, пародонтит і пародонтоз. Різко двоє останніх рідко починаються, зазвичай вони розвиваються з гінгівіту. Гінгівіт – це і є запалення ясен (фото можна побачити на сайті).

Характеризується гінгівіт почервонінням, набряклістю і кровоточивістю. З хворобою несвідомо стикаються практично всі люди. Станом на сьогодні хвороба має таке ж поширення, як, наприклад, нежить. Такі симптоми, як кров під час чищення зубів, відчуття свербіння в яснах і періодичний біль при дотику свідчать про гінгівіті. Якщо хворобу не лікувати, розвивається пародонтит.

Пародонтитом називають запалення тканин пародонту. Це комплекс тканин, які утримують зуби і не дають їм тинятися. Десна входить до складу пародонту, тому вона запалюється апріорі, а разом з нею і кістка. Вона починає розсмоктуватися. Цей процес не можливо зупинити, і навіть попередити, регулярними відвідинами стоматолога.

Пародонтоз можна виділити в окреме захворювання, яке не пов'язане з попередніми. Якщо гінгівіт і пародонтит – різні стадії одного і того ж, то пародонтоз – зовсім інша історія. Це захворювання обмінно-дистрофічної природи, яке характеризується поступовим потоншенням десни, яка зберігає здоровий колір. Пацієнти рідко усвідомлюють в чому проблема, і звертаються несвоєчасно. На пізніх стадіях зуби розходяться, і утворюються щілини.

Хвороби ясен, симптоми

Як же проявляють себе хвороби ясен? Симптоми запалення ясен наступні:

1. Кровоточивість: виділення певної кількості крові; проявляється зазвичай при механічному впливі на десну – чищення зубів або прийомі твердої їжі.

2. Зміна кольору: в нормі десна блідо-рожевого кольору; зміна кольору в бік як почервоніння, так і синюшності, говорить про запалення.

3. Біль: присутність хворобливості під час чищення зубів або будь-якого іншого торкання також тривожний сигнал.

4. Набряк може бути різної форми; набрякає як один зуб, так і цілий зубний ряд.

5. Зміна щільності ясна: в нормі десна щільна; коли тканина стає м'якою, необхідний візит до фахівця.

6. Запах з рота: першопричиною запалення ясен є бактерії; їх розмноження провокує появу неприємного запаху з рота

7. Колір зубів: наліт, який накопичується на зубах, з часом надає їм жовтуватий колір; незабаром утворюються камені – щільні скупчення нальоту біля основи зуба.

8. Кіста: кіста вважається більш пізнім симптомом, з неї запалення не починається; причиною гнійного мішечка» стає недолікований карієс, неякісно канали запломбовані або помилкова перфорація зуба.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top