Ясенна кишеня: симптоми, лікування, відкритий кюретаж пародонтальних кишень
Ясенна кишеня, лікування

Ясенна кишеня, лікування

В стоматології захворювання ясен зустрічаються приблизно у 80% пацієнтів. Цьому сприяють наявність захворювань зубів, зневага гігієною ротової порожнини, шкідливі звички. Досить частою скаргою, яка приводить людину в кабінет стоматолога, є запалення ясенневої кишені. Симптоми цього захворювання, його лікування, а також умови, в яких вимагається відкритий або закритий кюретаж розглянемо в цій статті.

В нормі десна щільно облягає зуб. Між краєм ясен і поверхнею зуба існує поглиблення — ясенна борозна, або десневой кишеню.

Як проявляється запалення пародонтальної кишені, лікування та профілактика його — далі.

Запалення ясенної (пародонтальної) кишені: симптоми, лікування

При недостатній, або неправильній чистці зубів в ясенній борозні накопичуються частинки їжі, мікроорганізми, які є причиною утворення зубного каменю і провокують запалення ясенневої кишені. Симптоми залежать від стадії і тяжкості захворювання.

Отже, часто супроводжують запалення ясенневої кишені симптоми, як:

  1. Підвищена кровоточивість ясен — не тільки при чищенні зубів, але і при прийомі їжі і навіть без будь-яких причин.
  2. Набряк і гіперемія слизової ясенної борозни.
  3. Біль при чищенні зубів і прийомі їжі.
  4. Галітоз (неприємний запах з рота).
  5. Утворенню зубного каменю.
  6. Виділення гною з запаленої кишені.

Як прибрати запалення пародонтальної кишені? Лікування залежить від тяжкості захворювання.

Лікування пародонтальних кишень

В нормі яснева кишеня повинна бути проходимою не більш, ніж на 3 мм. Але якщо ця глибина збільшується, то лікування пародонтальних кишень ні в якому разі не має відтягуватися.
Існує три стадії даного захворювання — легка (прохідність кишені становить 3-3,5 мм), стадія середньої тяжкості (глибина кишені дорівнює 4-5 мм) і тяжка (кишеню більше 5 мм). Щоб уникнути серйозних наслідків і не запустити ясневу кишеню, лікування слід починати відразу після появи перших симптомів.

Яснева кишеня, лікування на легкій стадії

Легка стадія ясневої кишені протікає у формі гінгівіту. Лікування зводиться до місцевого використання антибактеріальних, антисептичних засобів, аплікацій з трав’яними відварами. В деяких випадках потрібен кюретаж.

Лікування пародонтальних кишень на середній і тяжкій стадіях

На цих стадіях одним медикаментозним лікуванням не обійтися, тому треба проводити кюретаж.

Додатковими в лікуванні є наступні заходи:

  1. Лікування захворювань зубів, які погіршують перебіг запалення пародонтальних кишень.
  2. Місцеве медикаментозне лікування, що включає антибактеріальні та антисептичні препарати.
  3. Полоскання порожнини рота трав’яними відварами.

Використання цих заходів самостійно не дасть позитивного ефекту. Тому в більшості випадків проводять ще кюретаж пародонтальної кишені. Що це таке і які бувають види, розглянемо нижче.

Кюретаж пародонтальної кишені, що це?

Досить поширений в пародонтології процес — кюретаж пародонтальних кишень, що це таке? Це процедура механічного очищення кишень від нальоту, зубного каменю — продуктів життєдіяльності мікроорганізмів. Розрізняють відкритий і закритий кюретаж.

В яких випадках і за яких симптомах необхідний відкритий кюретаж пародонтальних кишень, а в яких закритий розберемося далі.

Відкритий кюретаж пародонтальних (ясенних) кишень

Отже, існує відкритий і закритий кюретаж пародонтальних кишень.

Кюретаж ясенної кишень закритим способом проводиться тільки в разі, якщо їх прохідність знаходиться в діапазоні 3-5 мм. Закритий кюретаж пародонтальних кишень, глибина яких перевищує 5 мм, дасть лише тимчасове поліпшення і загрожує розвитком рецидивів у майбутньому. Процедура здійснюється за допомогою стоматологічного інструментарію, лазера, або ультразвуку.

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень потрібно в більш важких випадках. Він є своєрідною хірургічною операцією, що виконується під місцевою анестезією. До нього вдаються, якщо глибина ясенневої кишені перевищує 5 мм

Такий кюретаж ясеннної кишень передбачає розтин ясен біля міжзубних сосочків для кращого доступу до поглиблення кишені. Очистивши кишеню від зубного каменю і нальоту, накладають шви.

Записатися на прийом
Ясенна кишеня, лікування