Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Які бувають хвороби ясен та які причини виникнення

Мати здорові ясна — мрія кожної людини. Оскільки лікування пародонтологічних та стоматологічних проблем відрізняється високою вартістю, процес цей тривалий та неприємний, то легше зберегти здоров'я, ніж його відновлювати.

Незважаючи на те, що розвиток медицини, велика кількість інформації та гігієнічних засобів по догляду зараз на високому рівні, все одно хвороба ясен — досить поширена проблема.

Однак, якщо вчасно звернути увагу на симптоми, розібратися в тому, які бувають хвороби ясен і причини їх появи, то навіть з допомогою народних засобів можна підтримувати своє самопочуття та здоров'я в нормі.

Симптоми хвороб ясен

Увага до себе — запорука підтримки здоров'я на потрібному рівні. Для своєчасного та ефективного лікування необхідно вчасно помітити симптоми хвороб ясен. Знання перших ознак поява проблеми стане дієвою зброєю в боротьбі з нею.

Отже, які бувають хвороби ясен та їх симптоми?

 • Перший тривожний дзвінок, на який однозначно потрібно звертати увагу — це поява кровотечі під час гігієнічних процедур або прийому їжі. Ви можете виявити невеликі краплі крові на зубній щітці або ж на місці укусу яблука. Навіть такий незначний момент повинен породити в вас сумніви.
 • Такий наочний симптом — це почервоніння на яснах. Різка зміна кольору тканин також говорить про нездорові зміни в організмі.
 • Хвороба ясен має й більш яскравий прояв у вигляді підвищеної чутливості. Якщо ви все частіше починаєш ловити себе на думці про дискомфортних відчуттях під час їжі, це показовий симптом, який свідчить про існуючу проблему.
 • І вкрай виразним симптомом, який точно неможливо втратити, є больовий синдром. Найчастіше при його появі люди перестають відкладати похід до стоматолога і нарешті, починають займатися вирішенням утвореної проблеми.

Поява даних ознак відбувається на основі певних причин. І як ми знаємо, ефективне лікування хвороби ясен починається з правильного визначення джерела проблеми.

Хвороби ясен — причини появи:

 • Основна причина, що породжує проблему — це неправильна гігієна ротової порожнини. Про те, як доглядати за зубами, нас вчать з дитинства, однак, не всі ставляться серйозно до цього питання, і тоді поява захворювання це просто питання часу.
 • При виявленні хвороби ясен, причини можуть бути й внутрішні, наприклад, порушення гормонального фону. В такому випадку навіть існують групи ризику. Серед найбільш схильних до негативних утворень виділяють людей, з порушеннями роботи ендокринної системи, підлітків, жінок у період вагітності.
 • Також механічні пошкодження можуть бути причиною та сприяти попаданню бактерій та мікроорганізмів в тканини пародонту, що веде до розвитку різних захворювань.

Щоб вчасно помітити симптоми, а після правильно визначити справжню причину та характер тієї чи іншої проблеми, потрібно систематично відвідувати стоматолога. Тоді вдасться помітити несприятливі зміни на ранніх етапах і зберегти здоров'я ясен.

Хвороби ясен: яке може знадобитися лікування

Хвороби ясен і лікування — основні методи:

 • Стоматологічна терапія з використанням фармацевтичних засобів, що здійснюється в клініці.
 • Якщо на ранніх етапах розвитку виявлена хвороба ясен, лікування народними засобами може бути ефективним, або використовуватися в якості допоміжного методу.
 • Не завжди при хворобі ясен лікування необхідно відразу. У певних випадках профілактичних методів може бути цілком достатньо (відноситься до захворювання на ранніх етапах).

Для досягнення більшої ефективності найчастіше всі методи використовуються комплексно. Тоді вдається отримати потрібний результат менш болісно та набагато швидше. Але всі методи повинні здійснюватися під наглядом лікаря, як прийом медикаментозних препаратів, так і використання засобів народної медицини.

Хвороби ясен: лікування народними засобами

Не завжди є можливість використовувати дорогі фармацевтичні препарати. І в деяких випадках це необов'язково, бо народні засоби від хвороби ясен можуть бути дійсно ефективними та корисними. Звичайно ж, лікування народними засобами, в основному стосується тих випадків, коли проблема виявлена на первинних етапах розвитку та ще не дійшла до незворотного стану.

Такі народні засоби від хвороби ясен, як настоянки та відвари на травах, допоможуть зняти запалення та больові відчуття. Також іноді доцільно робити масаж при хворобах ясен, лікування народними засобами має на увазі приготовані в домашніх умовах мазі. Найкраще, щоб вони складалися з заспокійливих трав, таких як ромашка або дубова кора.

Як зберегти здоров'я ясен: профілактика хвороб ясен

Щоб мати здорові ясна, достатньо виконувати прості дії, в яких головне — це регулярність. Серед таких:

 • Правильна гігієна рота.
 • Планові прийоми у стоматолога.
 • Збалансований раціон харчування — важливий фундамент для здоров'я ясен.
 • Періодичне проведення професійного чищення зубів.
 • Відстеження загального стану здоров'я, щоб уникнути появи захворювань, здатних спричинити за собою проблеми з яснами.

Будьте уважні до свого самопочуття та здоров'я ясен. Не відкладайте похід до лікаря, якщо відчуваєте дискомфорт.

Дотримуйтеся простих правил гігієни та здорового способу життя. Тоді у вас не тільки не буде проблем з яснами, але й з усіма іншими органами.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top