Флюс на яснах: як швидко вилікувати, які ознаки та як відрізнити флюс
Флюс на яснах

Флюс на яснах

Періостит, більш відомий як флюс — це запалення окістя, яке розвивається в результаті травми, або інфекції. Це досить поширене стоматологічне захворювання. Воно діагностується приблизно у 30% населення незалежно від віку і статі. Багатьох людей цікавить, як відрізнити флюс від запалення ясен, адже обидва захворювання викликають зміни з боку ясенної тканини.

Далі в статті ми розповімо, як відрізнити флюс від запалення ясен, які ознаки характерні для одного та іншого захворювання, а також ознайомимо з методами швидкого лікування та як виглядає флюс на фото.

Почему болят десны: причины

На самом деле причин, почему болят десны, может быть действительно очень много. И определить реальную самостоятельно в домашних условиях практически невозможно. Конечно, если у вас болят десна, причиной вероятнее всего будет воспалительный процесс. Однако, бывают и другие причины почему болят десны, среди них:

  • Десны болят зачастую, как проявление гингивита. Обратите внимание, нет ли у вас припухлостей и кровотечений во время чистки зубов или приема пищи.
  • Боль также может быть одним из симптомов маргинального пародонтита. Также может наблюдаться покраснение и опухлость.
  • Получение различных механических травм. В таких случаях, зачастую, если болят десна, причины кроются в коронках или протезах, которые вероятнее всего были неправильно установлены.
  • Частым явлением является рост зубов мудрости, сопровождающийся болевыми ощущениями.
  • Во многих случаях боль появляется после того, как был удален зуб. Особенно это применимо к ситуациям, когда затруднительное расположение не дает врачу аккуратно провести удаление, из-за чего повреждается слизистая оболочка.
  • Порезы десен в процессе обточки зуба также впоследствии могут вызывать боль и воспаление.

Как мы видим, любые болевые ощущения являются последствием и признаком тех или иных нарушений в нормальном функционировании пародонта.

Так если болят десны, что делать? Спросите вы. Попытаться слегка облегчить свое положение, заглушив боль, и как можно быстрее попасть на прием к стоматологу.

Як виглядає флюс на яснах: фото патології

Тільки знаючи, як виглядає флюс на яснах, можна своєчасно звернутися до лікаря і швидко вилікувати цю патологію. З перерахованих вище ознак, цілком можна уявити, як виглядає флюс на яснах — фото пацієнтів допоможуть в цьому.

Невелике щільне піднесення, яке має виразний білуватий колір через наявність гною та розташовується на гіперемійованих, набряклих яснах — саме так виглядає флюс. Фото, представлені нижче, відмінно демонструють це.
Як виглядає флюс на яснах (фото) на різних зубах можна також побачити в відгуках пацієнтів та на сайтах стоматологічних клінік.

Флюс на яснах: як швидко вилікувати флюс

Погіршення загального стану, утруднений прийом їжі, біль, косметичний дефект через набряклість обличчя — до всього цього веде флюс на яснах. Як швидко вилікувати патологію — питання, яке цікавить кожного пацієнта. Багато хто вдається до самолікування та цим тільки погіршують ситуацію.

Як вилікувати флюс на яснах швидко може порекомендувати тільки досвідчений лікар-стоматолог.

Лікування повинно бути комплексним і включати як місцеві, так і загальні заходи. Хірургічний розтин гнійника — головна умова, як вилікувати флюс на яснах швидко та ефективно. Тільки після цього пацієнтові призначаються медикаментозні препарати — антибіотики, протизапальні препарати, антисептичні засоби для полоскання. Свою ефективність в лікуванні флюсу довели й фізіотерапевтичні процедури (ультразвук, УВЧ, електрофорез, лазер).​

Записатися на прийом
Флюс на яснах