Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Як пов'язані мікроби в роті із захворюваннями ясен?

Бактеріальна флора — невід'ємна частина ротової порожнини. Мікроби в роті є в кожної людини, причому у великих кількостях. Залежно від виду вони виконують різні функції.

Не всі люди знають, що мікроби в роті, які присутні постійно, можуть викликати захворювання ясен і зубів. Щоб бактеріальна флора не породила розвиток патології, необхідно ретельно стежити за гігієною ротової порожнини.

Які мікроби живуть у роті?

Мікроби в роті людини присутні постійно у великій кількості (за різними даними, від 160 до 300 тис. бактерій). Домогтися повної стерильності неможливо навіть при використанні антибактеріальних засобів. Обумовлено це тим, що в ротовій порожнині ідеальні умови для розмноження бактерій:

  • підтримується стабільна температура 37 градусів
  • постійно волого
  • завжди є їжа

У ротовій порожнині живуть аеробні та анаеробні бактерії. Для існування одних потрібен кисень, для інших необхідне середовище без кисню. У роті людини є і корисні, і шкідливі мікроби. Корисна мікрофлора бере участь в процесі перетравлення їжі, сприяє засвоєнню різних поживних речовин організмом.

У великих кількостях живуть у роті і шкідливі бактерії, які можуть викликати різні захворювання. У багатьох людей є в ротовій порожнині стрептококи, стафілококи, пневмококи та інші шкідливі мікроби. Часто вони ніяк себе не проявляють до виникнення сприятливих умов, наприклад, зниження імунітету. Постійно в ротовій порожнині присутні і бактерії, які викликають карієс і захворювання ясен.

Знаючи, які мікроби живуть у роті, людина може забезпечити правильний догляд за ротовою порожниною, щоб попередити розвиток можливих патологій.

Як мікроби в роті впливають на стан зубів і ясен?

Шкідливі бактерії в роті людини здатні викликати розвиток карієсу і хвороб ясен. Мікроби на зубах з'являються вже через пару годин після гігієнічних процедур. Після прийому їжі вони починають активно розмножуватися, так як харчуються цукрами, які містяться в частинках їжі.

Мікроби на зубах утворюють м'який наліт. Якщо його вчасно не прибрати, наслідки можуть бути плачевними — карієс або запалення ясен. Обумовлено це тим, що в процесі своєї життєдіяльності бактерії виділяють кислоти. Вони надають агресивну дію на зубну емаль, в результаті чого може з'явитися карієс.

Крім цього, продукти життєдіяльності мікробів дратують ясна. Як наслідок, посилюється кровотік в цьому місці, тому при чищенні зубів може з'являтися кровотеча. Якщо не вжити певних заходів, стане розвиватися запальний процес. Вказувати на це буде почервоніння ясен і їх припухлість.

Якщо м'який зубний наліт не видаляти, під дією слини він мінерализуєтся. В подальшому прибрати його можна тільки ультразвуком або іншими професійними інструментами. Якщо цього не зробити, зубний камінь стане розсадником для мікробів.

Бактерії в роті людини будуть далі розмножуватися і все більше дратувати ясна. В результаті може розвинутися пародонтоз, а також оголитися зубні шийки і з'явитися рухливість зубів, що призведе їх випадання.

Що робити з бактеріями зубного нальоту?

Важливо приділяти достатню увагу гігієні ротової порожнини, щоб бактерії в роті не чинили негативного впливу на зуби і ясна. І хоча повністю позбутися від мікробів неможливо, дотримання деяких правил стане хорошою профілактикою карієсу і захворювань ясен.

Щоб бактерії зубного нальоту не позбавили вас красивої посмішки, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Обов'язково чистіть зуби вранці і ввечері.
  2. Щоб прибрати бактерії між зубами і в інших важкодоступних місцях, користуйтеся зубною ниткою і спеціальними зубними йоржиками.
  3. Регулярно користуйтеся антибактеріальним ополіскувачем, щоб знизити кількість шкідливих мікробів в роті. Добрими властивостями володіють засобами на основі трав. Вони додатково зміцнюють ясна.
  4. Використовуйте невеликі круглі щітки, щоб видаляти бактерії зубного нальоту, розташовані біля ясен. Застосовувати щітки з жорсткою щетиною не варто, так як вони можуть викликати роздратування м'яких тканин.

Також необхідно стежити за харчуванням. У раціон потрібно обов'язково включати велику кількість свіжих фруктів і овочів, а ось вживання випічки або продуктів, в яких міститься багато вуглеводів, варто скоротити.

Оскільки вичистити бактерії між зубами самостійно досить важко, необхідно 1-2 рази на рік робити професійну чистку. Скористатися такою послугою за прийнятною вартістю ви можете в Періоцентрі в Києві.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top