Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Як може допомогти зубна паста для ясен?

Не менш корисною може бути зубна паста для ясен, ніж для зубів. Дія на м'які тканини залежить від компонентів, які входять до складу. Якщо є симптоми гінгівіту, пародонтиту або пародонтозу, зубна паста для ясен включається в комплексну терапію. Вона здатна прискорити процес відновлення м'яких тканин, допомагає прибрати неприємні симптоми.

Паста для ясен може використовуватися при кровоточивості, набряклості, хворобливості м'яких тканин, а також при появі неприємного запаху з рота та інших ознаках запалення. Підходить вона не тільки для лікування, але і для профілактики пародонтиту, але повинна підбиратися виключно стоматологом.

Який вплив надає зубна паста на запалені ясна?

Незалежно від виробника зубна паста для ясен надає наступну дію:

 • усуває запальний процес;
 • знімає набряклість;
 • пригнічує активність патогенної мікрофлори (бактерій, які викликають запалення);
 • знеболює (усуває неприємні симптоми);
 • сприяє регенерації тканин (ділянки ушкодження швидше загоюються);
 • заспокоює слизову, попереджає її роздратування.

Пасти для ясен також живлять м'які тканини вітамінами, а зуби — необхідними мінералами. Вони надають зміцнючу дію за рахунок поліпшення кровопостачання і живлення тканин. Але і на цьому користь не закінчується.

Зубна паста для кровоточивих ясен зупиняє кровотечу, усуває печіння і попереджає появу неприємного запаху з рота. Лікувальний гігієнічний засіб знижує надмірну чутливість м'яких тканин і допомагає позбутися від дискомфорту. Правильно підібрана паста здатна попередити появу карієсу і утворення зубного нальоту, який часто провокує запальний процес.

Лікувальна зубна паста для ясен: основні компоненти

Лікувальна зубна паста для ясен відрізняється тим, що в її складі є активні компоненти, дія яких спрямована на купірування запального процесу, зняття неприємних симптомів і зміцнення м'яких тканин.

Паста для загоєння ясен зазвичай містить такі речовини:

 • Экстракты лекарственных трав для десенТриклозан або хлоргексидин. Мають виражені антибактеріальні та антисептичні властивості. Пригнічують активність патогенних мікроорганізмів, які викликають запалення.
 • З'єднання цинку і алюмінію. Запобігають утворенню зубного каменю і кровоточивість.
 • Екстракти лікарських рослин. Зазвичай роблять комплексну дію — протизапальну, антисептичну, зміцнюючу. Вони знімають набряки і роздратування, прискорюють загоєння ран.
 • Цитрат калію. Знижує чутливість нервових закінчень, допомагає боротися з неприємними симптомами.

Паста для загоєння ясен також може містити екстракт алое, прополіс або інші біологічно активні компоненти.

Паста для зміцнення ясен в своєму складі може містити:

 • екстракти фруктів (надають користь для ротової порожнини і надають засобу приємний аромат);
 • вітамінні комплекси (найчастіше до складу входять вітаміни B, A, E);
 • ефірні масла;
 • мінерали і ін.

Паста для зміцнення ясен зазвичай відрізняється натуральним складом, так як в ній переважають природні компоненти.

Яка зубна паста краще для ясен?

Складно однозначно сказати, яка зубна паста краще для ясен. Якщо потрібна зубна паста для проблемних ясен, при виборі слід орієнтуватися не на рекламу, а уважно вивчати склад та дію. Найкраще з таким завданням звернутися до стоматолога.

Важливо звертати увагу на призначення засоба — це може бути профілактика або лікування. Основна відмінність між різними видами полягає в складі і концентрації активних компонентів. Наприклад, зубна паста для ясен містить антисептик. Використовувати її для профілактичних цілей на постійній основі не можна, оскільки може постраждати корисна мікрофлора ротової порожнини.

Якщо проблеми з яснами тільки почали проявляти або були раніше, а ви хочете попередити рецидив, слід вибрати засіб для догляду за ротовою порожниною на основі натуральних компонентів. Екстракти лікарських рослин (ромашки, кори дуба, календули та ін.) Добре знімають ознаки запалення, попереджають розмноження патогенних мікроорганізмів, але при цьому не шкодять навіть при тривалому застосуванні.

Не менш важливо враховувати і проблеми з пародонтом. Наприклад, зубна паста для чутливих ясен може бути малоефективною при сильній кровотечі, а з підвищеною чутливістю не впорається засіб з регенеруючою дією.

 • Важливо! Зубна паста для кровоточивих ясен повинна підбиратися пародонтологом, гігієністом або стоматологом-терапевтом. Спеціаліст об'єктивно оцінить стан м'яких тканин і підбере ефективний засіб.

Лікувальна паста для ясен: як застосовувати?

Лечебные зубные пасты для десенСлід знати, що лікувальна паста для ясен може застосовуватися тільки за призначенням лікаря. Засоби з антибіотиками і антисептиками підходять тільки для періодичного використання. Тривалість застосування також визначає лікар. Зазвичай не рекомендується використовувати засіб більше двох тижнів. А ось пасти, призначені для профілактики, можуть застосовуватися на регулярній основі, але тільки після консультації зі стоматологом.

Паста для чутливих ясен знімає симптоми, але рідко діє на причину, тому необхідна консультація фахівця та комплексний підхід до вирішення проблеми. Іноді потрібне проведення медикаментозної терапії, професійна чистка зубів та інші лікувальні заходи.

Зубна паста для проблемних ясен не містить абразиву і агресивних речовин, щоб виключити випадкову подразнюючу дію на слизову оболонку. При застосуванні такого засобу рекомендується використовувати і зубну щітку з м'якою щетиною. При чищенні зубів намагайтеся не відразу спльовувати піну, а трохи сполоснути нею ротову порожнину для нейтралізації патогенних мікроорганізмів.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top