Хлорофіліпт в стоматології — для полоскання при запаленні ясен
Як може допомогти Хлорофіліпт для ясен?

Як може допомогти Хлорофіліпт для ясен?

Хлорофіліпт для ясен використовується при запаленнях і інших стоматологічних проблемах. Препарат на основі витяжки з екстракту евкаліпта допомагає усунути причину захворювання і лікувати симптоми. Зазвичай Хлорофіліпт для ясен застосовується для полоскань, хоча можливі й інші варіанти.

Чим корисний Хлорофіліпт для ясен?

Часто лікарі рекомендують використовувати Хлорофіліпт при запаленні ясен, оскільки він має виражену антибактеріальну дію. Препарат ефективний по відношенню до різних бактерій, в тому числі і мають стійкість до антибіотиків.

Хлорофіліпт для полоскання ротової порожнини часто використовується через те, що має комплексну дію:

 • знищує патогенні мікроорганізми;
 • пригнічує розмноження бактерій на всіх стадіях розвитку;
 • зволожує слизову, попереджає надмірну сухість;
 • сприяє регенерації тканин, прискорює загоєння ран;
 • усуває запальний процес;
 • гальмує утворення гною;
 • знімає набряклість і почервоніння.

Часто навіть при травмах або після операцій рекомендований Хлорофіліпт. Полоскання для ясен в такому випадку істотно прискорює процес загоєння ран, при цьому тканини відновлюються повністю. На їхньому місці не залишається навіть шрамів і рубців за рахунок впливу вітамінів A і E. Також в рослинному компоненті містяться цинк, селен і марганець. Це мікроелементи, які роблять позитивний вплив на м’які тканини слизової оболонки рота.

Коли застосовується Хлорофіліпт в стоматології?

Гінгівіт

Завдяки антибактеріальній і антисептичній дії, в різних сферах використовується Хлорофіліпт. Стоматологія — одне з основних напрямків.

Успішно застосовується Хлорофіліпт в стоматології в різних клінічних випадках:

 • лікування різних форм гінгівіту;
 • усунення запалення міжзубних сосочків;
 • відновлення після операцій, проведених на яснах (нарощування, видалення надлишків і ін.);
 • прискорення загоєння виразок на яснах, викликаних стоматитом;
 • установка протеза або імпланта (зняття роздратування та інших супутніх симптомів);
 • лікування запалення, спровокованого стафілококами;
 • загоєння ран, одержаних механічним або іншим способом;
 • лікування грибкових уражень.

Часто використовується Хлорофіліпт при пародонтиті. На відміну від Хлоргексидина, його можна застосовувати навіть при кровоточивості ясен без шкоди для м’яких тканин.

Практикується і лікування пародонтозу Хлорфіліптом. Препарат на основі евкаліпта допомагає зменшити наявні симптоми і запобігти приєднанню вторинної інфекції.

Форми випуску та особливості

Хлорофіліпт виробляється в декількох лікарських формах — масляний розчин, спиртовий розчин, таблетки, спрей, концентрований склад. Кожна форма має свої особливості.
Хлорофіліпт для полоскання найчастіше використовується у вигляді спиртового розчину. Етанол чинить додаткову знезаражувальну дію. Масляний розчин відмінно підходить для приготування примочок або може використовуватися для змащування пошкоджених тканин. Він діє більш м’яко, так як не має в своєму складі спирту.

Таблетки і спрей в стоматології використовуються рідко. Вони призначені для лікування респіраторних захворювань.

Протипоказання і побічні дії

Якщо рекомендований Хлорофіліпт, полоскання ясен неможливо проводити тільки у разі індивідуальної непереносимості екстракту евкаліпта або інших компонентів препарату. Ліки дозволено для використання дітьми та вагітними жінками, але необхідна попередня консультація з лікарем.

Хлорофіліпт (масляний розчин або інша форма випуску) при наявності індивідуальної непереносимості може викликати такі побічні дії:

 • свербіж, печіння;
 • почервоніння та висипи;
 • набряк горла чи інші прояви алергічних реакцій.

У більшості випадків Хлорофіліпт переноситься добре. Полоскання для ясен дозволяє ефективно лікувати різні патології і запобігати появі запальних і гнійних процесів на м’яких тканинах.

Як застосовувати Хлорофіліпт для ясен?

Якщо лікар рекомендує використовувати Хлорофіліпт для ясен, інструкція із застосування досить проста, хоча особливості використання залежать від форми випуску:

 1. Якщо Хлорофіліпт при запаленні ясен використовується у вигляді спиртового розчину, тоді його потрібно розвести у воді. Необхідно застосовувати дистильовану або кип’ячену воду. На 1 склянку води потрібно столова ложка розчину. Такою сумішшю полоскати рот потрібно 3-4 рази в день в залежності від виявленого захворювання та наявних симптомів. Відразу після полоскання не можна пити або вживати їжу, так як ефективність препарату в такому випадку знижується.
 2. Може використовуватися Хлорофіліпт для полоскання ясен після установки протезів для попередження ускладнень на тлі пошкодження слизової. Також препарат допомагає швидше адаптуватися до ортопедичних конструкцій. В такому випадку необхідно розводити 1 чайну ложку спиртового розчину в склянці теплої води, а потім полоскати рот приготованим складом. Аналогічну суміш можна застосовувати і для зберігання знімних протезів.
 3. Хлорофіліпт масляний для ясен зазвичай застосовується для примочок або протирання. Попередньо його розводять водою у співвідношенні 1: 4. У приготовленій суміші змочують ватний диск або складену марлю і прикладають до проблемного місця. Хлорофіліпт масляний для ясен найчастіше використовується при гнійних запаленнях, свищах, а також для прискорення загоєння швів після операції.
  Дітям іноді дають таблетки. Їх потрібно розсмоктувати. Також можна розводити у воді замість спиртового розчину.

Ефективно застосовується Хлорофіліпт для лікування ясен, а також для усунення неприємного запаху з рота. Досить розвести чайну ложку спиртового розчину в склянці води, а потім прополоскати ротову порожнину. Робити процедуру потрібно після прийому їжі. І хоча склад препарату базується на натуральних компонентах, перед його застосуванням слід проконсультуватися з лікарем.

Записатися на прийом
Як може допомогти Хлорофіліпт для ясен?