Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Як лікувати пародонтоз

Для цього захворювання характерно хронічний перебіг. Як вилікувати пародонтоз і який метод лікування залежить від стадії захворювання у кожного пацієнта. Буде проходити лікування пародонтозу лазером або ж необхідно застосовувати ортопедичне лікування, також вирішує фахівець в кожному випадку індивідуально.

У будь-якому випадку необхідно застосовувати знеболювальні лікарські засоби, які зміцнюють імунну систему. Початкова стадія захворювання лікується з використанням терапевтичних методів, більшою мірою лікарських препаратів.

з Огляду на медичну практику, пародонтоз більше схильні люди з генетичною схильністю, а також ті пацієнти, у яких порушена будова щелепи. Головна небезпека цього захворювання – втрата зубів і пародонтальний абсцес, інфекція може поширитися на інші органи. Активний перебіг захворювання призводить до ранньої втрати зубів, саме з цієї причини при перших ознаках пародонтозу потрібно звернутися до фахівця.

Сучасні методи лікування пародонтозу

Для лікування пародонтозу використовується наступні методи:

 1. Терапевтичний (видалення зубного каменю і відкладень);
 2. Фізіотерапевтичний (лазер-терапія, озон-терапія, вектор-терапія, Plasmolifting);
 3. Хірургічний (нарощування кісткової тканини, ліквідація пародонтальних кишень);
 4. Ортопедичний (шинування зубів, пришлифовка зубів, установка протезів, мостів, коронок).

Лікар-пародонтолог проводить огляд зубів і ясен, а також робить аналіз рентгенівських знімків, на яких можна визначити ступінь руйнування кісткової тканини. Якщо є потреба в протезуванні, план лікування узгоджується з ортопедом-стоматологом.

Метод лікування пародонтозу визначається, ґрунтуючись на стадії захворювання, а також на те, яка кількість зубів підлягає видаленню і скільки вже відсутніх зубів є. Якщо вже є видалені зуби, то навантаження при пережовуванні їжі розподіляється на інші, ослаблені зуби, що веде до їх перевантаження і прискорює руйнування. Тільки після огляду і консультації лікар може скласти план лікування.

При наявності карієсу або гнилих зубів, проводитися їх лікування і видалення. Це необхідно виконати, оскільки такі зуби містять велику кількість мікроорганізмів, які будуть негативно впливати на десну. У тому випадку, якщо пародонтоз призвів до руйнування кісткової тканини, а глибина кишень досягла понад ½ довжини кореня, то необхідно буде видалити нерви і запломбувати канали. Це допоможе знизити рухливість зуба і зменшити руйнування кісткової тканини.

Перед тим як вилікувати пародонтоз, необхідно нормалізувати гігієну порожнини рота. У іншому випадку лікування буде марним. В незалежності від того, як лікувати пародонтоз призначив лікар, спочатку необхідно буде видалити над - і підясенні відкладення, які з'являються при недостатній гігієні порожнини рота. Ніяке лікування не принесе результату, якщо не прибрати наліт – це основа лікування. Тільки після того, як відкладення будуть видалені, можна бути впевненим у тому, що подальше лікування дасть результати.

Лікування пародонтозу лазером

Лікування пародонтозу лазером відноситься до безболісних процедур, які забезпечують стерильні умови і відповідає найвищим стоматологічним стандартам.

Лазерне лікування має наступні переваги:

 1. Дія лазеру на тканини повністю безболісне;
 2. Лікування відбувається в щадному режимі і безкровно;
 3. Тканини практично не травмуються і швидше загоюються;
 4. Володіє дезінфікуючими властивостями;
 5. Після обробки немає суворих обмежень, практично відразу можна вживати їжу.

Лазерне лікування пародонтозу є додатковим і допомагає за більш короткий термін зменшувати симптоми, але це не основний спосіб лікування.

У боротьбі з пародонтозом основне завдання лікаря – зупинити руйнування тканин пародонту, до того моменту, поки він не придбає безповоротну форму. Здоров'я порожнини рота і зубів багато в чому залежить від загального стану організму, тому дуже важливо дотримуватися весь комплекс заходів, спрямованих на зміцнення імунної системи і лікування зубів. Тому у деяких випадках, лікування пародонтозу включає курс вітамінотерапії, а іноді навіть прийом гормональних препаратів.

Медикаментозне лікування пародонтозу

Без видалення основного фактора медикаментозне лікування допоможе знизити деякі симптоми, але захворювання все одно буде протікати непомітно і прогресувати. При легкому ступені запалення курс домашньої протизапальної терапії можна буде проводити самостійно.

Якщо запалення сильно виражено, медикаментозне лікування проводитися на прийомі у спеціаліста. Курс терапії включає в себе антисептичну полоскання порожнини рота. Протизапальна терапія проводиться 2 рази в день протягом 10 днів.

Чим лікувати пародонтоз при середній і важкій стадії – призначає лікар. Крім видалення відкладень, а також терапії, застосовуються антибіотики (10 днів). Метод лікування підбирається в залежності від складності запалення. Лікар може призначити антибіотики в таблетках або ін'єкції внутрішньом'язово.

Хірургічне лікування пародонтозу

Лікування хірургічним шляхом відбувається з допомогою відновлення частини ясен та кісткової тканини. Під ясна підшивають різні препарати і спеціальні матеріали, які заміщають ділянки кістки. Через деякий час матеріали приживаються і поновлюється процес синтезу кісткової тканини. Після успішного лікування альвеолярний відросток виростає заново і зуби зміцнюються.

При захворюванні відбувається руйнування зубодесневого кріплення, де утворюється пародонтальна кишеня, який і забезпечує відмінні умови для розмноження бактерій. При легкій стадії пародонтозу кишені ще не глибокі і є можливість їх добре обробити і вилікувати. Якщо захворювання вже на середній або тяжкій стадії, ліквідація та лікування кишень проходить тільки хірургічним шляхом.

Як лікувати пародонтоз, якщо з'явилося веерообразное розбіжність зубів

Пацієнтів часто хвилює питання, як лікувати пародонтоз, якщо зуби вже стали рухливими. В такому випадку використовується ортопедичне лікування із застосуванням інтенсивної терапії. На зуби закріплюються пластмасові шини, які запобігають подальше розхитування і випадання зубів.

Шинування при пародонтозі використовується для:

 1. Зменшення або повного усунення рухливості зубів;
 2. Зупинки руйнування кістки;
 3. Перед тим, як проводити хірургічне лікування;
 4. Для того, щоб не допустити розбіжність зубів.

Для шинування зубів використовуються металокерамічні мости, які також грають естетичну функцію. Якщо відсутній хоча б один зуб, необхідно робити протезування. Для цього також можна використовувати шинирующий бюгель.

Чим лікувати і як лікувати пародонтоз визначає лікар. Вилікувати пародонтоз легше всього на початковій стадії, але визначити її дуже складно. Щоб запобігти появі захворювання, потрібно регулярно стежити за гігієною ротової порожнини і своєчасно відвідувати лікаря.

Лікування пародонтозу досить складний і тривалий, труднощі часто виникають з-за тривалого самолікування. Професійне лікування пародонтозу, ціна якого розраховується індивідуально для кожного пацієнта, дасть більш швидкий і якісний результат.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top