Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Як лікувати пародонтоз вдома

Як лікувати пародонтоз вдома та чи можна повністю позбутися від усіх його симптомів? Цим питанням часто цікавляться люди, які страждають від такого захворювання ясен як пародонтоз. Лікування вдома більше відноситься до профілактичних заходів.

Перш ніж описувати, як лікувати пародонтоз вдома, хочеться відзначити той факт, що таке лікування не повинно бути єдиним. Дійсно, народні засоби можуть допомогти в лікуванні, але вони більше виступають в якості підмоги на тлі професійного лікування.

Чи можна вилікувати пародонтоз вдома?

На огляді лікар може визначити чи можна вилікувати пародонтоз вдома. Але швидше за все Вам доведеться об'єднати свої зусилля з роботою лікуючого стоматолога. Лікування пародонтозу вдома повинно бути направлено на зміцнення кісткової тканини.

Чи можна вилікувати пародонтоз вдома? Без застосування медикаментозних препаратів, а іноді і хірургічного втручання навряд чи вийде впоратися з цим захворюванням. Зате як профілактичні та допоміжні домашні маніпуляції цілком можна вважати ефективними.

Як вилікувати пародонтоз вдома — міняємо меню та щітку

Якщо Ви готові до таких дій, як вилікувати пародонтоз вдома, значить в першу чергу Вам потрібно переглянути своє харчування. Доведеться виключити зі свого раціону солодощі, солодкі напої та здобу — саме вони створюють сприятливе середовище для розвитку патогенних бактерій. Крім того, їжа не повинна бути жорсткою, щоб зайвий раз не травмувати тканини пародонту. По суті традиційне здорове харчування, яке забезпечує необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мікроелементів супроводжує стабілізації стану здоров'я ротової порожнини.

Другий логічний метод — це заміна зубної щітки, бо вилікувати пародонтоз вдома, продовжуючи неправильно чистити зуби навряд чи можна. Щетина на зубній щітці повинна бути м'якою, щоб не травмувати тканини пародонту та емаль. Чистити зуби потрібно ретельно, але без фанатизму. Зубну пасту краще вибрати з біологічно активними компонентами без абразивних частинок. Після чищення зубів можна використовувати антибактеріальні засоби — гелі, ополіскувачі.

На завершення ясна можна масажувати прополісом, ефірною олією або медом від ясен до зуба. Зверніть увагу, що масаж можна робити тільки при відсутності протипоказань, тому в цьому моменті потрібно проконсультуватися з лікарем.

Лікування пародонтозу на дому народними засобами

Досить ефективне лікування пародонтозу на дому надають полоскання. Але, щоб не нашкодити собі, цей етап теж варто узгодити з лікарем.

Можна робити ранкові полоскання лляною та оливковою оліями, які мають антибактеріальну дію.

Відвари трав також часто використовуються, як лікування пародонтозу на дому.

  • Відвари з календули, ромашки, шавлії — надають антибактеріальну дію.
  • Відвар з кори дуба підсушує слизову.
  • Крепкозаваренний стакан чаю з декількома зубчиками часнику діє як антисептик.

В інтернеті можна знайти ще багато рецептів всіляких відварів і настоянок, які допомагають боротися з пародонтозом в домашніх умовах.​

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top