Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Як лікувати пародонтит

Пародонтит відноситься до одних з найбільш поширених захворювань стоматологічного характеру, яке частіше виникає з віком, але може вражати і дітей. Тому питання, як лікувати пародонтит, актуальний для кожного. Спровокувати появу патології може неправильний догляд за зубами, куріння, неправильне харчування. В результаті тканину пародонту запалюється, і якщо хворобу не лікувати, на яснах утворюються гнійники, як ще одна ознака — зуби хитаються і зміщуються, потрібне хірургічне втручання.

 

Як лікувати пародонтит? Чи можна лікувати пародонтит народними засобами або допоможуть тільки антибіотики? Щоб відповісти на це питання, потрібно в першу чергу зрозуміти, що являє собою ця патологія.

Що таке пародонтит, ознаки пародонтиту

Що таке пародонтит? Це запалення м'яких тканин, що оточують зуб (пародонту), яке поступово охоплює і тверді тканини опорного апарату зубів. Перші ознаки пародонтиту — це кров з ясен, яка з'являється, коли ви їсте або чистите зуби, і нехороший запах з рота.

На другій стадії хвороби десна опускаються і сильніше оголюють зуби, між яснами і зубами збільшуються так звані кишені, з'являється реакція зубів на холодну і гарячу їжу.

Характерні ознаки пародонтиту на третій стадії: спостерігається набрякання ясен, зуби починають хитатися. У запущених випадках з'являються гнійні виділення, і може підвищуватися температура тіла.

Для лікування пародонтиту використовують антибіотики та інші ліки, застосовують хірургічне втручання, використовують народні засоби.

Ті, хто не з чуток знають, що таке пародонтит, також знають, що чим раніше виявити ознаки хвороби і почати лікувати захворювання, тим простіше буде з ним ефективно боротися.

Хірургічне лікування пародонтиту

Хірургічне лікування пародонтиту зазвичай потрібно, коли на обличчя ознаки запущеної форми хвороби. Проводиться чистка пародонтальних кишень, при якій хірург відтягує десну від зуба і, використовуючи спеціальні інструменти або ультразвук, чистить кишеню.

Може знадобитися гінгівотомія — це також хірургічне лікування пародонтиту, яке представляє собою видалення надмірно розрослася частини ясен.

Ефективне лікування пародонтиту лазером

Один з найсучасніших методів лікування пародонтиту лазером. Це дуже ефективне лікування пародонтиту безболісно і представляє альтернативу хірургічним методам, до того ж лазер ефективно «працює» навіть при хронічних формах хвороби. Лазерний кюретаж або лікування пародонтиту лазером дозволяє видалити патологічно тканину, що розрослася і усунути бактерії. Для цього лазер вводиться в «кишеню» на потрібну глибину.

Таке поводження з патологією максимально ефективне лікування пародонтиту лазером дає результат з першого сеансу.

Ефективне лікування пародонтиту лазером

Антибіотики при пародонтиті використовують досить часто, так як необхідно боротися із запаленням. Зазвичай антибіотики входять до складу комплексного лікування. Таблетки, мазі, для полоскання — антибіотики при пародонтиті використовуються в різних формах, але завжди допомагають ефективно усунути інфекцію.

Лікування пародонтиту народними засобами

Якщо у вас пародонтит, народне лікування теж може допомогти в боротьбі з хворобою. Лікування пародонтиту народними засобами включає застосування відварів лікарських трав для полоскання. Природні антибіотики шавлія, календула дубова кора — все це досить ефективно допомагає лікувати пародонтит. Народне лікування також пропонує масаж ясен з використанням обліпихової або піхтового масла.

Лікування пародонтиту народними засобами можна поєднувати з основним лікуванням, але перш за краще проконсультуватися з лікарем, так як іноді лікування народними методами призводить до прогресування захворювання.

Пародонтит у дітей

Це захворювання, як правило, вражає дорослих, але пародонтит у дітей зустрічається і супроводжується тими ж ознаками. Це захворювання може виникнути ще при наявності молочних зубів у дітей (препубертатный пародонтит), або ж з'явитися в підлітковому віці (пубертатний пародонтит).

У будь-якому випадку пародонтит у дітей вимагає лікування, для якого використовуються ті ж засоби, що і для дорослих. Спровокувати появу патології може зниження імунітету та інші внутрішні проблеми організму, тому дітям варто пройти консультацію терапевта.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top