Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Вітрянка в роті: симптоми і лікування

Більшість людей звикло до того, що вітряна віспа (або вітрянка) проявляється висипаннями по всьому тілу. У зв'язку з цим іноді виникає питання про те, чи може бути вітрянка в роті. Відзначимо, що вірусне захворювання здатне проявлятися і в ротовій порожнині. Особливо високий ризик розвитку патології при зниженому імунітеті.

Вітрянка у роті — це захворювання, яке викликається вірусною інфекцією. Хвороба відноситься до заразних інфекцій, так як легко передається повітряно-краплинним шляхом. Найчастіше хворіють діти до 12 років. Дорослі переносять патологію значно важче, існує великий ризик виникнення ускладнень.

Збудником вітряної віспи є вірус герпесу. Щоб розібратися, чи може вітрянка бути в роті, досить знати, що при вдиханні вірусів вони легко вражають клітини слизової оболонки ротової порожнини, про що свідчать характерні висипання та інші симптоми.

Як визначити вітрянку в роті: симптоми

Вітрянка на яснах або інших частинах ротової порожнини може проявитися не відразу після зараження. Інкубаційний період захворювання — до 20 днів. Навіть при попаданні вірусу в організм він може залишатися непоміченим, але обов'язково патологія проявитися при зниженні імунітету, викликаному нестачею вітамінів, неправильним харчуванням, перевтомою або іншими факторами.

Вітрянка у роті починається з висипки. Зазвичай спочатку з'являються маленькі червоні прищики. Якщо ви не знаєте, як виглядає вітрянка у роті, фото допоможуть усунути прогалину в знаннях.

Виявляється вітрянка на яснах, небі, внутрішній частині щік, язиці. Всього за пару днів на місці прищиків з'являються пухирі, які через 1-2 лопаються. На їх місці утворюються хворобливі виразки.

Якщо є вітрянка на яснах, присутні і інші симптоми:

 • висока температура, яку складно збити
 • лихоманка, озноб
 • набряк слизової оболонки
 • біль в горлі
 • хворобливі відчуття при пережовуванні їжі і ковтанні
 • загальна слабкість, апатія

Висока температура

Якщо хвороба запущена, може бути присутнім кашель і осиплість. У дорослих зазвичай обидві патології супроводжуються дуже високою температурою, через що виникає інтоксикація і збільшується навантаження на нирки.

Чим лікувати вітрянку у роті?

Якщо є вітрянка у роті, чим лікувати її повинен вирішити лікар. Категорично заборонено займатися самолікуванням, оскільки в такому випадку існує високий ризик виникнення ускладнень, адже вірусна інфекція може поширитися на верхні і нижні дихальні органи.

Якщо виявлена ​​вітрянка в роті у дорослих, лікування проводиться за допомогою медикаментів, але підбирати їх повинен виключно лікар.

Так як вітрянка у роті супроводжується висипом, щоб позбутися від неї, можуть застосовуватися такі методи:

 • використання для полоскання рота розчину борної кислоти (порошок розводять в теплій воді)
 • полоскання ротової порожнини розчином фурациліну (можна використовувати готовий розчин або готувати його з таблеток)
 • ванночки з лізоциму (розводять в новокаїні, тоді розчин знижує і больові відчуття)

Прийом антибіотиків

Якщо діагностовано вітрянка в роті у дорослих, лікування перерахованими засобами іноді викликає неприємні відчуття. Тоді можуть застосовуватися різні противірусні та антимікробні препарати у вигляді спрею. При сильних больових відчуттях призначаються гелі, які використовуються для дітей при прорізуванні зубів. Вони мають виражену знеболюючу і протизапальну дію.

Якщо виявлена ​​вітрянка в роті у дорослих, лікування може включати і прийом антибіотиків. Використовуються антибактеріальні препарати тільки при наявності вторинної бактеріальної інфекції і тяжкому перебігу хвороби, високий ризик появи ускладнень.

Вітрянка в роті: дієта

Якщо виявлена ​​вітрянка у роті, хворому необхідно дотримуватися дієти. Так як вітрянка у роті супроводжується хворобливістю і дискомфортом, який ускладнюють прийом їжі, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Необхідно вживати рідку або напіврідку їжу. Добре підходять молочні каші, бульйони, крем-супи, інші страви з перетертими інгредієнтами.
 2. Слід відмовитися від твердої їжі, гострого, кислого і інших страв, здатних подразнювати слизову ротової порожнини.
 3. З фруктів рекомендовано вживати банани.
 4. Обов'язково в раціон слід включити молочні продукти і нежирне куряче м'ясо.
 5. Необхідно вживати багато рідини — пити воду, неміцний чорний або трав'яний чай, морс, компот.

Якщо виявлена ​​вітрянка у роті, чим лікувати її треба запитати у фахівців Періоцентра. Після обстеження лікар підбере комплексне та ефективне рішення. Ми допоможемо прискорити одужання і уникнути несприятливих наслідків.

 • ua
 • ru
 • Scroll To Top