Гострий виразково-некротичний гінгівіт Венсана: лікування, симптоми та діагностика
Виразково-некротичний гінгівіт Венсана

Виразково-некротичний гінгівіт Венсана

Гінгівіт — це запальне захворювання ясен, яке виникає з різних причин і може протікати в різних формах — катаральну, гіпертрофічну, виразковій. Безумовно, найбільш важкою формою є виразково-некротичний гінгівіт. Однією з досить рідкісних його різновидів є гінгівіт Венсана. Діагностика та лікування залежить від перебігу, яке може бути гострим і хронічним.

Виразково-некротичний гінгівіт Венсана — це інфекційне захворювання ясен, що супроводжується їх запаленням, утворенням виразок і подальшим відмиранням тканин. Виразково-некротичний гінгівіт викликають веретеноподібні палички і боррелії, які були відкриті в 1895 році французьким лікарем Венсаном і названі на його честь.

Крім бактерій, провокують виразково-некротичний гінгівіт Венсана такі фактори, як:

  • знижений імунітет;
  • стреси;
  • переохолодження;
  • недостатнє харчування;
  • недостатня гігієна ротової порожнини;
  • травмування слизової ясен і рота.

Захворювання може залучати в процес або тільки десна (гінгівіт Венсана), або ж слизову всієї ротової порожнини (стоматит Венсана). Ізольований гінгівіт Венсана зустрічається частіше, ніж стоматит.

Гострий виразковий гінгівіт, симптоми

Чим характерний виразковий гінгівіт? Симптоми цього захворювання діляться на місцеві і системні. Якщо це гострий виразковий гінгівіт, а не хронічний, клінічна картина різко виражена.

Виразковий гінгівіт, місцеві симптоми
При огляді ротової порожнини хворого на гострий виразковий гінгівіт виявляються гіперемія, набряк слизової оболонки, виразки з білуватим, або сірим нальотом, спонтанна кровоточивість ясен, зміна ясенних сосочків. Увагу на себе звертає виражений зубний камінь, гнильний смердючий запах з рота. Також до місцевих симптомів належить біль при прийомі їжі, або при відкриванні рота.

Виразковий гінгівіт, симптоми системні
До системних симптомів належить головний біль, ломота в м’язах, загальне нездужання, підвищення температури тіла, регіонарний лімфаденіт, зниження апетиту.

Виразковий гінгівіт, діагностика захворювання

Як розпізнати гострий виразковий гінгівіт? Діагностика часто не становить праці. Достатньо однієї тільки клінічної картини, щоб запідозрити це захворювання. Підтверджується діагноз взяттям мазка з виразкової поверхні. При некротичному гінгівіті Венсана в ньому виявляють веретеноподібні палички і боррелії.

Лабораторна діагностика також включає загальний аналіз крові, при якому визначається підвищена кількість лейкоцитів і ШОЕ. Не менш важлива і диференціальна діагностика. Слід відрізняти виразковий гінгівіт від медикаментозного стоматиту, раку ротової порожнини, стоматитів при сифілісі, СНІД, лейкозах.

При виникненні перших симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря, так як виразковий гінгівіт, діагностика і лікування якого були своєчасними, загрожує серйозними ускладненнями.

Виразковий гінгівіт, лікування

Когда болят десна, лечение подбирается врачом индивидуально с учетом причины появления боли, личных особенностей, прошлых заболеваний и других факторов, различных для каждого пациента. Однако, если очень сильно болят десны, что делать до осмотра стоматолога, чтобы уменьшить болевые ощущения? Следует выпить болеутоляющее средство и минимизировать возможное ухудшение ситуации.

Если болят десны, чем лечить? Обезболивающее средство — это единственное возможное лечение для вас до осмотра у врача. Самолечение другими препаратами может только ухудшить ваше положение.

Также вам не следует делать следующее:

  • Проверять уровень боли, надавливая на десны.
  • Если есть гнойники, ни в коем случае не вскрывать их.
  • Прикладывать что-либо к месту, которое болит, и вообще не лезть руками в рот, чтобы не занести инфекцию.

Это все, что вы можете сделать самостоятельно, если болят десна, лечение же основательное и комплексное подбирает только специалист. Самолечение в данном случае абсолютно исключается.

Записатися на прийом
Виразково-некротичний гінгівіт Венсана