КИЇВ, ВУЛ. СРІБНОКІЛЬСЬКА 20 | ЛЬВІВ, ВУЛ. ГОРОДОЦЬКА 287
Консультація онлайн Запис на прийом
Виразки на яснах: як і чим лікувати?

Виразки на яснах: як і чим лікувати?

Виразки на яснах — частий симптом запалення м’яких тканин. Вони можуть свідчити про розвиток різних видів стоматиту — афтозного, виразкового і мати білий колір або бути гнійними. Виразки на яснах можуть з’явитися як у дорослих, так і у дітей. Такий прояв доставляє масу незручностей, супроводжується болем, який ускладнює прийом їжі або робить його зовсім неможливим.

У такій ситуації закономірним є питання: як лікувати виразку на яснах і швидко прибрати неприємні симптоми? Тактика залежить від причини виникнення ураження і може бути визначена лікарем після обстеження. Точно сказати, чим лікувати виразки на яснах здатний тільки стоматолог після огляду пацієнта.

Якщо у вас з’явилися виразки на яснах, не відкладайте візит до фахівця. Звертайтеся в Періоцентр — наші лікарі проведуть діагностику, встановлять діагноз та визначать, як і чим лікувати недугу.

Чому з’являється виразка на яснах?

Слизова оболонка ротової порожнини швидко відновлюється і дрібні пошкодження заживають всього за пару днів. Однак вплив несприятливих факторів може призвести до того, що з’являється виразка на яснах. Такий симптом частіше свідчить про стоматит, рідше — про серйозні патології в організмі.

Виразка на яснах може з’явитися з таких причин:

 • вірусне або бактеріальне ураження
 • грибкове ураження слизової оболонки рота (кандидоз)
 • зниження імунітету
 • дефіцит вітамінів в організмі
 • ушкодження м’яких тканин і їх інфікування
 • недотримання норм гігієни
 • неякісне виконання стоматологічних процедур
 • куріння
 • гормональний дисбаланс
 • герпетична інфекція
 • патології шлунково-кишкового тракту

Також виразка на яснах може з’явитися як симптом сифілісу, ВІЛ, туберкульозу, цукрового діабету. Точно виявити причину проблеми і визначити подальшу тактику може тільки стоматолог.

Симптоми появи на яснах виразок

Біла виразка на яснах доставляє пацієнтові вагомі незручності. Вона ускладнює прийом їжі, нерідко викликає біль, свербіж, відчуття посмикування.

Залежно від клінічних проявів і першопричини, білі виразки на яснах можуть бути різних видів:

 1. Афтозні. Мають білясте забарвлення. Афтозна виразка на яснах розвивається в результаті запалення слизової оболонки порожнини рота. Супроводжується свербінням, печіння і болем, часто підвищується температура тіла, збільшуються лімфатичні вузли. Афтозна виразка на яснах зберігається близько 7 днів і безслідно зникає. При рецидивуючій формі стоматиту вона з’являється періодично під впливом несприятливих чинників.
 2. Герпетиформні. Зовні нагадують герпетичні висипання, мають жовтувату кірку, розміщуються у вигляді острівців.
 3. Ерозія. На яснах білі виразки такого характеру виникають внаслідок травматизації м’яких тканин.

У разі присутності некротичного стоматиту з’являється гнійна виразка на яснах. Вона має зелену поверхню і дно, що кровоточить, супроводжується інтенсивним болем.

Якщо виникли на яснах білі виразки, покриті плівкою, такий симптом може вказувати на розвиток кандидозу ротової порожнини.

У кожному випадку лікування буде відрізнятися. Тому при появі будь-яких висипань у роті слід відразу ж звернутися до лікаря.

Від чого можуть бути виразки на яснах у дитини?

Побачивши виразки на яснах у дитини, багато батьків поспішають звернутися до лікаря, і чинять правильно. Насправді така проблема досить поширена.

Виразка на яснах у дітей може з’явитися з різних причин:

 1. Несформований імунітет. Саме тому висипання в роті у малюків виникають частіше, ніж у дорослих. Їх організм ще не може в повній мірі протистояти негативним впливам.
 2. Занесення інфекції. Маленькі діти пізнають світ через дотики і нерідко все пробують «на зуб». Як результат, патогенна мікрофлора може проникнути в ніжні тканини пародонту і викликати появу виразок.
 3. Прорізування зубів. Сам по собі процес доставляє маляті незручності, нерідко викликає біль і свербіж ясен, а разом з тим і виразки.

При появі такої проблеми варто відразу відправитися на прийом до лікаря, адже діти складніше переносять хвороби і потребують правильного лікування.

Виразка на яснах — методи лікування

Правильна і своєчасна терапія дозволяє швидко позбутися від пошкоджень і відновити здоров’я пародонта.

Якщо з’явилася виразка на яснах, чим лікувати хворобу залежить від причини її розвитку. Як правило, лікування проводиться медикаментозним шляхом.

Воно може включати прийом таких препаратів:

 • знеболюючі засоби для місцевого застосування
 • протизапальні
 • противірусні
 • антисептичні засоби
 • протигрибкові
 • антигістамінні
 • препарати для прискорення регенерації тканин пародонту

Якщо з’явилась виразка на яснах, лікування підбирається індивідуально з урахуванням можливої причини і виду висипань. Нерідко пацієнтам призначаються препарати на рослинній основі, що дозволяють прискорити відновлення тканин.

Якщо у хворого присутнє серйозне захворювання внутрішніх органів, в результаті якого з’явилася виразка на яснах, лікування починають саме з його усунення. У такому випадку може знадобитися консультація вузького спеціаліста.

Якщо ви помітили виразки на яснах, не відкладайте візит до стоматолога.

Записуйтеся на консультацію до фахівців Періоцентра, і ми допоможемо вам подбати про здоров’я ротової порожнини.

Записатися на прийом