Лоскутная операция на деснах, фото и отзывы. Гингивэктомия и гингивопластика
Види операцій на яснах

Види операцій на яснах

Операція на яснах є досить популярною процедурою в стоматологічній хірургії.Адже красивою посмішку роблять не тільки рівні, білі зуби, але і здорові, естетичні десна. На жаль, з яснами дуже часто виникають проблеми. Це може бути не тільки їх запалення, кровоточивість, але і гіпертрофія, атрофія, нерівномірний розподіл вздовж зубних рядів.

Операція на яснах може проводитися як з лікувальною метою, так і з метою естетичної корекції.

Наприклад, при пародонтиті, пародонтозі вдаються до клаптевої операції, при гіпертрофічному гінгівіті показана операція на десні під назвою гінгівектомія. У разі ж коли ясна занадто високо або занадто низько розташовані, або нерівномірно розподілені виконується гінгівопластика. При недостатньо глибокому напередодні рота ― вестибулопластика.

Коли необхідна клаптева операція на десні, а коли гінгівектомія, або гінгівопластика, фото результатів, відгуки пацієнтів, а також що таке вестибулопластика ― про все це в даній статті.

Клаптева операція на десні

Клаптева операція на десні — хірургічне втручання, яке допомагає отримати доступ до під’ясенний структурам (коріння зубів, пародонтальні кишені). В ході операції вертикально надрізається десна, внаслідок чого утворюється клапоть. Цей клапоть піднімається, потім виконуються всі необхідні маніпуляції і клапоть пришивається назад до десни. Фото операції будуть представлені нижче.

Отже, коли показана клаптева операція? До даної маніпуляції вдаються в наступних випадках:

  • наявність глибоких пародонтальних кишень (більше 5 мм);
  • рухливість зубів (1,2 ступінь);
  • запущений пародонтит, який робить неможливим прийом їжі;
  • наявність під’ясневих відкладень;
  • деструкція кісткової тканини;
  • зміщення зубного ряду внаслідок неправильного прорізування зубів мудрості.

Клаптева операція на десні дає можливість усунути пародонтальні кишені, видалити відкладення на зубних коренях, відновити зруйновані тканини (підсадка кісткової тканини), зменшити рухливість зубів.

Клаптева операція проводиться під інфільтраційних наркозом і триває від півгодини до півтори години.

Клаптева операція: фото та відгуки пацієнтів

Як стверджують відгуки, клаптева операція не являє собою нічого складного. У більшості випадків вона займає не більше півгодини, робиться під місцевим наркозом, що є великим плюсом. Але чи дійсно так проста клаптева операція? Фото етапів маніпуляції та відгуки представлені нижче.

Відгуки про операції найчастіше позитивні, але є деякі нюанси, що не цілком влаштовують пацієнтів. Чим погана клаптева операція? Відгуки містять зауваження, що стосуються ціни втручання, довжини відновного періоду, безлічі обмежень в ньому, підвищеної чутливості зубів. Але все це перекривають плюси, якими володіє клаптева операція. Відгуки запевняють у безпеці процедури, її високої ефективності, мінімальної ймовірності розвитку ускладнень.

Якщо самі відгуки не надто переконують у тому, наскільки ефективна клаптева операція, фото результатів точно це зроблять! Нижче представлені фото до і після даної операції у разі пародонтиту.

Гінгівектомія

Не менш популярний і такий вид операції на яснах, як гінгівектомія. Вона полягає у висіченні десни. Гінгівектомія проводиться переважно при гіпертрофічному гінгівіті, який характеризується надмірним розростанням ясенних сосочків, а також при усуненні пародонтальних кишень, коли потрібно видалити запалений край ясен.

Гінгівектомія виконується під місцевим наркозом, триває не більше півгодини. При правильному післяопераційному догляді ризик виникнення ускладнень мінімальний. Результати гінгівектомії можна побачити на фото на сайтах стоматологічних клінік.

Гінгівопластика

Гінгівопластика ― вид пластичної операції, яка полягає в корекції ясен з метою поліпшення естетичності посмішки. Гінгівопластика буде доцільною при «ясенної» усмішці, коли краю ясен розташовані дуже низько або занадто високо, оголюючи шийки зубів.

У ході гингивопластики проводиться хірургічне укорочення, або нарощування ясен, поліпшення їх структурного стану. Гінгівопластика не загрожує ускладненнями при правильному догляді за ротовою порожниною після операції.

Вестибулопластика

Існує і такий маловідомий вид операції, як вестибулопластика (див. фото операції  вестибулопластика). Вестибулопластика ― це хірургічна операція, спрямована на розширення і поглиблення преддверья рота. Коли і для чого це необхідно? Показаннями для вестибулопластики є пародонтит, пародонтоз, проблеми з мовленням. Вестибулопластика також проводиться для профілактики рецесії ясен, перед клаптевими операціями, перед протезуванням, при виправленні прикусу.

Записатися на прийом
Види операцій на яснах