Skip to content

Київ | Срібнокільська, 20

097 924•75•46

Догляд за яснами після протезування

Правильний догляд за яснами після протезування дозволяє попередити запалення і інші патології. Якщо ігнорувати цей момент, існує високий ризик виникнення захворювань м'яких тканин, які супроводжуються болем і іншими дискомфортними відчуттями.

Якщо ж вчасно не почати лікування, існує ризик виникнення ще більш серйозних ускладнень. Постійний догляд за яснами після протезування дозволяє уникнути подібних проблем і зберегти здоров'я ротової порожнини.

Правила догляду за яснами при знімному протезуванні

Якщо встановлені знімні зубні протези, догляд за яснами повинен бути ретельним. Частинки їжі легко застряють між знімними конструкціями і м'якими тканинами. Це сприяє розмноженню шкідливих бактерій, які можуть викликати запальний процес.

Щоб попередити подібні ускладнення, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Догляд за зубними протезамиБажано використовувати спеціальний гель або мазь для ясен після імплантації. Вони дозволяють надійно зафіксувати протез. В результаті під нього не потрапляють частинки їжі, що знижує ризик виникнення запалення.
  2. Після кожного прийому їжі необхідно промивати протез. Якщо ви використовуєте мазь для ясен після імплантації, тоді досить добре прополоскати ротову порожнину теплою водою.
  3. На ніч протези необхідно знімати. 6-8 годин достатньо, щоб повністю відновився кровообіг в м'яких тканинах. Зберігати знімні зубні конструкції необхідно в воді або спеціальному розчині, щоб вони не деформувалися. Інакше при подальшому носінні вони будуть натирати.

Догляд за яснами після імплантації має на увазі і щотижневу дезінфекцію знімних протезів. Для цих цілей можна використовувати шипучі таблетки або УЗ-ванночки. Вони дозволяють прибрати наліт у важкодоступних місцях.

Правила догляду за яснами при незнімних протезах

Догляд за яснами після протезування металокерамікою або іншими сучасними матеріалами спрямований на упередження скупчення нальоту, розмноження шкідливих бактерій і появи зубного каменю.

Необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Зубна ниткаОбов'язково чистити зуби 2 рази на день. Якщо ви не знаєте, як доглядати за яснами після імплантації, почніть з правильного підбору зубної пасти та щітки. Паста повинна бути без абразиву, а зубна щітка — з м'якою щетиною.
  2. Після їжі бажано використовувати іригатор. Він дозволить видалити наліт і частинки їжі з важкодоступних місць. Якщо немає іригатора, слід хоча б добре полоскати ротову порожнину.
  3. Для видалення нальоту з важкодоступних місць використовуйте зубну нитку. У місцях кріплення протезів застосовуйте зубну нитку з особливою акуратністю, щоб не пошкодити конструкцію.
  4. Догляд за яснами після імплантації повинен включати і масаж. Він дозволяє відновити кровообіг, в результаті чого м'які тканини отримують достатньо кисню і корисних речовин.

Фахівці також рекомендують використовувати для полоскання відвари ромашки, кори дуба і шавлії. Відвари лікарських трав зміцнюють ясна, попереджають розмноження шкідливих бактерій і запальних процесів. При дискомфорті, який виникає відразу після установки імплантатів, полоскання відварами лікарських трав допомагає знизити больові відчуття.

Якщо ви будете встановлювати протези в Періоцентрі, наш фахівець обов'язково дасть докладні рекомендації про те, як доглядати за яснами після установки імплантів. Дізнатися подробиці надання послуг ви можете про телефону або задати питання за допомогою форми зворотного зв'язку.

  • ua
  • ru
  • Scroll To Top