Свищ на яснах? Лікування, симптоми, причини свища на яснах у дитини
Свищ на десні

Свищ на десні

Про свищ знають небагато, а точніше, тільки ті, хто стикався з ним, і лікарі. Давайте детальніше розберемося що таке свищ на десні. Свищ на десні — це канал, який утворюється між вогнищем запалення і порожниною рота. Так, інфекція шукає вихід назовні і виводить гній. Назва захворювання нагадує звук від отвору. Здогадки близькі до реальності. Свищ ще називають фістулою.

Свищ на десні, причини

Якщо виявлено свищ на десні — причини його появи можуть бути неочевидні. Як правило, свищі на яснах — це ускладнення періодонтиту.

Причиною може стати будь-яке захворювання, яке протікає з прихованим запаленням. Фахівці до частої причини відносять гранулюючу форму періодонтиту. Ускладнення супроводжується розростанням гранулюючої тканини, її почервоніння. Такий дефект слизової ясен — ідеальне місце для фістули. Бувають випадки, коли канал виходить на шкіру обличчя.

Інша причина появи нориці на яснах — це ретиновані зуби мудрості. Такі зуби не в змозі прорізатися самостійно. Створюються сприятливі умови для того, щоб утворився свищ на десні після видалення зуба. Будь-яка операція може сприяти скупчення гною. Не варто забувати, що гній там міг вже бути, а резекція зуба лише відкриває йому хід.

Третя причина — хронічний періостит, або як його називають в народі, флюс. Десна опухає, гній накопичується і шукає вихід в ротову порожнину.

Свищ на десні, симптоми

Одним з частих захворювань, на думку стоматологів, є свищ на десні. Симптомів у свища як таких немає. Швидше вони передують його появи: біль в яснах, припухлість, хворобливе надкусывание. Коли з’являється біль в яснах, це повинно Вас насторожити. Пульсуючі відчуття також патологичні.

Хочеться звернути особливу увагу на те, що свищ — це аж ніяк не нешкідливий прищик на десні. Це кінцева стадія розвитку карієсу. Якщо ігнорувати його, то втрата зуба Вам гарантована.

Свищ на десні, лікування нориці на яснах в клініці

Свищ на десні сам по собі вважається симптомом якогось захворювання. Тому і лікування нориці на яснах потрібно починати з першопричини. Лікування такого захворювання полягає в усуненні вогнища запалення, запобігання утворення гною і зачистці каналів, з подальшим пломбуванням.

Пацієнт може звернутися на стадії, коли фістула тільки дозріває. В такому випадку присутні і біль, і набряк. Купірують неприємні симптоми за допомогою розтину свищевого каналу. До операції роблять рентген, щоб точно встановити причину запалення. Для якісного лікування необхідно забезпечити поступовий і повний відтік гнійного вмісту, видалити кісту і запломбувати канал.

Існує 3 варіанти перебігу подій:

 1. Свищ зовнішній: розкривається з зовнішньої сторони десни;
 2. Свищ внутрішній: видаляється пломба зуба і вичищення відбувається через існуючий канал, або ж просвердлюють додаткові;
 3. Глибокий свищ: якщо запалення знаходиться в недоступному місці, необхідно видалення зуба.

Коли свищ розкритий, рану не зашивають, а залишають відкритою. Так, легше проводити знезараження і фізіопроцедури. Призначають спеціальні полоскання, які вимивають гній з рани, а фізіопроцедури знімають запалення. В ускладнених випадках свіщевий канал заповнюють спеціальним розчином, який вбиває хвороботворні мікроорганізми. Популярний спосіб боротьби з патогенними мікробами — антибактеріальні пасти і гелі. Антибіотики або противірусні препарати обов’язково призначають всередину.

Така терапія триває, поки гнійні виділення не закінчаться, а біль і набряклість не пройдуть. Це триває 7-10 днів, а потім рана затягується самостійно.

Свищ на десні у дитини, лікування

З болем в яснах і зростаючої шишкою на десні діти стикаються не рідше дорослих. Ускладнення, яке не має віку — це свищ на десні. У дитини лікування такого захворювання вимагає негайного професійного втручання.

Причини появи свища на яснах:

 1. Переїдання солодкого: неправильне харчування призводить до формування карієсу. Але багато батьків чомусь вважають, що молочні зуби можна не лікувати, адже вони все одно випадуть. Факт залишається фактом, але неможливо з точністю до дня передбачити, коли це станеться. Тому карієс у молочному зубі прогресує, і незабаром з’являється нориця;
 2. Грануляція: сполучна тканина розростається і заважає загоєнню кореня зуба, слизової оболонки;
 3. Симптом швидкого корінного зуба: у деяких дітей напередодні прорізування постійних зубів утворюються свищі, але це не вважається патологією;
 4. Неякісне пломбування: до молочних зубів відносяться халатно навіть деякі стоматологи, тому трапляється неповне пломбування каналів, і колонізація бактерій.

Як лікувати свищ на десні у дитини

У разі, коли свищ маленького розміру і не серйозно зачепив корінь, можна проводити лікування. Як лікувати свищ на десні у дитини, підкаже досвідчений лікар-стоматолог. Але якщо фістула і першопричина запущені, то доцільно видалити зуб. Так, не виникне ускладнень і не буде зайвого навантаження на незміцнілий імунітет дитини.Ситуація небезпечна тим, що діти неусвідомлено ковтають виділяється гній. Це може викликати не тільки запалення слизової оболонки стравоходу і шлунка, але навіть зараження крові. Біль в яснах стане великим стресом для дитини. Гній, який при цьому накопичується, може надати такий вплив на тканини, що проблеми з зубами будуть переслідувати ще довгий час після видалення свища. Тому прохання до батьків не ігнорувати скарги дітей на біль в яснах і вживати заходів оперативно. Якщо Ваша дитина скаржиться на біль в зубі, або у нього з’явився свищ на десні, не потрібно шукати в інтернеті, як лікувати свищ. Важливо вчасно відвести його до лікаря.

Свищ на десні: лікування народними засобами вдома

В домашніх умовах для зняття симптомів запалення ясен ефективно використовувати трави, в тому числі, якщо свищ на десні. Лікування народними засобами болю в яснах стає популярним. По-перше, це дешево, а по-друге, якщо наші предки лікувалися екологічними травками, значить в цьому є сенс. Але це не означає, що виліковувалися. Трави володіють протизапальними властивостями, але видалити гній і знезаразити порожнину рани вони точно не в змозі. Пам’ятайте: за допомогою відварів і примочок Ви зможете тільки заглушити симптоми. А це на прийомі у лікаря тільки спотворить загальне уявлення про захворювання. Але якщо напад болю в яснах застав вас зненацька, можна скористатися народними рецептами.

Запалення від свищів на яснах допоможуть зняти такі примочки:

 1. Листя суниці і календули залити окропом у співвідношенні 1:10. Цією рідиною обполіскувати місце запалення;
 2. Листя звіробою залити окропом у співвідношенні 1:10 і закип’ятити. Гіркий смак можна заглушити, якщо додати у відвар мед. Полоскати, поки не зникнуть симптоми;
 3. Ромашку, кору дуба і шавлія у співвідношенні 3:2:2 залити склянкою окропу і настоювати годину. Полоскати рот 7 разів на день;
 4. Зробити відвар ромашки і обполіскувати рот до і після їжі;
 5. Квіти календули, корінь кульбаби, квіти деревію і листя висушеної пижми подрібнити в кавомолці в співвідношенні 2:1:1:1. До суміші додати 20 грам іхтіолової мазі і 10 грам натурального меду. Такі примочки — дуже хороший засіб проти нориць.
Записатися на прийом
Свищ на десні